Skocz do zawartości

Komputer do gier i obróbki filmów za 5000-5500 zł


Recommended Posts

Hej. Wakacje, jest czas, a więc i modernizacji kompa się można poświęcić. Obecny mój nie jest stary, ale widocznie niedomaga (a przynajmniej nie działa tak wydajnie, jak chciałbym, by działał). Stąd prośba o pomoc, zwłaszcza, że myślę o czymś wydajnym i podatnym na ewentualną rozbudowę. Myślę raczej o typowym zestawie do gier, czasami zdarza mi się hobbystyczna obróbka filmów. Potrzebuję więc dużej pamięci dyskowej (fotografia, gry). No i podkręcanie. Monitor aktualnie 1920x1080 60HZ, myślę jednak o podskoczeniu na dwa, 4K i co najmniej 75 HZ. Z góry dzięki za pomoc. :)

 

  • Zastosowanie komputera: głównie gry (Total War, Hearts of Iron, Battlefield V, Far Cry 5), czasem obróbka filmów i fotografii
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 5000-5500 zł.
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? najlepiej teraz, choć mogę trochę poczekać
  • Których części potrzebujesz?: wnętrze + ew. monitor (na razie nie wliczam go do limitu)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? tak
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: najlepiej cichy i wydajny
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?
    obudowa: Phanteks Enthloo Pro
    RAM: Corsair Vengeance 2 x 16GB, 3000 MHZ, CL16
    dysk twardy: Seagate Barracuda 2 TB
  • Własna propozycja zestawu: liczę na wydajność, potrzebując przy tym miejsca. Myślałem o dysku PCie NVM na system, 2 x 1 TB SSD SATA III (RAID 0; na gry i inne) i 2 x 2 TB na gry i filmy. Jeśli chodzi o chłodzenie, zastanawiam się nad AiO (choć nie wiem, czy to przerost formy nad treścią) - w obudowie mam 1 x 200 mm z przodu i 1 x 140 mm z tyłu.
     

Proszę o rady i opinie, również propozycje. Z góry dzięki. :)

Link to post
Share on other sites

 

 

PCie NVM na system

 

200 zł

 

 

 

2 x 1 TB SSD SATA III

 

600 zł

 

 

 

2 x 2 TB

 

500 zł

 

 

 

Jeśli chodzi o chłodzenie, zastanawiam się nad AiO

 

Przyzwoite od 500 zł

 

Razem 1600 zł z budżetu już przepada.  

Zostaje 3900 zł na CPU, GPU, mobo, zasilacz. 

 

 

 

4K

 

 

Czy aby nie porywasz się na to wszystko z tymi monitorami 4K? Na dobrą sprawę sam RTX 2080 Super to koszt 3400 zł i niżej nawet nie ma co schodzić. 

 

 

 

2 x 1 TB SSD SATA III (RAID 0; na gry i inne)

 

Hmm. Dyski SATA są w cenie dysków NVME. Z tymi drugimi jednak problem taki, że odpadają kolejne porty SATA 

Link to post
Share on other sites

Podajesz dość niskie ceny; mógłbyś mi powiedzieć, jakie konkretnie modele?

Jeśli chodzi o NVME myślałem o Adata SX8200 Pro, gdzie 369 zł kosztuje 512 GB, a 669 zł 1 TB.
Jeśli chodzi o SSD, to w tym przypadku Adata SU800 jest po 479 zł, a Crucial MX500 po 499 zł.
Co zaś do AiO - nie wiem, czy to nie fanaberia, zwłaszcza że nie wiem, jaki procesor wybrać. Jeśli coś na kształt Grandisa starczy, wezmę go.

Link to post
Share on other sites

Pod system i soft miałem na myśli wersję 256 GB. 

Teraz patrzę, SATA 2 x 1TB gdzie podałem te 600 zł za 2 x 500 GB MX 500. 

SU800 kompletnie sobie daruj. 

 

Tutaj jak pójdziesz w R5 3600 to i Fortis wystarczy. Na Twoim miejscu na start zszedłbym  z dysków, które można dorzucać w locie i skupiłbym się nad wydajności pod 4K. W jaką kartę graficzną celujesz w takim zestawieniu? 

Link to post
Share on other sites

Pod system i soft miałem na myśli wersję 256 GB. 

Teraz patrzę, SATA 2 x 1TB gdzie podałem te 600 zł za 2 x 500 GB MX 500. 

SU800 kompletnie sobie daruj. 

 

Tutaj jak pójdziesz w R5 3600 to i Fortis wystarczy. Na Twoim miejscu na start zszedłbym  z dysków, które można dorzucać w locie i skupiłbym się nad wydajności pod 4K. W jaką kartę graficzną celujesz w takim zestawieniu? 

 

Myślałem o RTX 2070S, choć nie wiem, czy nie poczekać na niereferencyjne 5700 XT... z jednej strony ray tracing, z drugiej strony cena... .

 

Czemu nie SU800? Dla mnie żadna różnica, ale jestem ciekaw.

Link to post
Share on other sites

5700XT będą bardzo blisko ceną RTX 2070 Super. Zresztą jak tak będzie dalej wyglądać dostępność w PL (która jest żenująca), to po prostu kupisz chyba co będzie dostępne. 

 

Praktycznie w cenie SU800 masz MX500. Zdecydowanie lepszy SSD. Pomijam już fakt, że w cenie tych 1TB SATA/AHCI masz NVME no ale kwestia złącz na mobo i ilości portów SATA. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...