Skocz do zawartości

Pytanie m.in. o gtx 1080 AMP! 8gb


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez DcX82,

Recommended Posts

Witam wszystkich

Właśnie rozpoczynam składanie komputera typowo do gier w fhd. Konfiguracja jest taka:

Rysiek 2600

Tomahawk b450

G.skill aegis 2x8 gb 3000mhz

Crucial mx500 1tb

Seasonic focus plus gold 650w

 

Nie będę robił OC. Tutaj zaczyna się kwestia karty graficznej... Czy Waszym zdaniem warto jest inwestować w coś takiego?

 

https://allegro.pl/oferta/zotac-gtx-1080-amp-8gb-gddr5x-256b-hdmi-dvi-3xdp-8012856742?fromVariant=8009914334

 

Chciałbym złożyć coś, co pociągnie CP2077 i starczy na kilka latek. Nie muszę mieć wszystkiego na full. Myślałem też nad RX 5700, tylko coś czuję, że za nie referenta policzą jak za zboże, a zależy mi na w miarę wydajnym kompie w cenie do ~4200 PLN.

 

Za odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

1. Jeżeli nie podkręcasz to cep do zmiany na Ryzena 2600X albo 3600.

2. Autorskie edycje RX5700 mają być oferowane w tej samej cenie co referent.

 

Widzę, że masz podobną konfigurację do tej, którą ewentualnie wybiorę. Jest sens w tej chwili kupować Vegę 56, lub RX 590 nitro+? Czy to faktycznie są piekarniki i pochłaniacze mocy? Chciałbym zbalansować cenę i wydajność, bo budżet nie jest z gumy. 

Link to post
Share on other sites

Nie miałem co prawda tej karty ale mam Zotac 1070 z dokładnie takim chłodzeniem (przynajmniej wizualnie) i kultura pracy jest ok.

 

Miałem również wersję AMP!  1070 i tam już tak różowo nie było jeśli chodzi o temperatury.

 

Ok, ale czy to mogą być karty pokoparkowe (sorki, nie kopałem, nie znam się), czy cewki w tych modelach przypadkiem nie za bardzo się nagrzewają itd.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ok, ale czy to mogą być karty pokoparkowe (sorki, nie kopałem, nie znam się), czy cewki w tych modelach przypadkiem nie za bardzo się nagrzewają itd.

 

Posiadam dokładnie ten model:

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1070-2x-icestorm-exoarmor-8gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-3xdp-zt-p10700e-10s-1053272/

 

i to w stosunku do niego mogę się wypowiedzieć, (bo 1080 mimo wizualnych podobieństw to może być zupełnie inna konstrukcja i elementy, choć nie sądzę.

 

Wiec,odnośnie piszczących cewek (bo chyba o to pytasz) to pod pełnym obciążeniem (stress test)przykładając ucho do karty da się usłyszeć ciche piszczenie, ale jeśli tylko wentylatory zaczynają pracować to już tego nie da się wyłapać. Tylko w taki sposób mogłem "usłyszeć" cewki.. komp stoi na podłodze i przy zamkniętej obudowie nie da się tego wyłapać... wiec nie mam zastrzeżeń. W przypadku konkretnie tej karty temperatury nie przekraczają 65stopni, nawet po OC nie za wiele to się zmienia.

Natomiast wersja AMP! którą miałem cechowała się wyższymi temperaturami, co również potwierdził mój znajomy który jej używał dłużej.

 

 

 

Ok, ale czy to mogą być karty pokoparkowe

Tutaj trudno jest jednoznacznie wyrokować...  choć patrząc po ofertach tego sklepu raczej wszystko wygląda ok.


natomiast jak jest to zaznaczone w aukcji są to karty "pozwrotowe"

Link to post
Share on other sites

Mojej Vegi 56 nie kupuj (tj. Gigabyte VEGA 56 Gaming OC) bo to jest szrot, który nie wytrzymuje obciążenia na stock zegarach. Nie chodzi o to, że throttluje - po prostu z monitora znika obraz, musisz wyłączyć komputer przyciskiem na obudowie. Żeby jako tako to chodziło trzeba zjechać z zegarami karty. 1300 na GPU i 500MHz na pamięciach i działa LUX (fabrycznie 1590 GPU, 800 pamięci).

Link to post
Share on other sites

pendzel_3 dzięki za info. Chyba jednak poczekam na niereferencyjne rx 5700. Używanych kart trochę się boję, a to ma być zakup na dłuższy czas. Może się mylę, ale mam wrażenie, że karty gtx 1060 i 1660 przy składaniu kompa od 0, to już dość nieopłacalny wybór.


Mojej Vegi 56 nie kupuj (tj. Gigabyte VEGA 56 Gaming OC) bo to jest szrot, który nie wytrzymuje obciążenia na stock zegarach. Nie chodzi o to, że throttluje - po prostu z monitora znika obraz, musisz wyłączyć komputer przyciskiem na obudowie. Żeby jako tako to chodziło trzeba zjechać z zegarami karty. 1300 na GPU i 500MHz na pamięciach i działa LUX (fabrycznie 1590 GPU, 800 pamięci).

 

Właśnie dlatego jestem delikatnie uprzedzony do kart AMD. Czytam teraz sporo o tych kartach i jakoś nie mogę się przekonać.

Link to post
Share on other sites

1060 jest nieopłacalna, ale 1660 to jedyny sensowny wybór mając 1000 zł na kartę.

 

Zgoda.

1660 to ok. 1050 PLN (MSI Armor OC),

1660 ti to już 1300 PLN,

RX 5700 non referent to pewnie 1699,

Zatem ostatnie moje pytanie brzmi: warto dokładać do RX 5700, czy może zacząć od 1660, a później się pomyśli?

Grafika zaczerpnięta z innego wątku:

relative-performance_1920-1080.png

Link to post
Share on other sites

Chciałbym niechcący wtrącić do tematu że całe jeden miesiąc grania na kompie z mojej sygnaturki to koszt równiuteńkie 100zł za energię.

 

Sprawdzone.

Mnie to raczej nie grozi, bo:

1. Nie składam potwora (gtx 1660 to jakieś 110W poboru , RX 5700 - 170W,

2. Nie mam tyle czasu, co kiedyś,

3. Każdy jakieś hobby ma ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
FYI: te ramy u mnie poleciały na 3400@CL16 wiec warto się pobawić w ich OC tak samo jeśli chodzi o twojego 2600.

 

Możesz coś bliżej? Ja oprócz kliknięcia na profil XMP2 nie zrobiłem nic (bo nie potrafię).

Edytowane przez DcX82
Link to post
Share on other sites

To najpierw poczytaj nieco o OC ramu.

 

Ściągnij sobie kalkulator:

https://www.techpowerup.com/257778/new-dram-calculator-for-ryzen-v1-6-0-1-adds-full-ryzen-3000-and-x570-support

 

Na pw wysłałem Ci więcej szczegółów - ale nie jest to tak że można zrobić "kopiuj- wklej" musisz się pobawić a potem potestować ram na stabilność.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

nie jest to tak że można zrobić "kopiuj- wklej" musisz się pobawić a potem potestować ram na stabilność.

 

Oczywista sprawa. Kość kości nie równa, jasne że trzeba pokombinować. Ważne, żeby wiedzieć jak zacząć i od czego. Dzięki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...