Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie

 

Potrzebuję pomocy w doborze sprzętu, ceny nie podam bo trochę jest wtórna, może być 2k jak i 6k czy 9k. Części ze starego pc nie będę wykorzystywać poza GPU. Na komputerze głównie programuje (C, C++), obrabiam bazy w SQL i uruchamiam sporo maszyn wirtualnych (po kilkanaście jednocześnie). Na obecnym kompie 32GB ramu bywa za mało. W gry nie gram w ogóle, w podkręcanie się nie bawię. Obecny uptime komputera to 72 dni, często zostawiam coś na noc do przemielenia. Komp ma być cichy, obecnie zasilacz i grafikę mam półpasywną, wielkie coś na fx8350 co max się kręci 800obr/min i jest ok. Obudowa musi pomieścić 6hdd 3,5 cala, 2ssd 2,5 cala. Dodatkowo pod SQL potrzebuję szybszy dysk m2 itp, pojemność ~ 1TB. Wydajnościowo ten poczciwy fx jest dla mnie ok, no może czasem przydałoby się więcej wątkow, prędkość pojedynczego rdzenia nie jest aż tak ważna. Zastanawiam się nad pierwszymi ryzenami 7 bo są tanie teraz ale może to zły kierunek pchanie się w starocie?

 

Jedna uwaga, linuks musi na tym działać.

Edytowane przez que_pasa
Link to post
Share on other sites

Tak, budżet nie jest specjalnie ograniczony ale też nie chcę niepotrzebnie wydać kasy na coś czego nie wykorzystam. Komputer pracuje właściwie 24h, jego podzespoły muszą wytrzymać taką pracę (zasilacz, mobo itd). Gotowe stacje robocze od della czy hp są zbyt głośne, stąd składak. Komputer wymieniam gdyż mobo na starym ma już tak spuchniete kondensatory, że tylko czekam aż padnie.

Link to post
Share on other sites

Hmm może 1920X (albo nawet coś lepszego), do tego płyta Asusa np. Prime X399-A (jak dla mnie Asus zawsze był i jest synonimem niezawodności stąd propozycja), do tego 64GB ramu ECC (TR taki obsługuje), 1TB NVMe można dać PNY XLR8, obudowa Define R5/R6 (z wskazaniem na R6), chłodzenie Noctua U14S TR4-SP3 i zasilacz Seasonic Focus Gold 750W. Jak potrzebujesz jakieś jeszcze dyski itd. to dołóż sobie. To ode mnie, więc poczekajmy jeszcze aż wypowie się ktoś jeszcze

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...