Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!
Przymierzam się do zmiany smartfona. Budżet to kwestia otwarta, ponieważ mam zamiar wziąć go na raty 0%, dlatego nie będzie dla mnie problemem kupna droższego modelu, pytanie jedynie czy warto.
Kryteria:
+ wydajność - tak jak pewnie większości użytkowników, zależy mi na płynności działania w trakcie normalnego użytkowania - przeglądanie internetu, social media, Netflix, Youtube. Raz na jakiś czas może odpalę jakąś bardziej wymagającą gierkę.
+ bateria - dosyć oczywiste wymaganie, czyli żebym nie musiał siedzieć nonstop z podpiętym telefonem do powerbanka, tylko miał możliwość swobodnego jego użytkowania przynajmniej przez dzień bez ładowania;
+ ekran minimum ~ 6" 

1 Od dawna nie śledziłem rynku smartfonów, więc nie orientuję się za bardzo czym się kierować, jakich modeli unikać itd. Na szybko przeglądając oferty stwierdziłem, że raczej będę celował w XIAOMI, dobra stosunek ceny do jakości. Jeżeli nie mam racji, proszę wyprowadzić mnie z błędu.

2 Mam dylemat, czy celować w 4 GB czy 6 GB RAMu. Jesteście w stanie mi powiedzieć, czy między jedną a drugą opcją jest duża różnica? Czy w trakcie normalnego użytkowania byłbym wstanie odczuć różnicę? Próbowałem na własną rękę poszukać odpowiedzi, ale artykuły w internecie nie wskazują jednoznacznie na którąś z tych opcji, jedynie odradzają zakup droższych, czyli 8/10/12GB RAM.

3 Zastanawiam się również, czy kupować przez Allegro, czy w stacjonarnym markecie typu Media Expert, RTV EURO AGD itd. Różnica w cenach jest dosyć spora, w zależności od modelu 150 do 250zł na korzyść Allegro, jednak znajomi sugerują wybór tradycyjnego marketu ze względu na m.in. mniejsze problemy z ewentualną reklamacją itd. Czy jest ktoś w stanie to potwierdzić? Czy w przypadku Allegro rzeczywiście może wyglądać to gorzej? Oczywiście domyślam się, że to zależy od sprzedawcy, ale jakie są ogólne tendencje? Często się zdarzają takie sytuacje?

4 Przejdźmy do najważniejszego, czyli do wybranych przeze mnie modeli. Są to trzy smartfony od XIAOMI:

1) Xiaomi REDMI NOTE 7 4/64GB Cena allegro: 755zł, market: 900zł
2) Xiaomi Mi 9 6/64GB Cena allegro: 1200zł, market: 1500zł
3) Xiaomi Mi 9T 6/64GB Cena allegro: 1350zł, market: 1600zł

Na początku zdecydowany byłem na Xiaomi REDMI NOTE 7 4/64GB, niska cena, dobra opinie i recenzje, jednak stwierdzilem, że może warto patrzyć przyszłościowo i zakupić model z większą ilością ram, wtedy zwróciłem moją uwagę w stronę Xiaomi Mi 9, jednak nie spodobała mi się mniejsza bateria w stosunku do pierwszego modelu(3070<4000mAh), wtedy znalazłem trochę droższą wersję czyli Xiaomi Mi 9T 6/64GB z baterią 4000 mAh. Tak więc wybór raczej odbywa się między 1 a 3 modelem. Moje pytanie jest takie: czy warto tyle dopłacać do 9T?

Prosiłbym od odniesienie się do wszystkich kwestii poruszonych przeze mnie. W celu tego ułatwienia dodałem numery przy każdym pytaniu. Dziękuję bardzo za każdą odpowiedź oraz przepraszam za tak rozległy post. 

Link to post
Share on other sites

Xiaomi będzie jak najbardziej w porządku, zawsze dobry stosunek ceny do jakosci i sprawdzona marka. Jednak warto brac pod uwagę też innych producentów, chociaz ograniczajac sie do modeli ktore wybrales nie wyjdziesz na tym zle.

 

Kwestia ramu jest indywidualna, osobiscie uwazam, ze 4gb na ten moment jest w pelni wystarczajace, jednak zawsze lepiej jest miec ten zapas. Powyzej 6gb roznicy nie sposob zauwazyc.

 

Z allegro moze byc roznie z gwarancja. Znam wiele osob ktore kupily telefony xiaomi z allegro i sa zadowolone, jednak nigdy nie zdarzyla sie sytuacja w ktorejj trzeba bylo oddac telefon.

 

Z pewnoscia jesli doplacisz, telefon bedzie wiele wydajniejszy i mial duzo lepszy aparat. Pytanie brzmi czy jest ci to potrzebne, dla przecietnego uzytkownika wystarczy Note 7, lecz jesli masz wieksze wymagania, smialo mozesz doplacic bo jest roznica

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Zdecydowałem się na Redmi NOTE 7, po jednym dniu uzytkowania jestem bardzo zadowolony, zobaczymy jak bedzie dalej. Mógłby mi tylko ktoś powiedzieć, gdzie znajdę oryginalną ładowarkę QuickCharge 4.0 do mojego modelu? Nawet na allegro nie mogę znaleźć żadnej, która wydawałaby się odpowiednia ;/ Orientuje się ktoś, czy jest dostępna w oficjalnej dystrybucji w PL, czy muszę się zadowolić zamiennikami? 

Byłbym bardzo wdzięczny za linki do aukcji/ofert :)

Link to post
Share on other sites

Dzwoniłem na infolinię XIAOMI, aktualnie w oficjalnej dystrybucji dostępna jest jedynie ładowarka QC 3.0, w najbliższym czasie nie przewidują powiększenia oferty o QC 4.0. 

Czy ktoś z Was zamawiał przez internet ładowarkę QC 4.0? Skądkolwiek, może być również aliexpress. Prosiłbym tylko o sprawdzone aukcje :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...