Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

obecnie użytkuję kartę graficzną MSI GTX 1050 2GB OC.

W grudniu mój znajomy będzie wymieniał u siebie kartę.

Zaproponował że mogę ją odkupić.

Posiada on GTX 970 - wersja Gigabyte z 3 wentylatorowym chłodzeniem.

I tutaj pytanie - warto odkupić od niego tą kartę, użytkuję ją od premiery, była w miarę często czyszczona (ja to robiłem) oraz jest teraz w tym momencie podkręcona.

Używana z dobrym zasilaczem.

Czy GTX 970 jest o wiele wydajniejszy od 1050?

Duże jest ryzyko odkupienia używanej karty (może się szybko zepsuć)?

Cena to około 350 złotych aczkolwiek myślę że do 300-250 może się uda utargować.

Jak ją kupię to obowiązkowo wymienię pastę termoprzewodzącą oraz termopady.

Tylko czy warto się w to pchać?

Będzie ona pracowała w moim komputerze z sygnaturki (I5-4590, 12GB RAM, Corsair VS550)

Czekam na opinie.

Pozdrawiam :)

 

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź, z pewnego źródła sam ją zakładałem kilka lat temu, miesiąc temu do nowego komputera wkładałem i w grudniu będę mu nową kartę wkładał. Tylko czy wieloletnia karta ma sens? Chodzi mi o awaryjność, jest duże ryzyko awarii? Karta w wysokich temeraturach nie pracowała czy coś. Chciałbym ją na około rok - półtora w tym czasie dozbieram na jakąś 2070. 

Link to post
Share on other sites

jak karta od znajomego którą znasz, testowałeś, to można i 350 dać, aczkolwiek jak dobry znajomy to do tych 300 powinien ci opuścić

karta dużo wydajniejsza od gtx1050, pograsz we wszystkie nowe tytuły na med/high, a w trchę starsze to i nawet v.high/ultra pociągnie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...