Skocz do zawartości

Czarny ekran nie mam pojęcia dlaczego


Recommended Posts

Witam, otóż problem polega na tym, że po kliknięciu przyciski power, wszystkie wentylatory się włączają i widać ze komputer startuje, ale występuje czarny ekran. Czasami zdarza mu się odpalić ale po wyłączeniu go problem pojawia się ponownie. Osobiście obstawiam płytę główna ale wole się upewnić. No wiec zaczynajac, bawiłem się w przepinanie ramów(mam dwie kości po 4GB), startowo były w slotach 2 i 4, po 15 minutach przepinania finalnie udało mi sie odpalic na jednej kości w slocie numer 2(z wypiętą grafą), później zaryzykowałem i wpiąłem drugą kosc do slotu numer 4 czyli poprostu zamieniłem kości miejscami względem położenia startowego. Udało się go odpalic ale po podpięcie do zestawu karty graficznej problem powrócił, no to stwierdziłem ze uruchomię go tak jak wcześniej na integrze i sprawdzę czy się uda oczywiście po wycięciu zewnętrznej grafy. Niestety aż do tej pory ani raz nie udało się pokonać problemu od momentu wpięcia karty.

Bateryjke z biosu tez wyciągałem i nic to nie dało. Nie wiem czy to ważne ale pierwsze odpalenie po włożeniu bateryjki zakończyło się totalnym fiaskiem, ponieważ przycisk power zaświecił się tylko na ułamek sekundy po kliknięciu wentylatory jakby na pełnych obrotach odrazu się uruchomiły a po chwili wszystko ucichło i komp się wyłączył. Myślicie ze to wina płyty głównej?

Specyfikacja:

PSU: Aerocool VX650 czy jakoś tak

Mobo: Asus Z170-k

Cpu: I5 6600k

GPU: Asus Dual GTX 1060

Ram: Kingston Hyperx DDR4 Fury black 2x4GB 2400MhZ

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...