Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Zamierzam kupić NAS do domu jako dodatkową kopię plików, oraz w miarę szybką wymianę plików między urządzeniami (TV, laptop, PC, smartphone), myślałem nad dwu dyskowym zyxelem nas326, ale po namyśle stwierdziłem, że wystarczy jedno dyskowy NAS, prędkości przesyłu nie muszą być super, wystarczy, żeby można było na tv odtworzyć film z niego. Kopie zapasową najważniejszych plików i tak trzymam w chmurze, a tutaj po prostu byłoby dodatkowo plus wymiana plików. Z urządzenia korzystać będą tylko dwie osoby. Nie chcę też wydawać za dużych kwot na niego, chciałbym wydać około 600 zł razem z dyskiem. Myślę nad następującymi serwerami:

 

WD Cloud 2TB - 599 zł

Zyxel NAS326 + dysk 1 TB, około 600 zł

 

Zastanawiam się również jaki dysk byłby odpowiedni do takiego NAS Seagate IronWolf czy WD RED.

Serwer nie musi być super cichy i tak będzie stał w drugim pokoju. Zależy mi jeszcze na w miarę energooszczędności.

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

WD Cloud to śmieć. Godzinami będziesz pliki na niego kopiował, bo jest ślamazarny. W szczególności po czasie i z biegiem zapełnienia. Jeszcze jak w dwie osoby będziecie używać jednocześnie to transfery plików będą na poziomie 20-25MB/s  :menda: No chyba, że Wam wystarczy ale jak dla mnie to za te pieniądze wolę coś innego chociaż to i tak mało, żeby coś przyzwoitego zrobić, nawet swojego mini itx.

Link to post
Share on other sites

też bym raczej stawiał na QNAP-a lub ewentualnie Synology + własny dysk. 
WD raczej bym omijał. Ludzie kupują je, aby dyski z nich wyjmować i montować w NAS-ach, nie żartuję 


zyxelami tez słyszałem że można mieć masę kłopotów, ale lepsze to od WD. 

Link to post
Share on other sites

Najmniejszy i najtańszy QNAP to TS-128A. Mam go i używam jako backup mojego "dużego" QNAPa. O dziwo działa żwawo, transfery naprawdę dobre. Ma nawet zaszyte 2 licencje do kamer IP. Niestety koszt to ok 600 zł + HDD. Jest też wersja 2 na HDD tego modelu - TS-228A ale droższa min. o 100 zł.

Ja osobiście ne wziął bym nic innego jak QNAP lub SYNOLOGY.

Jeśli chodzi o HDD to używam tylko i wyłącznie WD RED + ewentualnie SSD Samsunga jako pamięci podręcznej do HDD.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...