Skocz do zawartości

Zacięcie komputera podczas bootowania z usb


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Mr.Nobody,

Recommended Posts

Witam,

 

Niedawno złożyłem komputer i podczas uruchamiania normalnie wyświetla się bios, ale gdy próbuję zainstalować Windows 10 z bootowalnego usb to komputer zacina się na logo Aorus, kropki przestają się kręcić a dioda na pendrive gaśnie. Próbowałem również instalacje z płyty napędem zewnętrznym ale jest to samo. Komputer nie reaguje na przycisk power a reset działa po kilku sekundach. Zastanawiam się czy problem może być w podłączeniu wszystkich podzespołów (ponieważ robiłem to po raz pierwszy) czy bardziej jest to wina ustawień w biosie.

 

Specyfikacja:

-Gigabyte Z390 Aorus Pro Wifi

-Intel i7-9700k

-Corsair Hydro Series H115i Pro

-Corsair CX750M 750W Bronze

-Patriot Viper 2x8Gb 3200MHz

-Patriot Viper VPN100 2280 512Gb M.2

-Adata XPG SX8200 Pro 256Gb M.2

-Toshiba P300 1Tb

Link to post
Share on other sites

Kiedy wchodzę w Boot Sequence jest

tak:

1. Adata SX8200PNP

2. Viper M.2 VPN100

3. P3: Toshiba HDWD110

 

Kiedy podłącze pendrive on się tam nie pojawia a gdy ponownie uruchomię to od razu sam startuje, jedynie jeśli podczas uruchamiania zdążę wejść w Boot Menu(F12) to tam mogę wybrać co ma się uruchomi i jeśli wybiorę nazwę pendrive to pokaże się logo windows i na nim się zatnie, a jeśli wybiorę UEFI (Nazwa pendriva) to wtedy na logu Aorus się zacina.

Link to post
Share on other sites

Zrestetowałem bios poprzez wyjęcie baterii na 30min i komputer kilka razy się włączył i resetował aż w końcu wyświetlił się komunikat że bios został zresetowany. Niestety nic to nie zmieniło, dalej się zacina i po czasie wyskakuje ten ten Blue screen

Link to post
Share on other sites

Mem test wykonałem wcześniej, na obu kościach ram i nie było żadnych błędów, mogę dodać raport.

Kość ram aktualnie została jedna i dysk też jeden (jak na adacie nie było zmian to zmieniłem ją na patriota i tak samo).

Może to być związane z tym że komputer nie ma podłączonego wiatraka do cpu_fan tylko wiatraki od chłodnicy podłączone są przez do pompy a pompa do sys_fan_pump ?

Może to jakieś zabezpieczenie przed przegrzaniem?

Link to post
Share on other sites

Po podpięcie samego hdd pod data wykrywa mi go ale w Boot Sequence jest napis "no bootable device found" a uruchomię ponownie i odpalę z płyty to bez zmian.

Temperatura cpu to 30° ale zauważyłem że jak się tak zatnie i dłużej będzie zacięty zanim go zresetuje to po restarcie temperatura cpu w biosie jest wyższa np. 34 albo 37 ale momentalnie spada do 30.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...