Skocz do zawartości

Komputer do obróbki filmów Full HD


Recommended Posts

Cześć. Potrzebuje pomocy w dobraniu dobrego sprzętu (w miarę ) w cenie no powiedzmy absolute max 3000 zł chociaż jakby wyszło taniej to bym się nie obraził icon_smile.gif. Ogólnie jadę puki co na takich jak na obecne czasy staruszkach jak:

Płyta: MSI P67-GD55 B3
Procek: I3-2100
Grafika: ASUS GTS450
Pamięć: 4GB jakieś tam Goodramy chyba
Zasilacz: Qoltec Tornado 520W

Do codziennej pracy daje to jeszcze sobie całkiem dobrze radę, ale ostatnio zacząłem zajmować się amatorsko prostym montażem filmów (Full HD czyli nic specjalnego żadnej 4K czy inne cuda) w Sony Vegas i tutaj już jest gorzej. Powiedzmy filmik ok 30 minut materiału renderuje się ponad 3 godziny icon_biggrin.gif ... nie mam wiedzy w temacie ile to powinno trwać na obecne czasy ale wydaje się z lekka długooo icon_wink.gif Co byście mi polecili w tym budżecie ?
Link to post
Share on other sites

Z części nowych, używanych? 

Jaką masz obudowę oraz czy masz do tego jakieś dyski? 

 

Z i7 8700 będzie ciężko się zmieścić w budżecie ale jakbyś poszedł w allegro i wyrwał go za 1000 zł to byłbyś w 3000 zł.

Jeżeli masz obudowę, jeżeli masz jakiś HDD, to https://proline.pl/koszyk/4fbba7e2

 

Procesor 6/12 z quicksync video, RX 570 4 GB z OpenCL, SX 8200 Pro na system i odczyt surowego materiału, przy założeniu, że masz HDD, to Twój HDD idzie na zapis gotowego rendera

Link to post
Share on other sites

 

 

zwykle do obróbki wideo poleca się jednak amd i w sumie wstępnie upatrzyłem sobie ryzena 7 2700 czy 2700x

Chyba do obróbki w Cinebenchu....

 

Tak na poważnie to nie wiem gdzie ktoś jeszcze proponuje Ryzeny do SV, jak tu akceleracja Quicksync z 7700HQ miażdży mojego 5820K 4,5GHz.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ciekawe że kolega proponuje intela, bo z tego co się rozglądałem to zwykle do obróbki wideo poleca się jednak amd i w sumie wstępnie upatrzyłem sobie ryzena 7 2700 czy 2700x

 

Nie wiem gdzie się za tym rozglądasz ale rób jak uważasz. Kłania się widać zresztą sam fakt niewiedzy na temat optymalizacji softu w którym się pracuje a na porady od randomowych ludzi lepiej uważaj

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...