Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Który monitor wybrać? 1440p 27" do 1500zł

monitor 1500zł 1440p 27

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 delthas

delthas
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 19 sierpień 2019 - 00:37

Hej,

Planuję w tym tygodniu zamówić nowy monitor i chciałbym abyście mi coś doradzili przed tym. Na początek trochę informacji:

Mój profil: (80% Chrome i kodzenie, 20% gry MMO/RTS, praktycznie nie gram w FPS czy bardziej kompetytywne tytuły, filmów nie oglądam, okazyjnie jakiś serial).
Oczekuję:

• 27"
  • 1440p
  • IPS/VA (byle nie TN)
  • cena 1000-1500zł (wolałbym wydać bliżej dolnej granicy chyba, że naprawdę warto)

Fajnie gdyby było:

• raczej prosty (nie skreślam zakrzywionych ale preferuję proste)
  • więcej niż 60Hz (zauważę różnicę w moim profilu?)
  • FreeSync zgodny z kartami nVidii albo ogólnie freesync bo kto wie może w przyszłości przejdę na czerwoną stronę
  • cienkie ramki

Sam szukałem od kilku dni i znalazłem 4 pozycje, choć jestem otwarty na nowe:
ACER NITRO 27" VG270UBMIIPX (słyszałem o różnych problemach z nim)
ACER NITRO 27" VG270UPBMIIPX (to co wyżej ale 144Hz, warto dopłacać 350zł ? )
SAMSUNG 27" CJG50 (LC27JG50QQUXEN) (zakrzywiony, popularny, dość sprawdzony, słabe kolory)
SAMSUNG 27" THE SPACE LSR750 (LS27R750QEUXEN) (fajnie wygląda, stabilna podstawka, 144Hz, podobno ma wyjść update z FreeSync? tylko czy warto dopłacać względem pozostałych?) 

• 0

#2 hanson

hanson
  • Gaduła

• 359 postów

Napisano 19 sierpień 2019 - 13:32

SAMSUNG 27" CJG50 (LC27JG50QQUXEN) (zakrzywiony, popularny, dość sprawdzony, słabe kolory)

SAMSUNG 27" THE SPACE LSR750 (LS27R750QEUXEN) (fajnie wygląda, stabilna podstawka, 144Hz, podobno ma wyjść update z FreeSync? tylko czy warto dopłacać względem pozostałych?) 

Osobiście chyba byłbym skłonny wybrać pierwszą opcję. Widziałem ten monitor na żywo i te kolory nie są w żaden sposób złe. W drugim przypadku 144 Hz jest przyjemne w korzystaniu, ale przy statycznych obrazach ciężko to odczuć). 

Myślałbym w Twoim przypadku jeszcze nad 34" LG, ale niestety rozdziałka jest 2560x1080: 

https://www.x-kom.pl...lg-34um69g.html

Za to pod względem kodzenia i Chrome fajnie sprawuje się aplikacja LG do dzielenia ekranu na 2/3/4 lub więcej części, 

• 1

#3 delthas

delthas
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 19 sierpień 2019 - 17:07

Ciekawe opcje, przyznam nawet nie myślałem o 29" ultawide a przy programowaniu do dobra opcja.

34" To z pewnością za wiele dla mnie. ale Z tego co sprawdzałem LG oferuje przynajmniej 4 inne podobne ale 29" calowe opcje tj.:

LG 29WK600-W
LG 29UB67-B

LG 29UM69G

LG 29WK500-P 

Jesteś w stanie coś o nich powiedzieć? Czym się różnią, który wybrać? Warto? 

Osobiście chyba byłbym skłonny wybrać pierwszą opcję. Widziałem ten monitor na żywo i te kolory nie są w żaden sposób złe. W drugim przypadku 144 Hz jest przyjemne w korzystaniu, ale przy statycznych obrazach ciężko to odczuć). 

Myślałbym w Twoim przypadku jeszcze nad 34" LG, ale niestety rozdziałka jest 2560x1080: 

https://www.x-kom.pl...lg-34um69g.html

Za to pod względem kodzenia i Chrome fajnie sprawuje się aplikacja LG do dzielenia ekranu na 2/3/4 lub więcej części, 

• 0

#4 adivxv

adivxv
  • Penetrator

• 7541 postów
  • Miejscowość:Las Vegas

Napisano 19 sierpień 2019 - 22:58

SAMSUNG 27" CJG50 (LC27JG50QQUXEN) (zakrzywiony, popularny, dość sprawdzony, słabe kolory)

Mam go ale ze słabe kolory to bzdura.

• 1

Aune S16 - Final Audio Sonorous VI
Ekspert działów: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie Ekspertów

#5 hanson

hanson
  • Gaduła

• 359 postów

Napisano 20 sierpień 2019 - 13:43

Ciekawe opcje, przyznam nawet nie myślałem o 29" ultawide a przy programowaniu do dobra opcja.

34" To z pewnością za wiele dla mnie. ale Z tego co sprawdzałem LG oferuje przynajmniej 4 inne podobne ale 29" calowe opcje tj.:

LG 29WK600-W
LG 29UB67-B

LG 29UM69G

LG 29WK500-P 

Jesteś w stanie coś o nich powiedzieć? Czym się różnią, który wybrać? Warto? 

Dla mnie 29" Ultra Wideo odpada i polecam kupowanie na własną odpowiedzialność, bo to jest jednak dość szeroki, ale wąski monitor. Przy 34" jest sporo wygodniej. 

Z 34" można też dorwać opcję 144 Hz: 

https://www.x-kom.pl...-b-curved.html 

Tylko przy Twoim budżecie przekroczy to kasę i nie wiem, czy jest sens dopłacać. Ewentualnie czekać na promocję (obserwować ten model na pepper lub kupić używany jeśli znajdziesz). 

Co do różnic w nazwach producentów, tu masz porównanie wszystkich: 

https://www.x-kom.pl...,361255,432917 

Tak jak zazwyczaj to bywa: 

- inny design 

- przeznaczenie bardziej do biura, bardziej do gier 

- pobór mocy, 

- złącza, głośniki, ramki 

- pomimo, że to matryca IPS, każdy będzie mieć inne pokrycie barw sRGB/RGB 

• 1

#6 delthas

delthas
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 20 sierpień 2019 - 21:57

Chyba rzeczywiście skuszę się na któryś z tych LG 34", jak sprawdzałem to 29" to właściwie dłuższy 24" (który mam obecnie i w sumie może być coś wyższego). A 34" to dłuższy 27" jakiego początkowo szukałem.

Ten model o którym teraz wspomniałeś @hanson wydaje się spoko ale nie jestem przekonany czy do moich zastosowań warto dopłacać 700zł za krzywiznę i 144Hz. Znalazłem za to jeszcze jeden model SAMSUNG 34'' J550 niecałe 1600zł, tracę na matrycy bo ma VA a LG IPS ale jest lepsza rozdzielczość.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: monitor, 1500zł, 1440p, 27

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych