Skocz do zawartości

Najlepsza karta graficzna do ryzena 5 2600


Recommended Posts

Niestety miałem. Możecie przeczytać moją opinię o tym wspaniałym produkcie na stronie moreli, ale w skrócie: jest niestabilna. Obraz znika, wentylatorowy wchodzą na 100%. Na starownikach z 31/07/2019 crashuje się na pulpicie, na sterownikach 19.2.3 bodajże z 26/02/2019 działa najdłużej, całe 15 minut grania zapewnione. Żaden underwolting, zwiększanie power limitu itd. nic nie daje.

 

Żeby nie było, że to jednostkowy przypadek:

1. Amerykański Amazon. wszyscy narzekają na to samo co ja

2. Niemiecki Amazon. To samo. Schwarzen screen.

3. Forum AMD. Ludzie kurwią na to samo

4. Newegg. Karuzela nie zwalnia

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Tu jest fakt, problemy z Gigabyte rx Vega 56 zgłaszał już TPU podczas premierowego testu. Tyle że kto każe kupować akurat tego producenta? Ja miałem modowanego referenta, kolega z pracy ma Sapphire Pulse (o V56 mówimy ciągle) i zero problemów.

 

Moje dwa pierwsze rx 580 padły, oba, i to w miesiąc po zakupie (MSI GAMING X+, Aorus Xtr), a następnie kupony sobie i kuzynowi Nitro+ działały bez problemu. Jaki jest sens przekreśla cała rodzinę produktów przez jedną czarną owcę?

Link to post
Share on other sites

Zasilacz 600W o ile nie jest nieznanego pochodzenia wynalazkiem spokojnie sobie z Vegą 56 poradzi.

 

 

A właśnie. A propos Vegi 56 od Gigabyte. obraz.png

Widzicie tę małą wiązkę miedzi między backplate, a PCB karty? Żałosne, nieprawdaż? To właśnie ten kawałek miedzi odprowadza ciepło od sekcji zasilania, które to ciepło jest następnie oddawane metalowemu backplate. Oczywiście sam blackplate nie wystarczy by to wszystko schłodzić, więc karta radykalnie zmniejsza napięcie prądu. I uwaga uwaga co się wówczas dzieje. Jeżeli wasz  zasilacz ma 2137 zabezpieczeń antyprzepięciowych to błędnie zinterpretuje taki radykalny spadek napięcia i co zrobi?

 

UTNIE KARCIE ZASILANIE!

 

Efekt będzie taki jaki opisałem wyżej - czarny ekran, wentylatory wchodzą na 100%. W piątek dostanę w swoje łapki trochę miedzianych blaszek. Powstanie z nich radiator domowej roboty na newralgicznym miejscu backplate.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...