Skocz do zawartości

Pokoparkowe karty - opłaca się?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez DcX82,

Recommended Posts

Cześć wszystkim

Mam pytanie, wałkowane pewnie 1000 razy. Czy jest sens kupować takie karty?

 

https://allegro.pl/oferta/zotac-1070-amp-ti-5-lat-gwarancja-8399675809

https://allegro.pl/oferta/zotac-1070-amp-ti-extreme-5-lat-gwarancja-7864274059

 

Szukam czegoś w miarę niedrogiego i wydajnego do gier, a ceny autorskich Radeonów RX 5700 mnie delikatnie mówiąc odrzuciły.

 

Moje bebechy: R5 2600X, B450 Tomahawk Max, 16Gb HyperX, Crucial MX500 1tb, Seasonic Focus + 80, 650W.

 

Na chwilę obecną będę grał w FHD.

Link to post
Share on other sites

Nawet jeżeli jest jeszcze "teoretycznie" gwarancja (bo np Zotac te 5 lat przedłużonej gw dahe tylko pierwszemu właścicielowi) to i tak kupujesz zajechany szrot. Karta może działać bez problemu, ale może też paść w ciągu kilku dni - a wtedy bujasz się ze zwrotem.

 

Jak wyżej, za 1k 1660/Ti only.

Link to post
Share on other sites

Rtx 2060 6GB vs 1660 Ti to faktycznie potrafią być niezbyt odległe cenowo karty. Zauważ jednak, że 2060S (Super) ma nie tylko więcej Ramu, ale też wyecej jednostek obliczeniowych. Stąd jego wydajność jest praktycznie na poziomie 2070.

Link to post
Share on other sites

Rtx 2060 6GB vs 1660 Ti to faktycznie potrafią być niezbyt odległe cenowo karty. Zauważ jednak, że 2060S (Super) ma nie tylko więcej Ramu, ale też wyecej jednostek obliczeniowych. Stąd jego wydajność jest praktycznie na poziomie 2070.

 

Pełna zgoda. Musiałbym tylko wytłumaczyć żonie, że karta będzie znowu kilka stówek droższa... ;)

Link to post
Share on other sites

Z pokoparkowymi GPU nigdy nie wiadomo do końca co się kupuje - fakt.

Wszystko zależny od danego modelu - warunków w jakich pracowała karta (temperatur) i tym podobnych.

A tego niestety nigdy się nie dowiesz, bo nawet jeśli ktoś otwarcie informuje, że karta kopała (za co mu chwała) to sam nie posiada informacji na ten temat (skupuje takie karty i pcha je dalej).

 

Reasumując taką kartę warto kupić tylko w wypadku kiedy cena jest adekwatna oraz ma się świadomość tego co się kupuje.

Link to post
Share on other sites

 

Taa... Co do Ray Tracing'u to jestem z tych, co uważają, że na to jeszcze przyjdzie czas. Chwilowo nie wydam kasy ekstra na kilka tytułów, które też nie do końca mnie interesują. Jak sytuacja na rynku się zmieni - wtedy można pomyśleć i o tym. Poza tym nawet gdybym dziś kupił RTX 2060 S (na którego i tak nie mam kasy), to myślę, że ta karta i tak jest za słaba / będzie w przyszłości za słaba na RT. Lepiej poczekać rok, dwa i ewentualnie coś zmienić. Pamiętam różne "rewolucje" na rynku IT, które miały być hitem i kończyły się sh.tem. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że obecna technologia kart graficznych i procesorów już się wykańcza. Żyłowanie jeszcze trwa, ale już nie długo. Komputery zamieniają się w piekarniki z termoobiegiem i dopóki nie udostępnią nowych technologii, nic naprawdę nowego nie wyjdzie. Ale jak już wyjdzie...

Link to post
Share on other sites

dopóki nie udostępnią nowych technologii, nic naprawdę nowego nie wyjdzie. Ale jak już wyjdzie...

To już będzie kolejne pięćdziesięciolecie XXI wieku albo w ogóle nowe stulecie. Czyli patrz, już dawno będziemy w ziemi. :D

No tak, krzem ma swoją granicę jeśli chodzi o budowę chemiczno-fizyczną. Kiedyś o tym czytałem, ale nie pamiętam już jaka była granica.

Link to post
Share on other sites

 

 

To już będzie kolejne pięćdziesięciolecie XXI wieku albo w ogóle nowe stulecie.

 

Nie byłbym tego taki pewien. Zaczynałem od ZX Spectrum, C64, Amiga, 286, 386 itd. To wszystko się działo przez ostatnie 37 lat. Teraz technologie nabrały takiego tempa, że w zasadzie wszystko jest możliwe. ;P

Link to post
Share on other sites

 

 

No tak, krzem ma swoją granicę jeśli chodzi o budowę chemiczno-fizyczną. Kiedyś o tym czytałem, ale nie pamiętam już jaka była granica.

Inżynierowie Intela 10 lat temu przewidywali, że:

praktyczną granicą miniaturyzacji w krzemie będzie 16 nm lub 11 nm.

Link to post
Share on other sites

Przejdą na grafen albo na coś innego i po problemie. Przypomnijcie sobie jak ogólna wydajność i komfort użytkowania komputerów był ograniczany przez talerzówki. SSD zrewolucjonizowało nośniki danych, teraz czekamy na podobny skok technologiczny w dziedzinie tranzystorów. I dam sobie rękę uciąć że nastąpi to zanim większość z nas pójdzie do piachu

Link to post
Share on other sites

Przejdą na grafen albo na coś innego i po problemie. Przypomnijcie sobie jak ogólna wydajność i komfort użytkowania komputerów był ograniczany przez talerzówki. SSD zrewolucjonizowało nośniki danych, teraz czekamy na podobny skok technologiczny w dziedzinie tranzystorów. I dam sobie rękę uciąć że nastąpi to zanim większość z nas pójdzie do piachu

 

Pewnie, że tak. Z roku na rok będzie im coraz trudniej implementować nowe rozwiązania, bo dzisiaj rynek komputerowy jest gigantyczny, a koncerny dalej trzepią kasę na technologiach "udoskonalonych". Wdrożenie nowej technologii będzie bardzo bolało, ale to jak z bólem zęba - im dłużej, tym gorzej.

Link to post
Share on other sites

 

 

Wdrożenie nowej technologii będzie bardzo bolało

Dlaczego ma boleć? Kogo będzie boleć? To tak jak wchodziły świetlówki energooszczędne, potem ledowe:

- Polam Piła upadnie, bo oni produkują tradycyjne żarówki - przewidywali sceptycy.

Podajcie datę kiedy upadli...

Link to post
Share on other sites

 

 

Dlaczego ma boleć? Kogo będzie boleć?

 

Nas użytkowników będzie boleć, bo sprzęt komputerowy nie jest tani i każda większa ewolucja na rynku spowoduje (prędzej, czy później) przesiadkę (wymuszoną) na nową technologię, z pewnością nie tańszą. Uff, ale się filozoficznie zrobiło :)

Link to post
Share on other sites

Ale wody napisze ci,że warto bo starczy na dłużej http://polfan.pl/img/bhaha2.png

 

Wracając do tematu tj napisałeś różnica nie jest duża to finalnie możesz skończyć na 2060 i masz św spokój z żoną ;)

- 2060S jest nie opłacalna a 2070S też nie polecę bo w obu przypadkach będziesz miał przeprawę z żoną  http://polfan.pl/img/bocie.gif

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Wracając do tematu tj napisałeś różnica nie jest duża to finalnie możesz skończyć na 2060 i masz św spokój z żoną - 2060S jest nie opłacalna a 2070S też nie polecę bo w obu przypadkach będziesz miał przeprawę z żoną

 

Dokładnie tak. Stuprocentowo się zgadzam z przedmówcą. Właściwie to poczekam na jakąś promkę na 2060 i biere. Na oku mam MSI Armor OC.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...