Skocz do zawartości

be quiet! Dark Power P7-PRO 550W ?


Recommended Posts

Dobry, Panie i Panowie,

Potrzebuję porady - zbliża się powoli ten czas gdy trzeba coś podłubać w kompie. I naszło mnie na zmianę Gigabyte 1060 G1 na jakiegoś RTX 2070 Super. Nad samym kandydatem się jeszcze zastanawiam ale oprócz zastanawiania się nad nim muszę jeszcze odpowiedzieć sobie (przy waszej pomocy) czy mój wierny ale już kilkuletni zasilacz da radę zestawowi z sygnaturki? Mam go prawdopodobnie 8 albo 10 lat. Działa bez zastrzeżeń, cichy, nie stuka, nie puka, zero zwisów, jest i działa. Ale chciałbym żeby tak też było po zmianie karty. Nie wiem ile przeciętnie żyją zasilacze zanim puszczą z dymem sąsiadów. Warto się już przejmować jego wiekiem czy raczej "jeździć, obserwować"?

Link to post
Share on other sites

Zmierz mu napięcia bo 8/10 lat to dużo i ryzyko.Sprawdził bym również stan kondensatorów bo jak zasilacz jakiś markowy można go odświeżyć w serwisie wymianą kondensatorów itp elementów.

Stan kondensatorów w sensie czy nie są spuchnięte czy jakoś elektrycznie?

Link to post
Share on other sites

Stan kondensatorów w sensie czy nie są spuchnięte czy jakoś elektrycznie?

Jedno i drugie,oddaj do serwisu żeby sprawdzili go pod kątem napięć itd i powiedz żeby ci wymienili kondki na Japońskie 105°

-na bank po takim okresie będą lekko napuchnięte bo są ulokowane blisko grzejących się pozostałych elementów.

Jak go odświeżysz bo będzie hulał następne 8 lat.Ja mam 750 z ECO bardzo dobra elektronika w środku.Zrób jak piszę odśwież go i nie czekaj na efekty ;)

https://youtu.be/96B9JhtBmok?list=WL&t=3

 

 

koszt usługi do 100zł

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

Stówke to bym zapłacił w PL ale mieszkam w DE. A tu za trochę ponad stówke mam już konkretny nowy zasilacz. O ile ktoś by się podjął roboty

W tej sytuacji grzebanie w PSU jest nieopłacalne, bo za stówkę to można wyrwać Fokusa od Morskiego Sonica :P

https://www.amazon.de/s?k=Seasonic+Focus&__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&ref=nb_sb_noss_2

Link to post
Share on other sites

Mam identyczny zasilacz, kupiony w sierpniu 2009 roku i do tej pory zero problemów i dalej jest cicho i stabilnie, wg mnie skoro zasilacz działa to trzeba go używać i tyle, nowy też może paść. Zasilacz ma mnóstwo zabezpieczeń więc gdyby było z nim coś nie tak to powinien się wyłączyć. Ryzyko jest zawsze i z nowym i ze starym.

Link to post
Share on other sites
wg mnie skoro zasilacz działa to trzeba go używać i tyle, nowy też może paść. Zasilacz ma mnóstwo zabezpieczeń więc gdyby było z nim coś nie tak to powinien się wyłączyć. Ryzyko jest zawsze i z nowym i ze starym.

Skoro ma zabezpieczenia to one nie muszą nawalić ?

 

 

 

Też się skłaniam ditego by na nim jechać dalej. Pytanie pozostaje czy nie będzie za słaby to 2070S?

Naprawdę ? wiedząc,że służył 8/10 lat i jest ryzyko,nie zapala wam się czerwona lampka,no tak zapomniałem,wybaczcie pociągnie jeszcze 20lat :rotfl:

 

-do 2070s spokojnie wystarczy i jeszcze przeżyje kolejne 4 generacje.

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

@up

Dlaczego ludzie jeżdżą 20letnimi Porsche po 200km/h. Przecież powinni kupić nowe samochote bo te stare mogą się zepsuć? No faktycznie starym polonezem bałbym się 140 jechać autostrada. Wszystko zależy od jakości wykonania i klasy produktu. Dlaczego seasonic czy Corsair dają na niektóre zasiłki 7-10 lat gwarancji? Bo są pewni jakości produktu a BQ DP P7 to górna półka dlatego ja uzywalbym dalej skoro wszystko jest ok. Jakby sprawiał problemy resetowal zestaw czy coś to bym nie polecał ale skoro jest ok to po co wymieniac dla zasady?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

P7 PRO też mam 750 i padł mając prawie 8lat.Zasilacze te mają dobrą elektronike ale kondensatory dłużej ci nie wytrzymają w tych zasilaczach bo są ulokowane blisko grzejących sie innych elementów.Więc nie dla zasady a dla bezpieczeństwa i ochrony pozostałych elementów bym odświeżył ten zasilacz w serwisie wiedząc że trochę latek ma.

 

Z samochodami jeździsz na przegląd.

 

Dobra nie moja sprawa,niech jedzie na tym zasilaczu skoro jest mądrzejszy,oby nie płakał.

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...