Skocz do zawartości

Przydział nowego dysku NAS Synology


Recommended Posts

Cześć. Dodałem nowy dysk w ten sposób:
Zarządzanie przechowywaniem -> Pula pamięci -> Utwórz

I chyba zrobiłem coś nie tak, bo obecnie trwa powiększanie puli pamięci/wolumenu 1. Typ SHR bez ochrony przełączył się na ochronę danych z tolerancją błędów 1 napędu i jak widać na zdjęciu, łączna pojemność to tylko pojemność jednego dysku 3TB.
Jak to odkręcić, aby każdy dysk był osobnym wolumenem? Czyli, żeby było dostępne 3TB + 3TB, a nie tylko 3TB?
 

nas.jpg

Link to post
Share on other sites

Cześć, dzięki za zainteresowanie! Już sobie z tym poradziłem, całe szczęście, że odnalazłem archaiczny wątek na pronas.pl.

 

Wybrnąłem z tego w ten sposób:

1) Z nowego dysku zgrałem dane (dysk 2) na dysk zewnętrzny czy tam na komputer (bez różnicy)

2) Wyciągnąłem "dysk 2" z NAS -> podpiąłem pod komputer -> format dysku

3) Zamontowałem z powrotem "dysk 2" w NAS -> utworzyłem dla niego "wolumen 2".

4) Synology krzyczał oczywiście, że "wolumen 1" jest uszkodzony czy nie kompletny ale na pronasie pisali, że niczemu to nie przeszkadza i można to tak zostawić.

5) Chyba, że komuś to przeszkadza - komunikaty o tym fakcie i systemowy beep (mnie oczywiście) to można poradzić sobie to w ten sposób -> zgrać dane z "dysk 1 = wolumen 1" na "dysk 2 - wolumen 2" (m.in foldery współdzielone) -> wtedy usuwamy "wolumen 1" i tworzymy go od nowa i koniec! Można potem sobie rozłożyć dane wedle uznania.

Edytowane przez kserok3
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...