Skocz do zawartości

Rozbudowa pod i5 3570k z ASrock z77 extreme 4


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez benutzer,

Recommended Posts

Cześć, większy upgrade kompa planuje na przełomie lutego jednak pilnie potrzebuje więcej ramu, posiadam CPU i5 3570k z MOBO ASrock z77 extreme 4. Aktualnie zamontowane kości to 2x KIngston KHX1600C9D3/4G https://www.kingston.com/datasheets/KHX1600C9D3_4G.pdf nie udało mi się znaleźć takich samych pamięci dlatego moje pytanie czy te: https://allegro.pl/oferta/kingston-hyperx-ddr3-1600-8gb-khx1600c9d3x2k2-8gx-8343997427 pamięci będą kompatybilne ? 

Link to post
Share on other sites

Technicznie kości są ze sobą kompatybilne, w praktyce kombinacje RAMu mogą różnie działać i nikt nie da urwać sobie ręki, że to i to będzie działać na 100%.

 

 

Miałem ten sam zostaw, tj. i5-3570k i właśnie Extreme 4.

 

Dokładnie rok temu stwierdziłem, że inwestowanie w martwą platformę nie ma najmniejszego sensu i postanowiłem przesiąść się na AM4. Dla ciekawostki dodam, że wtedy cena nowego Ryzena 5 2600 była niższa, niż cena używanego i7-3770k z Allegro...

 

Link to post
Share on other sites

Mialem dokladnie te same kości 2x4gb, dokupiłem niby ten sam model 2x4 i się ze sobą gryzły. Okazało się że starsze z 2012r były dual rank a z 2013 już single rank, do tego różniło się też jedno drugorzędne opóźnienie. Objawy były takie że odpalał się za drugim razem i możliwość oc spadła do zera, z tego powodu po miesiącu wymieniłem na 2x8. Także z tym ramem to różnie bywa.

Link to post
Share on other sites

Patrząc na ceny to jakaś tragedia jeżeli chodzi o ceny pamięci DDR 3 2x 8GB, aktualizacje do Ryzena 7 3gen planuje dopiero w lutym gdzie będę musiał zmienić ddr3 na 4 a jendak większa ilość ramu przydałaby mi się. Chyba, że znacie jakieś inne dobre pamięci RAM w przyzwoitej cenie 

Link to post
Share on other sites
Także z tym ramem to różnie bywa.

 

 

Dlatego przed kupnem "dodatkowych" kości trzeba sprawdzić dokładnie co się ma bo sama nazwa to nie wszystko. A najlepiej robić to przez internet z możliwością zwrotu - wtedy tylko koszty wysyłki w plecy.

 

 

pamięci będą kompatybilne ? 

 

wg. wypocin producenta pamięci które masz to moduły single rank (jednostronne) i takich musisz szukać.

te które podlinkowałeś są dula rank. Czyli KLOPS. Sytuacja odwrotna do tej którą miał @@zbiku90,

@up tożsame paramenty z twoimi, powinno balangać - ale tak jak pisałem bierz online.

 

 

https://www.electro.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/pamieci-ram/pamiec-goodram-gr1600d364l11s-4g?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=892459&utm_campaign=2019-08&utm_term=Pamieci-RAM&ceneo_spo=false

 

Edit :Sry nie ten link

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Dlatego przed kupnem "dodatkowych" kości trzeba sprawdzić dokładnie co się ma bo sama nazwa to nie wszystko. A najlepiej robić to przez internet z możliwością zwrotu - wtedy tylko koszty wysyłki w plecy.

 

 

 

wg. wypocin producenta pamięci które masz to moduły single rank (jednostronne) i takich musisz szukać.

te które podlinkowałeś są dula rank. Czyli KLOPS. Sytuacja odwrotna do tej którą miał @@zbiku90,

@up tożsame paramenty z twoimi, powinno balangać - ale tak jak pisałem bierz online.

 

 

https://www.electro.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/pamieci-ram/pamiec-goodram-gr1600d364l11s-4g?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=892459&utm_campaign=2019-08&utm_term=Pamieci-RAM&ceneo_spo=false

 

Edit :Sry nie ten link

Nie znam się za bardzo ale pamięci nie mają żadnego chłodzenia i są to good ramy a nie kingstony ale cena okej więc byłbym wstanie je kupić tylko czy nie będzie problemów jeżeli to są pamięci rożnych producentów ? A może dostane 16GB w konfiguracji 2x 8gb innego producenta/ lepsze w dobrej cenie ?

Edytowane przez nuxer
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie znam się za bardzo ale pamięci nie mają żadnego chłodzenia i są to good ramy a nie kingstony

 

To że nie mają chłodzenia jest  tutaj nieistotne - przecież nie będziesz robił chyba OC?

A to że są różnych producentów jest zdecydowanie mniej istotne niż to aby były to pamięci tego samego typu.(jednostronne) o zbliżonych parametrach.
 
Natomiast jeśli cała akcja podlinkowana przez @@zbiku90, (sprzedaż starych > kupno nowych/używanych 2x8gb) to podobna kwota to jest to zdecydowanie pewniejszy temat. 
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Kiedyś miałem 4 kości DDR3 po 4 GB 3 różnych producentów. Teraz mam 4 x 8 GB DDR4 dwóch producentów. W pracy mam DDR3 po 4 GB Micron 1,5 V i Samsung 1,35 V. Wszystko działało i działa w bez problemu. Jest szansa, że różne kości nie ruszą, ale znikoma. Kup przez internet i najwyżej zwrócisz. Jak nie chcesz ryzykować i nie możesz dobrać takich samych, to kup 4x4 GB lub 2x8 GB u jednego sprzedawcy a to co masz sprzedaj. Te większe będą droższe, ale za jakiś czas łatwiej będzie je sprzedać.  Większe kości zawsze są droższe niż mniejsze, nie ma co liczyć,że 8 GB będzie kosztować 1,5 lub 2 razy więcej niż 4 GB. Jednym z czynników jest mniejsza podaż kości 8 GB niż  4 GB - klienci wymieniają mniejsze kości na większe, więc tych mniejszych jest więcej na rynku i dlatego w przeliczeniu na GB są tańsze.

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...