Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Windows 10 - zawiecha podczas oglądania filmów online

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 xiv777

xiv777
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 16 sierpień 2019 - 02:25

Witam, być może ktoś spotkał się z podobnym problemem i znalazł rozwiązanie, bo z tego co widzę na forach microsoft są osoby z podobnym problemem, ale odpowiedzi im tam udzielane wyglądają na pisane przez jakieś boty i nic z nich nie wynika. Otóż podczas oglądania video online (np. youtube, netflix) losowo co jakiś czas następuje kompletne zawieszenie się komputera, freeze obrazu i dźwięku, jedynym wyjściem jest restart komputera za pomocą przycisku. Temat z kategorii sys operacyjnych, ponieważ na Windows 7 czy Linuxie taki problem nie występuje, jedynie na Windows 10. Czy takie coś może powodować jakaś konkretna aktualizacja windows update, może jakiś konkretny sterownik? Problem jest tylko przy tych filmach - normalnie obwiniałbym jakiegoś flasha, ale teraz już to wszystko działa na html5 itp. Nie mam pojęcia co może być przyczyną, a może ktoś się już spotkał z takim problemem. Nie jestem zielony jeśli chodzi o obsługę komputera więc tak standardowe opcje jak aktualizacje sterowników, próbowanie innej przeglądarki itp. już przetestowałem. Dla formalności specyfikacja:  i5 2520M, grafika Intel HD + GeForce GT 540M, ram 8GB DDR3

Użytkownik xiv777 edytował ten post 16 sierpień 2019 - 02:26

• 0

#2 prohans

prohans
  • Zapaleniec

• 1091 postów

Napisano 17 sierpień 2019 - 21:36

Problemem może być wszytko od kwestii sprzętowych po programowe. Najpierw trzeba znaleźć przyczynę w tym celu musisz zerknąć do dziennika zdarzeń.

Prawy przycisk na Mój Komputer -> Zarządzaj -> Podgląd zdarzeń i tam są dzienniki, systemowe aplikacji, zabezpieczeń .... musisz szukać krytycznych alertów masz znaczniki czasowe więc po tym dojdziesz w którym momencie nastąpił zgon systemu.

• 1

HP OMEN 15 (2017) i7 7700HQ, 16GB DDR4, GTX 1060 MaxQ 6GB, PX-256M6G+, Micron-1100 512GB;

HP Microserver Gen 8, G1610T, 8GB DDR3, Iridium Pro 240GB, 4x ST1000DM010 RAID5;

#3 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10224 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 17 sierpień 2019 - 21:50

Dokładnie jak Prohans, tylko jeszcze warto sprawdzić pliki minidump, jeśli ich zapis jest włączony. One zawierają więcej informacji na temat błędu. Można je odczytać darmowym programem...

https://www.google.c...chrome&ie=UTF-8

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych