Skocz do zawartości

Windows 10 - zawiecha podczas oglądania filmów online


Recommended Posts

Witam, być może ktoś spotkał się z podobnym problemem i znalazł rozwiązanie, bo z tego co widzę na forach microsoft są osoby z podobnym problemem, ale odpowiedzi im tam udzielane wyglądają na pisane przez jakieś boty i nic z nich nie wynika. Otóż podczas oglądania video online (np. youtube, netflix) losowo co jakiś czas następuje kompletne zawieszenie się komputera, freeze obrazu i dźwięku, jedynym wyjściem jest restart komputera za pomocą przycisku. Temat z kategorii sys operacyjnych, ponieważ na Windows 7 czy Linuxie taki problem nie występuje, jedynie na Windows 10. Czy takie coś może powodować jakaś konkretna aktualizacja windows update, może jakiś konkretny sterownik? Problem jest tylko przy tych filmach - normalnie obwiniałbym jakiegoś flasha, ale teraz już to wszystko działa na html5 itp. Nie mam pojęcia co może być przyczyną, a może ktoś się już spotkał z takim problemem. Nie jestem zielony jeśli chodzi o obsługę komputera więc tak standardowe opcje jak aktualizacje sterowników, próbowanie innej przeglądarki itp. już przetestowałem. Dla formalności specyfikacja:  i5 2520M, grafika Intel HD + GeForce GT 540M, ram 8GB DDR3

Edytowane przez xiv777
Link to post
Share on other sites

Problemem może być wszytko od kwestii sprzętowych po programowe. Najpierw trzeba znaleźć przyczynę w tym celu musisz zerknąć do dziennika zdarzeń.

 

Prawy przycisk na Mój Komputer -> Zarządzaj -> Podgląd zdarzeń i tam są dzienniki, systemowe aplikacji, zabezpieczeń .... musisz szukać krytycznych alertów masz znaczniki czasowe więc po tym dojdziesz w którym momencie nastąpił zgon systemu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak Prohans, tylko jeszcze warto sprawdzić pliki minidump, jeśli ich zapis jest włączony. One zawierają więcej informacji na temat błędu. Można je odczytać darmowym programem...

https://www.google.com/search?q=program+do+odczytu+minidump&oq=program+do+czytania+minidump&aqs=chrome.1.69i57j0.67824j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...