Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Gigabitowy router - który z nich jest najlepszy?

Asus TP-LINK

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3929 postów

Napisano 10 listopad 2019 - 12:01

Polecam urządzenia Asusa stabilny i ciągle wspierany soft. Mam od kilku lat RT-AC68U i odpukać do tej pory żadnych problemów. 

• 0

#22 Matysior

Matysior
  • Dyskutant

• 152 postów
  • Miejscowość:Gorzów

Napisano 10 listopad 2019 - 13:35

Polecam urządzenia Asusa stabilny i ciągle wspierany soft. Mam od kilku lat RT-AC68U i odpukać do tej pory żadnych problemów. 

No widzisz a ja pytam bo dwa ruterki na mieszkaniach wynajmowanych mi szlag trafił właśnie od Asusa, moze mam pecha ale moje zaufanie do ruterów asusa jest ograniczone.

• 0

#23 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3929 postów

Napisano 10 listopad 2019 - 19:36

Na raz podły oba urządzenia ? 

Użytkownik gepardmak edytował ten post 10 listopad 2019 - 19:37

• 0

#24 Matysior

Matysior
  • Dyskutant

• 152 postów
  • Miejscowość:Gorzów

Napisano 11 listopad 2019 - 11:59

Nie nie, dwa różne mieszkania itd.

• 0

#25 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3929 postów

Napisano 11 listopad 2019 - 13:41

Mnie zwykle TP-Linki leciały z różnych powodów ale jak widać nie ma reguły. 

• 0

#26 wsde

wsde
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 499 postów

Napisano 01 grudzień 2019 - 08:56

No to nie w wolnej przestrzeni tylko przeszkody są po drodze. Myślę, że nie ma się co dziwić. Zasieg 2.4 z zalozenia jest lepszy.

Rozumiem. Dzięki za wyjaśnienie.

Jaki ew. AP w innej części domu (jeśli okaże się, ze ściana żelbetowa idąca przez środek mieszkania skutecznie osłabi sygnał)?

Co to jest AP?

I czy któryś z tych ruterów o których mowa wyżej można ustawić tak żeby oba urządzenia (ruter i AP) miały to samo ssid i urządzenia typu telefon płynnie przełączały się między nimi?

Możesz dokładnie wyjaśnić, co takie ustawienie powoduje?

Użytkownik wsde edytował ten post 01 grudzień 2019 - 09:17

• 0

#27 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7610 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 01 grudzień 2019 - 10:01

AP to Access Point, punkt dostępowy.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#28 wsde

wsde
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 499 postów

Napisano 01 grudzień 2019 - 11:17

@cooger

Jeśli się orientujesz to jesteś w stanie mi jaśniej wytłumaczyć tę funkcję?

Jak skonfigurować funkcję Smart Connect w ASUSWRT?

https://www.asus.com...rt/FAQ/1012132/

Smart Connect jest funkcją, która może automatycznie zarządzać klientami sieci bezprzewodowej w najbardziej odpowiednim paśmie częstotliwości (2.4GHz, 5GHz-1 oraz 5GHz-2). Wybierz opcję Tri-Band Smart Connect aby automatycznie połączyć swoje urządzenia bezprzewodowe do sieci, która zagwarantuje najlepszą prędkość.

Użytkownik wsde edytował ten post 01 grudzień 2019 - 11:17

• 0

#29 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7610 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 01 grudzień 2019 - 20:09

Nie znam tej funkcji.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#30 Peterr

Peterr
  • Entuzjasta

• 515 postów

Napisano 06 grudzień 2019 - 09:14

ASUS RT-AC1300G PLUS ostatnio można było kupić za 250zł i za taką kwotę jest extra.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Asus, TP-LINK

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych