Skocz do zawartości

8GB vs 16GB - różnica w grach


Recommended Posts

Tu nie chodzi o ilość fps tylko o przycinanie się gry kiedy musi doczytać dane z dysku. Na fps ma wpływ przepustowość pamięci.

 

Jeśli grze wystarczy 8gb to będzie ona działać identycznie na 16gb, jak i na 8gb o tej samej szybkości.

Edytowane przez jakub1t
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Nowe gry robią użytek z 16GB?

 

 

Wszystko zależy od tego jaka gra i z jaką kartą graficzną to zestawisz, napisz cały zestaw to Ci coś podpowiemy. 

 

jak mam strzelać ogólnikami to powiem tylko tyle że 16gb vram to nie jest jeszcze na chwilę obecną "must have" w większości gier, ale są i taki które na takiej ilości będą lagować z powodów które opisał Ci @@jakub1t,  

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

i7 4770K 4.30GHz

GTX 1660Ti 6GB 

2x4GB RAM DDR3 1600MHz CL8. 

 

Mam 3 stówy i zastanawiam się, czy wymienić sobie te ramy, czy kupić SSD 500GB. Kolejnego 2x4GB nie dołożę, bo chłodzenie zasłania mi pierwszy slot. 

 

Co do gier to gram praktycznie w każdy większy tytuł, ale tylko w singleplayer. Jedyny multi w jakiego gram to stary Battlefield 3.

Edytowane przez AmbaFatima
Link to post
Share on other sites

SSD na pewno nie jest złym wyborem, dysk zostanie po ew. przesiadce na nowy pc a odczuwalna wydajność ładowania czegokolwiek wzrośnie o 200%+. Tylko bierz 500GB.

 

2x4GB używane chyba za drogie nie są. Jak byś znalazł za 80zł kupuj. Chłodzenie na pewno nie można podnieść? tj. wentylatorów. Ew wybieraj niższe profile.

 

Triple A gierki powinny generalnie podnieść min. fps. Ale nie wiem czy na tyle by to było warte. Po prostu używaj, jak zaczniesz odczuwać ścinki w grach, i to takie srogie, bo zamiast ramu zacznie być używany ssd/hdd, wtedy dokładaj.

Link to post
Share on other sites

Miesiąc temu kupiłem 16 gb ram, w miałem 8. Różnicę w grach poczułem taką, a mianowicie. Zaczynając mecz w Pubgu lądując spadochronem miałem ogromne ściny przez co często zostawałem zabijany jako pierwszy po przerzuceniu się na 16gb można powiedzieć, że w ogóle ścin nie było miałem tylko jakieś małe, ale to przez dysk HDD bo nie potrafił odpowiednio szybko odczytać tekstur. To samo w BF V na 8 gb ramu ściny w ekstremalnych sytuacjach a w 16 jak gdyby ich nie było, zniknęły.

 

W skrócie gdy grasz w dynamiczne gry 16 gb bardzo pomoże ci w ekstremalnych sytuacjach, takich jak powyżej opisałem oraz nie uświadczysz ścinek podczas rozgrywki.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...