Skocz do zawartości

Reinstalacja Window 10,kopia zapasowa i gry i programy na dysku D


Recommended Posts

Mam dysk SSD 512GB na którym mam zainstalowany Windows 10 Pro 64bitowy.Chciałbym przeinstalować Windows 10,który jest na dysku SSD 512GB.Przed reinstalacją Windows 10 na dysku C(dysk SSD 512GB) zrobiłem kopię dysku oprócz zachowana zawartości dysku,zostaje też zachowana zawartość pulpitu.
Mam też w komputerze oddzielny dysk HDD 1TB(dysk D) na którym mam zainstalowane gry i programy oraz mam folder Dokumenty.
Czy reinstalując Windows 10 na dysku SSD 512GB,mając na oddzielnym dysku D(dysk HDD 1TB) zainstalowane programy i gry,czy po wykonaniu reinstalacji Windows 10 na dysku SSD 512GB(dysk SSD  zostanie sformatowany) muszę na nowo instalować  gry i programy,które już są zainstalowane na oddzielnym dysku HDD 1TB i jeśli zrobiłem kopię zapasową dysku C(dysk SSD 512GB) i po reinstalacji Windows,np:przywrócę kopię zapasową dyski C(dysk SSD 512GB)to wszystko będzie tak jak przed wykonaniem reinstalacji Windows czy Windows będzie czysty jak po wykonaniu reinstalacji systemu z formatowaniem dysku C?
Proszę dokładnie przeczytać post i zadane w nim pytanie
Liczę na pomoc forumowiczów

Edytowane przez lukcio35
Link to post
Share on other sites

Jakie dane chcesz odzyskać: pulpit i moje dokumenty czy konfigurację i ustawienia każdego programu i gry?

 

Jeśli na dysku D masz aplikacje typu "portable" lub coś co złożonością nie jest bardziej skomplikowane od notatnika, to ci traki program ruszy po reinstalacji systemu. Cała reszta może ruszyć a może będzie trzeba to przeinstalować.  99% aplikacji, nawet jak zainstalujesz na dysku D, to i tak dodają swoje 3 grosze do rejestru, zapisują coś w folderach c:\users... c:\ProgramData.... . Na dysku C mogą się zapisywać stany gier, licencje czy jakieś konfiguracje. Do wszystko może też się zapisywać na dysku D. Każdy program może mieć to inaczej skonfigurowane.

 

Jak zrobiłeś kopię zapasową dysku C, przeinstalujesz Windowsa na dysku C i przywrócisz kopię zapasową na dysk C, to dalej będziesz miał ten sam śmietnik jak przed reinstalacją. Najlepiej odzyskać kopię do jakiegoś katalogu tymczasowego na dysk D, zainstalować sobie coś w stylu double commandera lub freecomandera, włączyć w tych programach podgląd wszystkich plików ukrytych i systemowych, szukać  w tym backupie potrzebnych danych i potem to przegrywać we właściwe miejsce na dysk C. Ale tak jak pisałem, każdy program czy gra ma to inaczej rozwiązane.

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...