Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam jestem na forum nowy :).

Jak z nazwy wynika poszukuje pc za 2000-3000 zł.

Zastosowanie to: gry,filmy,przeglądarka i skryptowanie w języku C# i trochę w javie.

Zakupuje komputer gdy uznam, że cena mi odpowiada i zbiorę środki.

Potrzebuje wszystkiego oprócz słuchawek jednak myszkę,klawiaturę i podkładkę sam wybiorę  co do monitora to raczej free sync i 60-120hz wystarczy(około 1000 zł mogę na monitor przeznaczyć).

Raczej procek będzie podkręcany, nie ja składam tylko kuzyn "kolegi" i zależy czy umie.

Mój monitor ma 60hz oraz 1080 p ale jest on do ps4 przez co kupuje nowy.

 

Moje specjalne wymagania to :By  był w miarę cichy, by prądu nie zjadał za dużo,oraz nagrywarka dvd/cd, możliwość rozbudowy na lata,wygląd obudowy(najlepiej niebieska),oraz by w programach graficznych i programistycznych np unity lub visual studio nie zamulał(jestem początkujący i robię proste gry oraz skrypty)

Nic nie posiadam z poprzedniego sprzętu oprócz słuchawek bo był to laptop co dostanie drugie życie i oddam tacie

.

Własna propozycja:

rx 570 4/8 gb/rx580 4/8 gb/gtx 1060 3/6gb lub może gtx 1660.

amd ryzen 5 2600

tomahawk b450 

patriot 3200 mhz 16 gb ram

silentumpc regnum rg4t

zasilacz-poleci ktoś bo się nie znam na nich w ogóle...?

dysk 120 gb ssd i 3 tb toshiba lub 500 gb ssd i 1 tb toshiba lub 1 tb ssd.

 

Moje pytania :

Czy ten sprzęt po upgradzie do karty mocniejszej np gtx 1660 ti lub lepszej  da 60 fps w cyberpanku na detalach średnich w 1080 p ? :D

Oraz czy w grach :Fallout 4,Ark survival evolved.gta 5,wiedźmin 3,the sims 4(czasami mama lubi popykać)i innych takich grach w full hd mogę liczyć na modach na płynną rozgrywkę w 60 fps ?

I czy da rade rozbudować budę o radeon rx 5700 i lepszy procek od amd  np. 5 3600?

 

Przepraszam za błędy i za rozpisanie się ale jak pewnie zauważyliście jestem jeszcze nastolatkiem (spełniam kryteria wiekowe benchmark) i dopiero zaczynam zabawę w świecie pc. :)

 

Przy okazji planuje wywalić za rok kartę i może procka z kompa i dam bratu do jego kompa ale spokojnie nie rozpisze się znowu tutaj tylko odświeżę ten temat za ten rok o ile można. ;)

 

Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki, że ktoś przeczyta ten mój długi post. :P  

Edytowane przez Jandert
Link to post
Share on other sites

Zestaw kajtka za 2800

http://forum.benchmark.pl/topic/272595-polecane-zestawy-komputerowe-lipiec-2019/

 

Możesz brać również mobo od MSI B450-a pro, b450 gaming plus, b450 tomahawk (najlepiej w wersji max).

 

 

 

zasilacz-poleci ktoś bo się nie znam na nich w ogóle...?

jeśli budżet pozwoli to Seasonic Focus Gold 550W, jeśli nie to Vero M2/L2 600W lub ten z zestawu od Kajtka. 

 

 

 

 

 

 

Czy ten sprzęt po upgradzie do karty mocniejszej np gtx 1660 ti lub lepszej  da 60 fps w cyberpanku na detalach średnich w 1080 p ?

 

Zbyt wiele niewiadomych - jak mam strzelać to powiem tylko tyle, że moim zdaniem r5 2600+1660ti/1070+16gb ram  wystarczy do średnich w 1080p ale proszę nie wiń mnie kiedy okaże się że moja wyrocznia skłamała.

 

 

 

I czy da rade rozbudować budę o radeon rx 5700 i lepszy procek od amd  np. 5 3600?
 

 

Tak

 

 

 

Przepraszam za błędy i za rozpisanie się ale jak pewnie zauważyliście jestem jeszcze nastolatkiem (spełniam kryteria wiekowe benchmark) i dopiero zaczynam zabawę w świecie pc.

 

ok 

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki, że ktoś przeczyta ten mój długi post.   

 

Twoje modły zostały wysłuchane...  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A która płyta główna najlepsza pod rozbudowę ?Jakie ma minusy tomahawk max na tle innych płyt ?

 

Możesz brać również mobo od MSI B450-a pro, b450 gaming plus, b450 tomahawk (najlepiej w wersji max).

 

 

 

A ta "lepsza" ma wystarczającą ilość energii na rozbudowę o znacznie lepszą kartę graficzną i procek np. rx 5700 i amd ryzen 5 3600?Zasilacz,obudowa,nagrywarka dvd/cd i raczej płyta główna to rzeczy święte co nie wymienię.Co najwyżej ram dołożę w przyszłości kilka gb.

 

 

jeśli budżet pozwoli to Seasonic Focus Gold 550W, jeśli nie to Vero M2/L2 600W lub ten z zestawu od Kajtka. 

 

 

Nikogo nie będę winił akurat sam zakładam, że taki zestaw wystarczy  :)

 

 

Zbyt wiele niewiadomych - jak mam strzelać to powiem tylko tyle, że moim zdaniem r5 2600+1660ti/1070+16gb ram  wystarczy do średnich w 1080p ale proszę nie wiń mnie kiedy okaże się że moja wyrocznia skłamała.

 

 

 

A polecisz jakiś monitor z free sync do 1000 zł ?(gram w wiele rodzajów gier najlepiej by monitor z VA i  może z 100 hz)I jakąś nagrywarkę dvd/cd ?

 

Przepraszam, że teraz odpisuje ale jestem na wakacjach i teraz znalazłem dopiero chwilkę na odpisanie.

 

 

Wiem dobrze, że napisałem, że budżet  to  3 tyś max ale zawsze mogę podnieść o 500-1000 zł  :D

Edytowane przez Jandert
Link to post
Share on other sites

Podpinam się pod temat  :

  • Zastosowanie komputera :Gry,Internet
  • Maksymalna kwota :2500 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? :Jak najszybciej
  • Których części potrzebuję : Cały komputer
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :Nie wiem
  • Rozdzielczość mojego monitora i model :kupuje 1080 p
  • Specjalne wymagania :By była możliwość rozbudowy
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :brak
  • Własna propozycja zestawu :brak
  • Inne : Czy sprzęt w tej cenie pozwoli na komfortowe granie w wiedźmina 3 ?!
Edytowane przez Arkadiusz123
Link to post
Share on other sites

Według mnie to w tej cenie :

 

Rx 570/580

MSI B450-A PRO
Amd ryzen 5 2600

SilentumPC Signum SG1 TG

Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX500 lub inny dysk, zależy od potrzeb

SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze

 

 

 

Sam raczkuje w świecie komputerów i pewnie ci co w tym siedzą lata lepsze zestawy ci napiszą dla tego napisałem ten temat bo mój zestaw jaki kupie pewnie nie będzie się opłacał  :)

 

 

Co do Wieśka to w 1080 p na spokojnie popykasz na średnio-wysokich.

Edytowane przez Jandert
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...