Skocz do zawartości

Corsair 450cxm 450W spalony?


Recommended Posts

Witam, dzisiaj kulturalnie wyłączyłem komputer i gdy wróciłem z miasta, chciałem włączyć go i tu nastąpił problem. Nie chce się włączyć. Myślę, że to sprawa zasilacza, lecz gdy wciskam guziczek, by odpalix komputer to słyszę cichutkie "swierszczenie" w zasilaczu. Czy jest spalony? Cxy po prostu potrzebuje odpocząć dłużej.

Link to post
Share on other sites

Procesor.Intel core i5 8600k

Karta graficzna. Geforce nvidia 1050ti 4gb

Płyty głównej niestety nie mam jak sprawdzić

Ram hyperx ddr4 8gb

Przez dwa lata bez zarzutów żadnych działało i nagle bum. Korków nie wywalilo ani nie wylaczalem magicznym tylnim guziczkiem. Tylko dziwią mnie te ciche dźwięki. Jak spalony to najwyżej oddam do gwarancji, a jak to jedt chwilowe to no. Czyszczony komputer był dwa tygodnie temu. Przed chwilą go wyczyscilem znów ale wciąż nie działa

Link to post
Share on other sites

 

 

dodatkowo spróbuj włączyć komputer nie przez obudowę a przez zwarcie pinów na płycie np. śrubokrętem

A to dlaczego zwarcie pinów miałoby pomóc?

 

Nie polecam żadnego kombinowania ze śrubokrętami niedoświadczonemu użytkownikowi, który nie ma multimetra, bo mu nie jest potrzebny.

 

Skoro podejrzewany jest zasilacz, to albo podmiana albo pomiar napięć. Może być płyta główna, ale w pierwszej kolejności należy sprawdzić zasilacz.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz ma kilka napięć na osobnych liniach. Awarii może ulec np. 12V, a 5V dalej może działać. Zasilacz jest łatwo sprawdzić, płytę główną już nie, dlatego w pierwszej kolejności sprawdza się te łatwiejsze do diagnostyki podzespoły celem zawężenia kręgu poszukiwań.

Link to post
Share on other sites

A to dlaczego zwarcie pinów miałoby pomóc?

 

Nie polecam żadnego kombinowania ze śrubokrętami niedoświadczonemu użytkownikowi, który nie ma multimetra, bo mu nie jest potrzebny.

 

Skoro podejrzewany jest zasilacz, to albo podmiana albo pomiar napięć. Może być płyta główna, ale w pierwszej kolejności należy sprawdzić zasilacz

Po pierwsze to nie jest jakaś trudna czynność, przy tym bezpieczna, i dodatkowo wykluczasz czy czasem najzwyczajniej w świecie działa przycisk power na obudowie. 

Link to post
Share on other sites

Przycisk na obudowie ma bardzo prostą konstrukcję i jego awaria jest "ekstremalnie" rzadka. Widzę, że nie miałeś do czynienia z naprawami sprzętu gdzie ktoś postanowił wykonać prostą czynność, a i tak zepsuł.

 

Znajomy dostał na przechowanie 3 metalowe kulki od łożyska. Po czasie oddaje jedną:

 

- A gdzie pozostałe?

- Jedna się zgubiła, a drugą zepsułem.

Link to post
Share on other sites

To forum jest od zdalnego naprawiania sprzętu? Pierwsze słyszę. Forum jest od naprowadzenia, pokierowania, doradzenia. Twoja porada nie jest trafiona, bo syczenie z zasilacz nie jest spowodowane awarią przycisku. Zrób doświadczenie, wypnij wtyczkę power ze swojej płyty głównej (symulując awarię przycisku) i opisz jakie dźwięki słyszysz z okolic zasilacza...

 

Dużo teraźniejszych płyt ma przycisk power na płycie, ale co zrobić, jak autor nie może sprawdzić modelu płyty głównej? W takim razie rzeczywiście serwis jest dobrą opcją. Serwis sprawdzi model płyty głównej...

Link to post
Share on other sites

Moja porada nie jest trafiona choć zaraz po mnie piszesz to samo odnośnie sprawdzenia napięć,nie będę się tutaj z Tobą kopał bo tego nie tyczy się temat, jak coś to zapraszam na PW a do autora tematu pożycz multimetr lub udaj się do pierwszego lepszego elektronika to Ci to sprawdzi, ewentualnie tu masz jak sprawdzić na krótko, zobaczysz czy zasilacz się włącza ale nie będziesz znał napięć https://proline.pl/?n=sprawdzenie-zasilacza-bez-komputera

Edytowane przez sword88
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...