Skocz do zawartości

CPU oraz GPU obciążone podczas grania w 100%


Recommended Posts

Witam.
Około 7 miesięcy temu zakupiłem sobie całkowicie nowy komputer, z którego po dziś dzień jestem mega zadowolony. Ani razu nie sprawił problemów, ale postanowiłem że zacznę jeszcze streamować (nadawać na żywo) swoje rozgrywki. Po odpowiednim ustawieniu programu do streamowania, okazało się że komputer nie daje sobie rady. Zdziwiłem się, ponieważ na dużo gorszym sprzęcie swego czasu stremowałem nawet takie same gry i nie było z tym najmniejszych problemów. Po wejściu do menadżera zadań, okazało się że CPU oraz GPU oscylują cały czas w granicach 100% obciążenia i to przy wyłączonym streamie. Sama gra + programy w tle jak przeglądarka czy discord. Sprawdziłem sterowniki do karty graficznej, aktualne. Aktualizacje systemu windows 10, najnowsze.

Gry jakie testowałem to między innymi Rainbow Six Siege, counter strike global offensive, kingdom come deliverance oraz surviving mars. Podczas grania nie odczuwa się żadnego dyskomfortu, liczba FPS jest na dobrym poziomie, nie przerywa, nie ucina ale w tle zużycie ciągle 100%. W spoczynku, na pulpicie CPU oraz GPU są w porządku, czyli 1-5%.

 

Sprzęt tak jak został zakupiony i złożony przez sklep, tak go używam i więcej nic nie było przy nim grzebane. Nie podkręcany.
Dodatkowo komputer jest praktycznie "czysty" - prócz zainstalowanych kilku gier, paru programów (photoshop, discord, przeglądarka, steam, obs) nic więcej co mogło by "szkodzić" komputerowi w tle.

MÓJ SPRZĘT:
Pamięć - G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB)
Dysk HDD - Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM
Dysk SSD - Samsung 250GB 970 EVO M.2 2280 NVMe
Procesor - Intel i7-9700K 3.6GHz
Zasilacz - SilentiumPC 650W Supremo FM2 Gold
Płyta główna - ASRock Z370 Extreme4
Karta graficzna - Gigabyte GeForce RTX 2070 GAMING 8G GDDR6

Chłodzenie - SilentumPC Grandis 2
System operacyjny - Windows 10

Dodatkowo, nie wiem czy informacja potrzebna ale używam dwóch monitorów. Główny LG 24GM79G-B oraz dodatkowy 24EA53V-P.

Temperatury sprawdzałem poprzez program HWMonitor i temperatury procesora trzymają się na poziomie 70 stopni podczas grania, maksymalnie dochodzi do ~80 stopni.
Karta graficzna podczas grania około 60 stopni, maksymalnie dochodziła do ~65-70.

Kilka zdjęć podczas odpalonej gry
https://imgur.com/a/MJyvl1V

w spoczynku
https://imgur.com/a/4O2ywpq
 

 

Starałem się umieścić wszystkie ważne informacje.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...