Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

 

Założyłem temat, ponieważ brak mi już pomysłów. Generalnie na kompie występuje taki problem, że nagle multimedia przestają działać. Filmiki na każdym portalu buforują się, ale cały czas kręci się tzw "kółeczko" i filmik się przycina co sekundę. Gdybym chciał odpalić muzykę lub wideo lokalnie np w grove lub Windows Media Player program uruchamia się, ale nie działa żadna muzyka, poprostu jak by nic nie było w kolejce odtwarzania.

Generalnie po restarcie komputera jest git. Problem pojawia się różnie, raz po godzinie raz po 5 min od uruchomienia.

 

Żaden proces nic nie blokuje, chyba, że nie zauważyłem. Obciążenie procka, dysku i grafiki minimum. Przychodzi to nagle i tak trzyma do restartu. System stoi na SSD.
Procek: i5 3570k

GPU: Sapphire R9 390x NITRO

 

Liczę na to, że podsuniecie jakieś rozwiązanie oprócz formata :)

Link to post
Share on other sites

To może być (nie musi) próba aktualizacji systemu. Masz wszystkie aktualizacje? Przy odłączonym całkiem internecie, też to występuje?

 

Aktualizacje mam wszystkie. Czy net odłączony czy podłączony jest taki sam problem. Generalnie wydaje mi się, że gdyby była to próba aktualizacji to po nieudanej wszystko wróciło by do normy.

 

 

 

 

Wrócę z pracy to spróbuję :)

Dodam jeszcze, że po wystąpieniu problemu nie ma dźwięku podczas np grania.

Link to post
Share on other sites

Masz jakiegoś antywirusa? Miałem dokładnie to samo, reinstalacja systemu nie pomagała. Odinstalowałem program Avast i problem ustąpił. Teraz lecę bez i wszystko jest okey. A to denerwowało bo YT kazał ponownie uruchomić urządzenia jak odtwarzanie się nie rozpocznie. Spotify wywalał że nie może odtworzyć tego utworu.

Edytowane przez usulek
Link to post
Share on other sites

Masz jakiegoś antywirusa? Miałem dokładnie to samo, reinstalacja systemu nie pomagała. Odinstalowałem program Avast i problem ustąpił. Teraz lecę bez i wszystko jest okey. A to denerwowało bo YT kazał ponownie uruchomić urządzenia jak odtwarzanie się nie rozpocznie. Spotify wywalał że nie może odtworzyć tego utworu.

 

Ta.. systemowy Windows Defender :) nic innego nie używam

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Odpal live CD z ubuntu (bez instalacji), lub najnowszego hirensa opartego o win 10 i zobacz czy się to powtórzy (jeśli tak, to sprzęt, jeśli nie to prawdopodobnie windows, ewentualnie SSD)

Podgląd zdarzeń tez możesz przeglądnąć, czy windows ci nie podpowie co to. 

 

Rozumiem, że restart CMOS i puszczenie RAM-u na ustawieniach JEDEC już przerobiłeś i nie pomogło, cały czas na ustawieniach standardowych jedziesz? Tak samo jak testy pamięci memtestem? 

Co to dokładnie za SSD jest? daj screena z CDI z całą tabelką SMART. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...