Skocz do zawartości

Zakup klawiatury mechanicznej bez numpad'a


Recommended Posts

Witam. Obecnie to ze dwa lata używam Tracer Mecano. Wcześniej same badziewia. Tracer niby produkuje dziadostwo, ale raczej ta klawiatura nie jest jakaś zła. Po prostu podejrzewam, że wygodniej byłoby mi używać klawiatury bez numpada. Poza tym Mecano jest dosyć głośny i klawisze się chybotają trochę (nwm czy w droższych klawiaturach też tak jest czy klawisze stoją sztywno i ani nie drgną). No i za dużo nie chcę wydać 200/ 250 zł jeśli w ogóle warto coś kupić. O przełącznikach outemu czytałem, że to dziadostwo. Kalih są dobre a cherry ponoć lepsze cokolwiek to znaczy, bo powiedzieć lepsze to każdy może, ale dlaczego są lepsze to już gorzej z opiniami. Widziałem SPC GK530 Kalih Red za 176 zł. Ponoć redy do grania najlepsze, blue raczej odpadają bo z tego co czytałem to najgłośniejsze. Klawiaturę wszędzie wychwalają, ale wiarygodność niektórych filmików na yt to se można do kosza wsadzić dlatego pytam ludzi którzy coś wiedzą. Widziałem też HyperX Alloy FPS Pro Cherry MX Red za 279 zł. Czy jest w jakiś sposób lepsza od GK530? Czy coś innego też jest warte uwagi? W ogóle mało jest chyba klawiatur bez numpada. 

Link to post
Share on other sites

Ja płaciłem 220zł za tą klawiaturę https://allegro.pl/oferta/klawiatura-ravcore-valravn-usb-dla-graczy-6598387223

Można znaleźć tańszą bo wiadomo z wiekiem ceny lecą w dół "Wychodzą nowsze modele"

Jeżeli chodzi o samą klawiaturę użytkuje już ją bardzo długo żadnych wad.

- Klawisze nie są głośne 

- Nic się nie zacina

Napiszę to tak czuć ją w dłoniach jest dosyć ciężka ma kilka elementów metalowych nie ślizga się co nie mogę powiedzieć o klawiaturze z firmy Genesis za która płaciłem 150-160zł ślizgała się po biurku za każdym kliknięciem ;)

Nic więcej nie mogę tutaj napisać ;)

Pamiętaj, że jest to tylko moja opinia i nie każdy musi się z nią zgadzać wiem, że jak się zepsuję to kupię na 100% taką samą ;) Firma: 

Valravn
Link to post
Share on other sites

Odraczam od wyboru Alloy FPS - https://bit.ly/32bnXtw.

 

Linia produkcyjna Kailha, nobilitowała do rangi naprawdę godnego kontr-produktu Cherry.

Onegdajsza premiera gamy "BOX", kompletnie deklasuje populistyczne przełączniki "MX" Cherry, nade wszystko gromko klikające, swoiste "Kailh Box White".

 

Klawiatury SPC, są poczciwym wyborem niszowej kategorii TKL - ilość wartościowych modeli, jest nędzna.

Link to post
Share on other sites

Aha... "Podczas klikania, w Kailhach wyczuwa się pracującą sprężynkę, w Cherry przełącznik działa znacznie bardziej gładko."

 

Natomiast na testgear czytałem:

"Kailh Brown VS Cherry MX Brown

Różnicę momentalnie da się bardzo łatwo zauważyć. Wszystko to za sprawą słabo wyczuwalnego haczenia o "guzek" w brązowych Kailh'ach. Z tego względu, w dużej mierze mogą spodobać się one zwolennikom przełączników liniowych. Naszym zdaniem można było im przydzielić inny kolor, aby pokazać, że na swój sposób są one wyjątkowe i żeby nie porównywano ich bezpośrednio do Cherry MX."

 

Ostatnio jeszcze widziałem, że wyszła CM CK530 na jakichś gatheronach czy coś takiego. Jak się ma ta klawiatura do innych? Bo gdzieś czytałem, że CM to wyższa liga jeśli chodzi klawiatury i są dużo lepsze od reszty konkurencji

Link to post
Share on other sites

Opis pochodził z onegdajszej, lapidarnej noty pod adresem Kailhów - autorka tematu posiada klawiaturę z defektem "ping sound", który właśnie występował w pierwszych rewizjach serii Kailh PG1151, która to była podwaliną Razer Green - gdybyś miał jeszcze wątpliwości co do marketingu Razera, ich przełączniki produkował Kailh, obecnie Greetech.

 

Gaterony uchodzą za przełączniki nade wszystko gładkie, szczycąc się naprawdę bezproblemowym procesem aktywacji - ich jakość nie powinna być żadnym frasunkiem.

Gateron dostarcza również wiele przełączników dla ZealPC, między innymi unikatowe, szmerowe Healios.

Nie uważam jednakowoż, by dopłata do CM-a była intratna, współczesne modele niestety są pozostawione w wątłym cieniu marki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem GK530 Kalih brown. Nie polecam. W porównaniu do Tracer Mecano klawisze chodzą ciężko, mi to nie pasuje. Ciekawe czy z redami byłoby tak samo. Poza tym przerwy miedzy klawiszami są mniejsze i łatwiej o missclicki. Na plus brak numpada no ale bez jaj... drugi raz bym nie kupił. Do pisania to się raczej nadaje ale NIE do gier, a przynajmniej nie do fps'ów.

 

(Użwałem klawiatury ze 2 tygodnie żeby nie było że po 5 min używania piszę)

Edytowane przez maklerr
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Obecnie to ze dwa lata używam Tracer Mecano. Wcześniej same badziewia. Tracer niby produkuje dziadostwo, ale raczej ta klawiatura nie jest jakaś zła. Po prostu podejrzewam, że wygodniej byłoby mi używać klawiatury bez numpada. Poza tym Mecano jest dosyć głośny i klawisze się chybotają trochę (nwm czy w droższych klawiaturach też tak jest czy klawisze stoją sztywno i ani nie drgną). No i za dużo nie chcę wydać 200/ 250 zł jeśli w ogóle warto coś kupić. O przełącznikach outemu czytałem, że to dziadostwo. Kalih są dobre a cherry ponoć lepsze cokolwiek to znaczy, bo powiedzieć lepsze to każdy może, ale dlaczego są lepsze to już gorzej z opiniami. Widziałem SPC GK530 Kalih Red za 176 zł. Ponoć redy do grania najlepsze, blue raczej odpadają bo z tego co czytałem to najgłośniejsze. Klawiaturę wszędzie wychwalają, ale wiarygodność niektórych filmików na yt to se można do kosza wsadzić dlatego pytam ludzi którzy coś wiedzą. Widziałem też HyperX Alloy FPS Pro Cherry MX Red za 279 zł. Czy jest w jakiś sposób lepsza od GK530? Czy coś innego też jest warte uwagi? W ogóle mało jest chyba klawiatur bez numpada. 

nie ma sensu kupować klawiatur na cherry mx w tej cenie.

 

Jeżeli chodzi o mechaniki: albo kupujesz switch Outemu zależny od twoich preferencji i cena za klawiaturę tkl wynosi jakieś 110-120zł

 

Albo kupujesz klawiaturę na switchach Kailhach i tutaj polecam coś z MX Silver jeżeli lubisz switche typu RED i dużo grasz, lub pozostałe. Obecnie na MX Silverach jest tylko Hyperx, a na pozostałych jest kilka firm do wyboru i powinieneś coś dobrać :)

 

 

Silvery to po prostu best switch ever :)

Link to post
Share on other sites

W takim razie, powinieneś jak wyżej, wyselekcjonować klawiaturę na przełącznikach linearnych - optuję za Gateronami, bądź w ostateczności Kailh.

Seria przełączników "Silver", jest kapitalna dla osób lubujących się w linearnych przełącznikach, niestety w zasięgu jest wyłącznie podły Alloy FPS.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...