Skocz do zawartości

Gwarancja i składanie komputera w sklepie


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez hanson,

Recommended Posts

Nie znam się w żadnym calu na tym jak poskładać komputer stacjonarny samemu. Dużo osób poleca, że tak wychodzi taniej, dlatego mam pytanie o wasze doświadczenia z gwrancjami. Z komputera będzie korzystać syn, ja czasami też. Młody ma 14 lat, a taki zakup fajnie jakby starczył na pare, parenascie lat. 

 

Zamowilbym juz dawno jakis gotowy komputer, ale naczytalem sie, ze nie oplaca sie tego i lepiej zlozyc, tylko powiedzcie mi, czy to faktycznie takie super? Co jak zaczyna się psuć któryś podzespół np. procesor albo płyta główna? Jak sobie z tym poradzić? I w razie czego, to składając tak, gdzie składać lepiej: komputronik? x-kom? morele? O tym ostatnim czytałem i chyba mam wrażenie, ze wychodzi najgorzej, jedli mowa o jakości. 

 

Dzieki za pomoc i podpowiedzi. 

 

 

Link to post
Share on other sites

W Proline złożą bodajże za "1 pln" jeżeli przy składaniu zestawu podasz kod PROSET. W takim przypadku, jeżeli coś nie będzie działać, oddajesz cały komputer. Jak z jakością takiej usługi to nie wiem, bo osobiście nigdy nie korzystałem. Kuzyn brał w morelkach zestaw z montażem, to potem sam kable przekładał.

Link to post
Share on other sites

Zamawiałem komputer stacjonarny w morele razem ze złożeniem i nie narzekam. Wszystko ładnie zabezpieczone do wysyłki. Komputer obłożony styropianem i plastikowymi torebkami z powietrzem (nie wiem jak to się fachowo nazywa :D ) również wewnątrz obudowy ułożone te torebki więc nie było szans na uszkodzenie. Zamawiałem razem z monitorem i wszystko przyszło w nienaruszonym stanie. Jedyny mankament to miałem podobnie jak kuzyn Rebelminda. Po jakimś czasie dokupiłem i chciałem zamontować na własną rękę drugi dysk ale kable były tak ułożone, że blokowały kieszeń i musiałem się trochę nakręcić żeby jakoś upchnąć tam dysk. Co do gwarancji to się nie wypowiem na ile fachowo jest realizowania bo do tej pory nie miałem żadnych problemów ze sprzętem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie znam się w żadnym calu na tym jak poskładać komputer stacjonarny samemu. Dużo osób poleca, że tak wychodzi taniej, dlatego mam pytanie o wasze doświadczenia z gwrancjami. Z komputera będzie korzystać syn, ja czasami też. Młody ma 14 lat, a taki zakup fajnie jakby starczył na pare, parenascie lat. 

 

Zamowilbym juz dawno jakis gotowy komputer, ale naczytalem sie, ze nie oplaca sie tego i lepiej zlozyc, tylko powiedzcie mi, czy to faktycznie takie super? Co jak zaczyna się psuć któryś podzespół np. procesor albo płyta główna? Jak sobie z tym poradzić? I w razie czego, to składając tak, gdzie składać lepiej: komputronik? x-kom? morele? O tym ostatnim czytałem i chyba mam wrażenie, ze wychodzi najgorzej, jedli mowa o jakości. 

 

Dzieki za pomoc i podpowiedzi. 

 

Podaj kwotę jaką chcesz wydać na komputer bez monitora.

Pomogą ci tu złożyć fajny zestaw.

liźniesz z synem temat dzięki https://www.youtube.com/results?search_query=jak+zlozyc+komputer

- i sami spokojnie ogarniecie temat bez dodatkowych kosztów,być może najmłodszy użytkownik (twój syn) tym się zarazi :) od tego się zaczyna ;)

 

Nigdy nie kupuj gotowców a tym bardziej komputerów typu Trident jak od MSI.

 

 

Być może nie którzy są zadowoleni,ci co mają chodź troszeczkę pojęcia na temat tego co wybierają .Natomiast osoby które nie mają zielonego pojęcia i zdają się kompletnie na sklep,łatwo oszukać.

Link to post
Share on other sites

Podaj kwotę jaką chcesz wydać na komputer bez monitora.

Pomogą ci tu złożyć fajny zestaw.

liźniesz z synem temat dzięki https://www.youtube.com/results?search_query=jak+zlozyc+komputer

- i sami spokojnie ogarniecie temat bez dodatkowych kosztów,być może najmłodszy użytkownik (twój syn) tym się zarazi :) od tego się zaczyna ;)

 

Nigdy nie kupuj gotowców a tym bardziej komputerów typu Trident jak od MSI.

 

 

Być może nie którzy są zadowoleni,ci co mają chodź troszeczkę pojęcia na temat tego co wybierają .Natomiast osoby które nie mają zielonego pojęcia i zdają się kompletnie na sklep,łatwo oszukać.

 

Obawiałbym się takiej próby montażu samemu. Z drugiej strony, takiego gotowca też można chyba modernizować? Muszę to jeszcze przemyśleć. A gotowca, którego brałbym, to ten z x-com: 

https://www.x-kom.pl/p/492612-desktop-x-kom-g4m3r-500-i5-9400f-16gb-480-w10x-gtx1660.html 

Masz o nim jakieś zdanie? 

Link to post
Share on other sites

Ja jednak polecam złożenie komputera samemu. Jeżeli nie masz dwóch totalnie lewych rąk, to z łatwością sobie poradzisz, wspierając się popularnymi na jutubie poradnikami.

Taki gotowiec z x-kom TEORETYCZNIE zdaje się mieć sens, jednakowoż nie wiemy dokładnie, jaka tam siedzi płyta główna, jaki dysk (pewnie najtańszy szrot z czeluści magazynu). No i ta obudowa to piekarnik bez prawidłowej wentylacji. A niska temperatura podzespołów pomaga w uzyskaniu ciszy oraz dłuższej żywotności komponentów. Odradzam ten zakup.

 

Ewentualnie możesz popytać na forum, czy jest może ktoś z Twojej okolicy, to często uda się uzyskać pomoc w złożeniu kompa np za chłodny napój z wyraźnym posmakiem chmielu.

 

Edit: w przypadku kupowania gotowca, w razie awarii, musisz odsyłać komputer w całości. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na złożenie samemu, odsyłasz na ewentualną gwarancję jedynie element uszkodzony. A w dziale "diagnostyka błędów i awarii" pomożemy zlokalizować źródło ewentualnego problemu.

Edytowane przez slo1q
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ale po co męczyć się ze składaniem komputera samemu skoro praktycznie każdy sklep w którym można podać dowolną konfigurację ma usługę montażu? Mam wtedy przynajmniej pewność, że wszystko jest jak należy. Ludzie nie żyjemy już w czasach gdy wszystko trzeba było umieć zrobić samemu bo nie miał kto. Mają w sklepach ludzi co się na tym znają i lepiej im zostawić wszystko a samemu jedynie podać im konfigurację złożoną przy pomocy ludzi tutaj z forum. 

Link to post
Share on other sites

@Bambam - bo w sklepach / serwisach robią to po prostu niechlujnie. Owszem, komputer będzie działał, jednak zawsze kable są śmiesznie poupychane, zamiast ładnie ułożone i przypięte, np w piwnicy i za tacką płyty głównej.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Powiem tak: 

 

1. Składasz samodzielnie lub zlecasz składanie w sklepie.

Każdy podzespół jest traktowany jako oddzielny produkt. W drugim przypadku dostajesz zawsze aktualizacje BIOS, konfigurację wszystkich elementów, aby to się spinało. Jakość wykonania usługi jest zależna od sklepu: w morelach różnie bywa(czytałem kilka historii o zostawionej naklejce, braku pasty na procesorze). Najlepiej wychodzi chyba w x-kom, ale widzę na forum sporo osób polecających Proline. 

 

W pierwszym przypadku - zostajesz dany na siebie. Internet ma sporo poradników, osób chętnie podpowiadających, co zrobić. Dla syna - byłaby to też niezła okazja do nauki, złapania zajawki "speca komputerowego". 

 

Wybierając samodzielnie montaż i wszystkie części, możesz złożyć taki komputer: 

https://www.x-kom.pl/lista/uc6eho8e6 

- porównywalny procesor, ale tutaj Syn może dokupić dodatkowe chłodzenie i spróbować podkręcić procesor 

- wydajniejsza karta graficzna 

- pewny dysk SSD 

- może ktoś jeszcze podpowiedzieć, jaką obudowę RGB kupić jeśli chcesz coś z podświetleniem 

- komputer w tej konfiguracji ma możliwość rozbudowy, ze względu na dobry zasilacz i moim zdaniem opłacalnie dobrane części 

 

Jeśli coś zaczyna źle działać - trzeba szukać źródła błędu i rozwiązania. W razie gwarancji na podzespoły minusem jest czas gwarancji, bo on może trwać tydzień-dwa-trzy. Zależy co się zepsuje i jaki problem. 

 

2. Kupujesz gotowiec 

Przykładowo - powyższy i sprzedawca bierze na siebie: 

- dobranie podzespołów 

- montaż (tutaj słyszałem same pochwały dla komputerów x-kom g4m3r 

- dostajesz 3 lata gwarancji na całość, x-kom zapowiada szybą gwarancję, bo do tygodnia czasu 

- nie ma co ukrywać, że rzadko kiedy taki komputer ulega awarii, jeśli ma coś nie działać, zazwyczaj nie działa od razu po zamontowaniu (np. piszczące cewki, kupując przez neta można zwrócić taki komputer do 14 dni, w sklepie stacjonarnym mogą powiedzieć, że to nie wada produktu, tylko cecha)

- co do podzespołów - nie masz wpływu na model karty graficznej, jest to mimo wszystko dobrane dość optymalnie, ale jak widzisz w punkcie 1 - samemu jesteś w stanie złożyć wydajniejszy sprzęt 

- tutaj masz spokojniejszą głowę i ten aspekt gwarancji na całość 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Masz o nim jakieś zdanie? 

 

Ja mam, ale na forum nie chcę używać wulgaryzmów bo wchodzą tutaj tez dzieci takie jak twój Syn. 

 

Złóż z pomocą tego forum zestaw dopasowany do twojego budżetu i potrzeb, zakup go na Proline ze złożeniem (wspomniany wyżej przez @Rebala kod PROSET) i w tej samej kwocie dostaniesz jednostkę która posłuży młodemu kilka ładnych lat, (na kilkanaście nie ma co liczyć nawet jak byś wydał 3xtyle.. niestety sprzęt tego typu starzeje się szybko).

Link to post
Share on other sites

Obawiałbym się takiej próby montażu samemu. Z drugiej strony, takiego gotowca też można chyba modernizować? Muszę to jeszcze przemyśleć. A gotowca, którego brałbym, to ten z x-com: 

https://www.x-kom.pl/p/492612-desktop-x-kom-g4m3r-500-i5-9400f-16gb-480-w10x-gtx1660.html 

Masz o nim jakieś zdanie? 

Za 4150zł bez obudowy i systemu złożę lepszy (nowy)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...