Skocz do zawartości

Zamiana i7 9700K na i9 9900K warta dopłaty 1000zł


Recommended Posts

Witam dostałem ofertę kupna mojej i7 9700K za ok 1300zł i na początki z uśmiechem odrzuciłem tą ofertę... Ale po czasie zacząłem się zastanawiać. za i9 9900K musiałbym dopłacić ok 1000zł Ale kurde to 16 wątkowa bestia z zegarem 4.6Ghz. Taki procesor dużo lepiej przetrwa próbę czasu jak 9700K. Wiem teraz różnica w grach wynosi gdzieś 2 FPSy ale w przyszłości kto wie.. 

 

 

Większość z was pewnie powie że nie warto. Co rozumiem. Ale też jestem ciekawy opinii tych którzy jednak będą mieli inne zdanie.. Sam zaczynam się zastawiać 

Link to post
Share on other sites

Powiedz mi, jeżeli teraz różnica w cenie między i7 a i9 to 1k to jak myślisz - za 3 lata będzie większa czy mniejsza? A może prawdopodobnie nadal utrzyma się na podobnym poziomie?

 

Patrząc po statystykach, to intel sprzedał górę i9 - myślisz, że będziesz miał problem ze znalezieniem kupca na i7 swojego?

Link to post
Share on other sites

Powiedz mi, jeżeli teraz różnica w cenie między i7 a i9 to 1k to jak myślisz - za 3 lata będzie większa czy mniejsza? A może prawdopodobnie nadal utrzyma się na podobnym poziomie?

 

Patrząc po statystykach, to intel sprzedał górę i9 - myślisz, że będziesz miał problem ze znalezieniem kupca na i7 swojego?

Nie.. Jak wyżej napisałem Kupiec sam się do mnie zgłosił 

Link to post
Share on other sites

Chyba że komputera używasz nie tylko do grania - wtedy miało by to jakiś sens.

 

a tak między nami to 1300zł za 9700k nie jest jakaś super ofertą.... Jakby gość dał 1500-1600 to inna rozmowa by była :)

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Dodam że Kartę jak posiadam to RTX2070 Armor 


Chyba że komputera używasz nie tylko do grania - wtedy miało by to jakiś sens.

 

a tak między nami to 1300zł za 9700k nie jest jakaś super ofertą.... Jakby gość dał 1500-1600 to inna rozmowa by była :)

Komp tylko do Grania.. Kurczę wiesz to 16 wątków jest kuszące.. Gdyby człowiek wiedział czy intel 10 generacji będzie pasował na do Z390 To też inna rozmowa jest :).. Jak bym go wyciągnął do 1400zł hmm

Link to post
Share on other sites

Nie.. Jak wyżej napisałem Kupiec sam się do mnie zgłosił

Miałem na myśli w przyszłości, ale odpowiedź będzie taka sama. A teraz zastanów się - względem i7 w tej przyszłości więcej zyskasz kupując i9 czy nowy procek już na nowej platformie?

Link to post
Share on other sites

Miałem na myśli w przyszłości, ale odpowiedź będzie taka sama. A teraz zastanów się - względem i7 w tej przyszłości więcej zyskasz kupując i9 czy nowy procek już na nowej platformie?

Tego nikt nie wie.. Ale kupując i9 9900K jesteś jednak bardziej zabezpieczony na przyszłość niż i7 9700K.. A kupno nowej platformy co generacje też mija się z celem.. Ale Też racja taka że i7 9700K to też nie jest byle jakiś tam procek Tylko porządny kawał krzemu :)

Link to post
Share on other sites

Powiem tak - miałem I9 9900k przez 5 godzin. Zanim umarł i odesłałem do sklepu :)

 

W grach Ubisoftu był wyraźnie lepszy od 9700K w pozostałych grach na OC @ 5,0 obu procków różnica śladowa lub wcale. Do 9900K najlepiej tez mieć już jakieś porządne AIO - na moim coolerze powietrznym grzał się jak prosię.

 

Jak pomęczysz klienta na obecny procek o trochę lepszą cenę można pomyśleć :)

Link to post
Share on other sites

Dodam że Kartę jak posiadam to RTX2070 Armor

 

Komp tylko do Grania.. Kurczę wiesz to 16 wątków jest kuszące.. Gdyby człowiek wiedział czy intel 10 generacji będzie pasował na do Z390 To też inna rozmowa jest :).. Jak bym go wyciągnął do 1400zł hmm

Nowy socket 1159 nie będzie kompatybilny z obecnym 1151 więc o 10. generacji możesz zapomnieć.

Poza tym wiesz jaka jest skalowalność rdzeń vs wątek? 1:0,25 przy najbardziej sprzyjających warunkach zatem 8 wątków więcej da w grach tyle co ~2 rdzenie więcej. Nie zapowiada się żeby nagle wyszło dużo gier, w których i7 mógłby się zacząć dusić.

Link to post
Share on other sites

Nowy socket 1159 nie będzie kompatybilny z obecnym 1151 więc o 10. generacji możesz zapomnieć.

Poza tym wiesz jaka jest skalowalność rdzeń vs wątek? 1:0,25 przy najbardziej sprzyjających warunkach zatem 8 wątków więcej da w grach tyle co ~2 rdzenie więcej. Nie zapowiada się żeby nagle wyszło dużo gier, w których i7 mógłby się zacząć dusić.

Jednak się wstrzymam z tą wymianą.. Najwyżej że dostane 1600-1500zł .. Tak jak mówisz 9700K nie umrze w ciągu 2 lat 

Link to post
Share on other sites

Wiesz, tj Twój "hajs" i jeżeli Tobie tych 8 wątków będzie brakowało bardziej niż faktycznie komputerowi to przecież nikomu nic do tego, żebyś sprzedał i7 i kupił i9. Zazwyczaj osoby z topowym zlomem najdłużej opierają się "próbie czasu" - ale kosztem poczynionych wcześniej wydatków.

Szczególnie, że na horyzoncie majaczy już 9900ks i kto wie co w cenach przyniesie jego premiera.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiesz, tj Twój "hajs" i jeżeli Tobie tych 8 wątków będzie brakowało bardziej niż faktycznie komputerowi to przecież nikomu nic do tego, żebyś sprzedał i7 i kupił i9. Zazwyczaj osoby z topowym zlomem najdłużej opierają się "próbie czasu" - ale kosztem poczynionych wcześniej wydatków.

Szczególnie, że na horyzoncie majaczy już 9900ks i kto wie co w cenach przyniesie jego premiera.

Trzeba poczekać i zobaczyć jak się rynek rozwinie 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...