Skocz do zawartości

Monitor 100hz+ 27 cali do 3000zł


Recommended Posts

Witam

Chciałbym wymienić mój obecny monitor 24 calowy Eizo Foris FS2434-BK czarny na coś lepszego.

Najlepiej aby miał:

- matryca IPS lub VA

- 100hz+

- rozdzielczość 2560x1440

- ekran zakrzywiony

- g-sync (karta gtx 1660 ti)

 

budżet maksymalnie 3000zł

 

Z wszystkimi powyższymi wymogami znalazłem:

Acer Predator Z321QUbmiphzx

Ale czytałem, że dużo osób ma problemy i musi bawić się w wymienianie.

 

Myślałem też o Monitor LG 34UC89G-B, ale to 34 calowy i 2560 x 1080 (UWHD). Tu jest jeden plus. Na rtv euro agd obecnie trwa promocja i kosztuję tylko 2000zł.

 

Ponadto w necie jest wiele artykułów, że na monitorach z amd Free-sync będzie działać g-sync.

Może? AOC CQ32G1 - cena około 1600zł - ale nie znalazłem informacji czy na tym modelu będzie działać g-sync

 

Z niezakrzywionych monitorów mam:

Monitor Asus PG279Q

Gigabyte AORUS AD27QD

 

Zapomniałem dodać, że przeważnie gram w gry typu moba (smite, conquer blade, wot) oraz rpg lub total war.

 

Za każdą odpowiedź/sugestie z góry dziękuję.

 

EDIT

Poszukałem w necie i znalazłem temat o zakrzywionych monitorach gamingowych.

Tam wybrałem model MSI Optix MPG27CQ, który idealnie pasuję pod moje kryteria. Ponadto znalazłem info, że jest kompatybilny z g-sync

Ma może ktoś ten monitor i mógłby napisać jak się sprawuję z g-sync?

Edytowane przez ashakiel
Link to post
Share on other sites

 

 

Mam go w 1080p, co chcesz wiedzieć?

GS nie testuje, mam AMD, wcześniej przy 2070 o ile dobrze pamiętam czułem, że jest delikatny lag ale to było jakiś czas temu, więc mogę źle pamiętać

 

Głównie chciałem dowiedzieć się jak sprawuję się z g-sync.

W grafikę nie bawię się ani filmów nie oglądam na komputerze, tak więc tylko interesuję mnie aspekt pod względem gry oraz długotrwałej pracy przy monitorze (czy nie męczy wzroku).

W tym drugim przypadku poczułem wyraźną różnice między starym modelem LG (nie pamiętam już nazwy) a obecnym Eizo.

 

Z tego co czytałem, obsluguje g-sync ale nie jest oficjalnie to potwierdzone przez nvidie i moga pojawiac sie pewne problemy. Z opinii ludzi wynika jednak ze wszystko jest w porzadku;

Właśnie też przeszukałem fora angielskie i większość osób pisała, że nie miała żadnych problemów w większości gier. Dopiero występowały one przy bardziej wymagających grach na ultra.

 

Jeśli nie znajdę innej opcji do końca sierpnia, to na początku września kupie MSI Optix MPG27CQ

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...