Skocz do zawartości

trzeci wentylator do raijintek tisis


Recommended Posts

witam
Mam dwa wentylatory oryginalne w tym chłdozeniu. chciałbym dołożyc 3 bo wiem ze to pare stopni zbije na cpu i dosyć dużo na vrm. robiłem testy z jakims innym ale głośny jest i łozysko już ma zużyte.

Jaki wentylator kupić?
Myślałem nad https://www.morele.net/noctua-nf-a15-pwm-140mm-nf-a15-pwm-552932/
ale w wersji 120 bo 140 jest za duże. poprostu opiera sie o chłodzenie vrm i 4cm wystaje ponad chłodzenie.

Istnieje wersja 120mm tego wentylatora?

Link to post
Share on other sites

Na moim nemesis trzeci wentylator dawał niewiele do wcale. Najlepsze efekty miałem układając środkowy wentylator jak najniżej a pierwszy normalnie (albo jak ram pozwalał) i konfigurując je oddzielnie tak, że środkowy pracował mocniej od przedniego. Potem wymieniłem fabryczne wentylatory na corsair sp120 na przód i 140 na środek i było lekko lepiej. Na koniec działał z corsarami ml w takim samym układzie i to była najlepsza konfiguracja. 

 

Jeśli już miał bym coś robić z wentylatorami na nemesis/tisis to je wymienić bo są głośniejsze od podobnych konstrukcji konkurencji. Wybrał bym corsair ml, thermalright TY 143/147, noctua 15. Do każdego z nich jeśli trzeba, możesz dokupić 120 na przód, każda będzie kwadratowa. 

 

Dodatkowo z tego co pamiętam noctua 15 i tr 143/147 nie są super świetne w ciągnięciu powietrza, bardziej w pchaniu.  

Link to post
Share on other sites

Dodatkowo z tego co pamiętam noctua 15 i tr 143/147 nie są super świetne w ciągnięciu powietrza, bardziej w pchaniu.  

 Trochę uśrednię ;) Bardzo dobrze spisują się pośrodku z ich 1300 RPM/76 CFM (TY-147), lepiej niż np. Arctic Bionix z jego teoretycznym 1800RPM/104 CFM. Teoretycznie wystarczyłby wentylator dedykowany do obudowy jak mój faworyt ze 120-tek Noctua NA-S12A. W układzie trzeciego wentylatora nie polecam Noiseblockerów eLoop. W razie czego mogę udostępnić do wypróbowania BQ Silent Wings PWM 120mm. Nieznacznie mniej wydajny od Nostuy S12A.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...