Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie!

Składam komputer według danych mi wytycznych i prosiłbym o ocenę, czy wszystko jest OK. Nadmienię, że składam dla fana Intela i MSI, stąd taki zestaw. Ale czy wszystko będzie ze sobą elegancko współgrało?

 

- Przeznaczenie - ogólne.

- Nie nałogowy gracz, ale chce być przygotowany na Cyberpunka 2077.

- Ma zamiar podłączyć 3 monitory

- Nie grafik, raczej programista...

    ... dlatego zależy mu również, aby zestaw był stabilny i dane mu nie uleciały ;)

 

  • CPU: i5-9600K   1100,-
  • MoBo: MSI MAG z390 TOMAHAWK   645,-
  • CPU Fan: NZXT Kraken X22   540,-
  • GPU: MSI RTX 2060 SUPER GAMING X 8G  2000,-
  • RAM: HyperX DDR4 16GB 2666-CL16 - Fury Black  589,-
  • SSD: SSD Crucial MX500 500GB  299,-
  • M.2: ADATA XPG SX8200 PRO 512GB  359,-
  • PSU: Seasonic FOCUS 80Plus Gold 550W  350,-
  • Case: SILENTIUMPC SIGNUM SG1X TG RGB  255,-

 

Procesor - tak, będzie lekko podkręcany.

 

CPUFan: trochę fanaberia, ale jednak takie życzenie. Ewentualnie pójdzie SPC Fortis 3, jednak zależy mu, żeby był ten NZXT. Ja nigdy do tej pory nie miałem do czynienia z takimi chłodzeniami, więc mam nadzieję, że sobie poradzę z jego montażem. No i liczę, że wersja x52 będzie w porządku.

 

Grafika - po przejrzeniu specyfikacji RTX2070 nie widzę sensu dopłacać 100zł lub więcej. Ten 2060SU wydaje się naprawdę dawać radę. RTXy 2070 są bardziej prądożerne (dodatkowa wtyczka), a wcale nie wydają się być aż tak bardzo szybsze od tej wersji 2060SU.

 

RAM - takie wytyczne, ma być 32GB. Po przejrzeniu internetów z informacjami na temat różnicy w prędkościach i ich zastosowaniu, to nie widzę sensu dopłacać za 3000MHz.

 

SSD/M.2 - Mam nadzieję, że są wytrzymałe. Czemu dwa różne? M.2 na system i pracę a SSD, żeby w sumie był ten 1TB. Możliwe, że będzie zamiana na jakiś zewnętrzny.

Chciałem dać 970 Evo Samsunga, ale sądzę, że ten adata też powinien dać radę (mimo że na kościach TLC) i nie będzie z nim problemów. W końcu cena jednego Evo jest niewiele niższa od obu tych dysków jednocześnie. Raczej powinien być zadowolony, nie?

 

PSU - Tu mam zagwozdkę. Myślę, że udźwignie. Z kalkulacji wychodzi, że tak. Zastanawiam się tylko czy 550W Gold wystarczy czy jednak zmienić na 600/650 Bronze. Wiadomo, że im więcej W tym lepiej, ale może nie warto? Wolałbym chyba, żeby miał tego Golda, bo to w końcu Seasonic.

 

Case - gust, bo posiada wentylatory RGB. Siateczkę z przodu obudowy się dotnie ;)

Edytowane przez tenjeden
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...