Skocz do zawartości

Komputer do pracy [4000 zł]


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Praca (programowanie, testowanie - czasami zachodzi konieczność uruchomienia maszyny wirtualnej)

  • Maksymalna kwota: Do 4 000 zł (możliwy margines)

Kiedy zamierzam kupić komputer?: Do końca miesiąca

Których części potrzebuję: Cała jednostka centralna

Czy będę podkręcać sprzęt?: Nie

Rozdzielczość mojego monitora i model: 2x Eizo FlexScan EV2455 (1920x1200)

Specjalne wymagania: Dwa dyski SSD 512GB NVMe (RAID 1)

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele): 2x HDD WD Black 2TB SATA (RAID 1)

Własna propozycja zestawuKomputer do pracy (3 922 zł)

Komputer planuję kupić najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu, ponieważ nie widzę aby w najbliższym czasie pojawiły się na rynku nowości warte uwagi (chyba, że jest inaczej to jestem w stanie poczekać 2-3 miesiące). Karta graficzna nie jest w tym zestawie najważniejsza, dlatego planuję zakup używanego GTX 960. Bardzo ważne są dla mnie dwa dyski SSD NVMe dlatego płyta główna musi posiadać 2 porty m.2 NVMe lub 2 port PCIe 3.0 x4. W zestawie wybrałem MSI X570-A PRO jednak myślę jeszcze nad MSI X470 GAMING PLUS (210zł taniej) - pytanie czy jest sens dopłacania do X570 przy wskazanej konfiguracji i jak wygląda obsługa pamięci 3200MHz w x470. Zasilacz 650W, bo jest tylko 30 zł droższy od 550W, a zapas może się kiedyś przydać. Proszę o ocenę zestawu oraz ewentualne uwagi co należy zmienić.

 

Link to post
Share on other sites

Do tego cpu możesz zejść do najtańszej płyty z 2x wyjściami m.2. Może i nawet ta w/w X470 będzie tą najtańszą:P

 

Jeśli chcesz kiedyś włożyć 12 czy 16core to cena/wydajność spoko jest Gigabyte X570 Gaming X(760zł-Proline.pl). Ma 10faz, 5faz z doublerami i ogólnie jest sporo wydajniejsza niż ten A-pro, gdzie tamta się podda przy 150A, ten Gigabyte sobie poradzi.

Później jest Gigabyte Aorus Elite za 870zł. A dalej to w sumie overkill płyty z różnymi bajerami.

 

Spróbuj poszukać zestawu na proline. Ryzen 3600 jest tam np o 50zł tańszy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do tego cpu możesz zejść do najtańszej płyty z 2x wyjściami m.2. Może i nawet ta w/w X470 będzie tą najtańszą :P

 

Jeśli chcesz kiedyś włożyć 12 czy 16core to cena/wydajność spoko jest Gigabyte X570 Gaming X(760zł-Proline.pl). Ma 10faz, 5faz z doublerami i ogólnie jest sporo wydajniejsza niż ten A-pro, gdzie tamta się podda przy 150A, ten Gigabyte sobie poradzi.

Później jest Gigabyte Aorus Elite za 870zł. A dalej to w sumie overkill płyty z różnymi bajerami.

 

Spróbuj poszukać zestawu na proline. Ryzen 3600 jest tam np o 50zł tańszy.

 

Dziękuje za pomoc. Nie planuję w przyszłości rozbudowy platformy (poza dorzuceniem jeszcze 16GB RAM), a więc idąc za Twoją radą wybiorę płytę MSI X470 GAMING PLUS.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...