Skocz do zawartości

Poziome paski, fale, szmery GTX 750Ti


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. 

Mam problem prawdopodobnie z moją nową kartą graficzną Gigabyte 750Ti Geforce 2gb.

W praktycznie wszystkich grach mam problem gdy poruszam myszką przy krawędziach wtedy ekran wyświetla poziome paski, różne szmery, czasami falujący pasek od góry do dołu. Nie jest to jakoś bardzo widoczne lecz sprawia, że moje ciśnienie niestety wzrasta :D. Temperatury karty są stabilne nie osiąga wyżej niż 55-60 stopni Celsjusza. Jest podłączona do monitora samsunga T24C300 z odświeżaniem 60hz w rozdzielczości full hd poprzez kabel HDMI. Włączenie V-sync nic nie zmienia, zablokowanie klatek na 60 również nic nie daje. Brak spadków fps w grach, wszystko działa płynnie lecz przez te fale czuje niekomfortowe zwolnienie pomimo 200-150fps np. w cs:go. Komputer sformatowany, zainstalowany windows oraz najnowsze sterowniki do karty, directa itp. Zamieszczam filmik nagrany telefonem i wrzucony na youtube. Zmiana rozdzielczości nic nie daje, podłączyłem inny monitor również to nic nie dało.

Zasilanie karty podpięte pod kabel sata. Zapraszam do dyskusji, bardzo mi zależy aby naprawić ten problem. Błędów w grafice nie zauważyłem w grze Euro Truck Simulator 2, która działa płynnie na maksymalnych ustawieniach. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=NWG1g-nw2a8

 

Specyfikacje:

Hp compaq 6300 MT pro, zasilacz 320W od HP. 

Intel i3 3220 3.3 4 rdzenie

4gb ramu

Edytowane przez danilovdanny
Link to post
Share on other sites

Typowe objawy braku synchronizacji. Sprawdź jak działa w oknie a nie pełnym ekranie. I co to za dziwny monitor masz taki pionowy. No chyba, że lamersko kręcisz filmy pionowo. 

Odpaliłem własnie tą samą grę w oknie i problem występuje ale nie tak ostro jak na pełnym ekranie. 

Po zastosowaniu gry bez ramki oraz w oknie przy włączonej synchronizacji pojawiają się spadki fps oraz bardziej widoczne poziome paski.

 

EDIT: W grze counter strike global offensive gdy włącze synchronizacje pionową problem ustępuje lecz w innych grach niestety nie. Co w takiej sytuacji muszę zrobić?

Edytowane przez danilovdanny
Link to post
Share on other sites

Standardowy tearing. Włączenie synchronizacji pionowej należy zrobić w każdej grze, a najlepiej wymusić w sterowniku jak problem występuje wszędzie.

 

P.S. I nie nagrywaj pionowo, bo aż mnie skręca jak to widzę.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...