Skocz do zawartości

Drastyczny spadek wydajności laptopa z dnia na dzień, o co chodzi?


Recommended Posts

Wiatm technicy,

 

Mianowicie, wieczorem podczas gry w Wieśka3 miałem bardzo stabilną ilość fps na średnich ustawianiach, lecz gdy odpaliłem dzisiaj (12.08.2019) tą grę aż oczy mnie zaczeły boleć... fps na ustawieniach jakie miałem były koszmarne, po ustawieniu na najniższe nic nie pomogło..

podobnie w innych grach takich jak cs-go, z 170-200 fps mam ~~30-40 fps, procesor graficzny działa na 100% lecz CPU coś koło 14-30% użycia.

Zakupiny z Morele

Laptop Laptop HP Pavilion Power (4PY21UA) :

CPU: Intel Core i5-8300H

GPU: Intel HD Graphics 630

          NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
RAM: 8 GB DDR4 2666MHz
Dysk SSD 500GB
 
Do tego dodam że dany laptop dotarł do mnie niespełna 2 tygodnie temu i jest nowy, taki spadek wydajności jest tylko w grach, obstawiam że jest to wina katry graficznej ale jak mam to naprawić lub czy wgl się da?
Edytowane przez Nieznany321
Link to post
Share on other sites

Byc moze laptop korzysta z zintegrowanej grafiki intel zamiast nvidii - sprobuj podpiac kabel zasilajacy do laptopa i zobacz czy pomoglo.

Oczywiscie w ustawieniach masz wysoka wydajnosc ?

Edytowane przez sebki1
Link to post
Share on other sites

Byc moze laptop korzysta z zintegrowanej grafiki intel zamiast nvidii - sprobuj podpiac kabel zasilajacy do laptopa i zobacz czy pomoglo.

Oczywiscie w ustawieniach masz wysoka wydajnosc ?

Laptop jest ciągle podłączony na najwyższej wydajności, oraz korzysta z karty nvidii (z 100% zużycia na grze) podczas rozgrywki, w ustawieniach tak miałem wysokie, lecz po zmianie na niższą w grach nadal strasznie klatkuje, być może jest to jakaś wada Karty grafisznej i należy dać na gwarancję? 

Edytowane przez Nieznany321
Link to post
Share on other sites

Aktualizowałeś sterowniki? Na pewno nie korzysta z integry?

Zapuść może jakiegoś benchmarka i pokaż wyniki.

na pewno nie z integry, zobacze jeszcze sterowniki ale nie wiem czy to pomoże, sprawdziłem jeden test benchmark i wyniki wynosiły po 0fps, tylko że w tym przypadku załączało integre...

Link to post
Share on other sites

To jaką masz pewność, że w grze nie włącza integry?

Zainstaluj msi afterburner odpal gierkę i sprawdź czy faktycznie karta ma obciążenie.

Mam pewność ponieważ podczas grzy w menagerze zadań karta nvidii ma 100% a integra 0%, lecz dzięki za tipa z sterownikami, zadziałało i dziękuje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...