Skocz do zawartości

zestaw pod internet z możliwością rozbudowy


Recommended Posts

Witajcie,

Poproszę o pomoc w stworzeniu zestawu głównie do internetu (gry w przeglądarce), przeglądania zdjęć itp. Komputer na chwilę obecną nie będzie wykorzystywany do grania.

Całość im taniej tym lepiej ale tak by była możliwość rozbudowy w przyszłości. Na chwilę obecną myślę, że wystarczyłby CPU z integrą. Oczywiście czym taniej tym lepiej.

Proszę o Waszą opinię co do takiego zestawu:

ryzen 5 2400G

gigabyte B450 DS3H

corsair venegance LPX DDR4, 8GB 3000MHz

SSD ADATA XPG SX6000 Lite 512GB M.2

silentiumPC Vero 500W

SilentiumPC Signum SG1M

 

Całość jest w okolicach 1700PLN

 

Dzięki :)

 

  • Zastosowanie komputera : internet, przeglądanie zdjęć
  • Maksymalna kwota : 1700-1800 czym mniej tym lepiej
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : najbliższy miesiąc
  • Których części potrzebuję : wszystkie
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model brak danych
  • Specjalne wymagania 
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu : powyżej
  • Inne : brak 
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za sugestie :) Jednak komputer jest dla osoby starszej i tablet odpada. Nie ten wzrok itd... Mam pytanie odnośnie zaproponowanej zmiany w zestawie. Rozumiem, że procesor tańszy i wystarczający do zadań ale czemu płyta główna w takim razie droższa? Ta gigabyte B450 DS3H nie obsłuży w przyszłości Ryzen 5 2600/3600? Ma inne ograniczenia względem zaproponowanej B450 Aorus Elite? Dzięki za wyjaśnienia!

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za sugestie :) Jednak komputer jest dla osoby starszej i tablet odpada. Nie ten wzrok itd... Mam pytanie odnośnie zaproponowanej zmiany w zestawie. Rozumiem, że procesor tańszy i wystarczający do zadań ale czemu płyta główna w takim razie droższa? Ta gigabyte B450 DS3H nie obsłuży w przyszłości Ryzen 5 2600/3600? Ma inne ograniczenia względem zaproponowanej B450 Aorus Elite? Dzięki za wyjaśnienia!

 

Ten Aorus będzie lepszym (i ładniejszym) wyborem skoro PC miałby być w przyszłości modernizowany. Jeśli jednak nie będzie takich planów to można spokojnie podmienić na tego DS3H i dać tego Ryzena 2400G ;) 

 

Tutaj dałem słabszy procek z lepszą płytą pod lepsza rozbudowę ;) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...