Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Wiatrak ZALMAN wariuje.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Drakenix

Drakenix
  • Nowicjusz

• 9 postów

Napisano 03 sierpień 2019 - 18:58

Witam, jak w temacie, tylni wiatrak wariuje ten górny działa 100% sprawnie
Co mam na myśli pisząc "wariuje"? 
Raz sie kręci raz sie nie kręci. Nie mam pojęcia czym jest to spowodowane, jeszcze dodaje zdjęcia i proszę o pomoc. 
(ps komputer był niedawno czyszczony powietrzem sprężonym plus radiator czyściłem ręcznie i zakładałem nową pastę na procesor(lecz przed tym zabiegiem jak i po - nadal to samo :<

b943c4d72b045.jpg

61e00eb0a278f.jpg

• 0

#2 wodego

wodego
  • Entuzjasta

• 627 postów

Napisano 03 sierpień 2019 - 19:15

Należy go oddać do specjalistycznego serwisu gdzie walczą z wiatrakami...

Wyciągnąć (albo i nie - jak tam wygodniej), podać napięcie z regulowanego zasilacza. Sprawny powinien startować od 5V. W razie losowego startu (czasem tak, czasem nie) wziąć pożyczkę i kupić nowy.

• 0

#3 Yahoo.K

Yahoo.K
  • Entuzjasta

• 747 postów

Napisano 03 sierpień 2019 - 19:23

Przede wszystkim ten wentylator powinien ci wydmuchiwać powietrze z obudowy, a w tej chwili to jest odwrotnie

• 0

#4 Drakenix

Drakenix
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 9 postów

Napisano 03 sierpień 2019 - 20:40

Należy go oddać do specjalistycznego serwisu gdzie walczą z wiatrakami...

Wyciągnąć (albo i nie - jak tam wygodniej), podać napięcie z regulowanego zasilacza. Sprawny powinien startować od 5V. W razie losowego startu (czasem tak, czasem nie) wziąć pożyczkę i kupić nowy.

hahah dzięki za radę:D

Przede wszystkim ten wentylator powinien ci wydmuchiwać powietrze z obudowy, a w tej chwili to jest odwrotnie

Spoko no teraz odwrotnie zamontowałem do tamtego na zdjęciu i działa ale charczy co 10 sekund(to trwa jakieś 3 sekundy) potem jest spokój i znowu...

• 0

#5 mistela222

mistela222
  • Gaduła

• 296 postów
  • Miejscowość:STG

Napisano 03 sierpień 2019 - 22:21

Chyba pora go wymienić.

• 1

#6 sznib

sznib
  • buzujolidrinker

• 793 postów

Napisano 04 sierpień 2019 - 07:38

Możliwe że zasyfiony w środku. Rozebrać i wyczyścić.

https://majsterkowo....or-komputerowy/

• 0

i7 3770@4.3Ghz*Asrock Z77 Pro4*16GB Adata XPG*Gigabyte GTX1060 6GB*Toshiba Q Pro 256GB, Seagate Iron Wolf 3TB*BeQuiet Straight Power 10 500W*Antec Solo*Nec EA273 WMI*Logitech K270*Logitech G900

#7 thomyroke

thomyroke
  • Bywalec

• 123 postów

Napisano 04 sierpień 2019 - 12:25

Miałem chyba ten sam wentylator, też był taki problem, raz kręcił, raz nie, a potem już w ogóle, poszedł komp do serwisu xkom (w końcu ma gwarancje) gdzie niby go zrobili, fakt podziałał ale na kilka dni, potem znowu i trzeba było go ręcznie ruszyć żeby zaczął działać, możliwe że to łożysko pada, ja wziąłem kupiłem nowy, inny bo już wkurw na maksa, nie będę drugi raz oddawał na 2 tygodnie komputera żeby nic z nim nie zrobili.

• 0

#8 Drakenix

Drakenix
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 9 postów

Napisano 04 sierpień 2019 - 20:48

Miałem chyba ten sam wentylator, też był taki problem, raz kręcił, raz nie, a potem już w ogóle, poszedł komp do serwisu xkom (w końcu ma gwarancje) gdzie niby go zrobili, fakt podziałał ale na kilka dni, potem znowu i trzeba było go ręcznie ruszyć żeby zaczął działać, możliwe że to łożysko pada, ja wziąłem kupiłem nowy, inny bo już wkurw na maksa, nie będę drugi raz oddawał na 2 tygodnie komputera żeby nic z nim nie zrobili.

Ehhh, no bo zmienić/wyjąć go się nie da? 

• 0

#9 thomyroke

thomyroke
  • Bywalec

• 123 postów

Napisano 04 sierpień 2019 - 21:38

To znaczy co masz na myśli, jak chcesz zmienić to po prostu odkręcasz z 4 śrub i zakładasz inny.

• 0

#10 wodego

wodego
  • Entuzjasta

• 627 postów

Napisano 04 sierpień 2019 - 21:58

Poproś znajomego jak sam nie radzisz sobie z tak skomplikowaną czynnością.

• 0

#11 pendzel_3

pendzel_3
  • Zapaleniec

• 1497 postów

Napisano 06 sierpień 2019 - 10:24

dasz radę, to nie lot w kosmos.. wierzymy w Ciebie.

Jeśli to co piszesz jest prawdą to niezłe dziadostwo, pewnie go przedmuchali i przesmarowali pod wlepką a taka operacja pomaga własnie na chwile.

To że nie szanują czasu klienta to norma, ale nie szanują też siebie bo jak komp znowu wróci na gwarancję to kolejna roboczogodzina w dupsko, a można było od razu wymienić wentylek którego hurtowa cena to pewnie ~10-15zł. 

• 0

#12 thomyroke

thomyroke
  • Bywalec

• 123 postów

Napisano 13 sierpień 2019 - 15:20

dasz radę, to nie lot w kosmos.. wierzymy w Ciebie.

Jeśli to co piszesz jest prawdą to niezłe dziadostwo, pewnie go przedmuchali i przesmarowali pod wlepką a taka operacja pomaga własnie na chwile.

To że nie szanują czasu klienta to norma, ale nie szanują też siebie bo jak komp znowu wróci na gwarancję to kolejna roboczogodzina w dupsko, a można było od razu wymienić wentylek którego hurtowa cena to pewnie ~10-15zł. 

Znając życie to pewnie tak, dodam że komp wrócił z inną usterką mianowicie wygięta śrubka od obudowy + radiator nie był dokręcony do końca, tylko luzem gdzie przy 100% obciążeniu procesor wynosił 87C (i5 8600k) a według testów jakie zrobili wszystkie wyszły pozytywnie, dziwne  :rotfl: Dokręciłem i od razu max 65C

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych