Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Assembler x86 - zmiana kolejności bitów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 TheMaverickMX

TheMaverickMX
  • Dyskutant

• 183 postów

Napisano 31 lipiec 2019 - 19:59

Witam, ogarnia tutaj ktoś assemblera x86 chociaż w jakimś stopniu? Chciałem się trochę poduczyć bo we wrześniu będę miał poprawkę z tego ;/Ogólnie postanowiłem przerobić różne zadania które przewinęły się na przestrzeni lat i trafiłem na takie, którego nie potrafię w żaden sposób ruszyć. Treść zadania brzmi następująco:

,,Dana jest liczba typu całkowitego ,,a". Zmienić kolejność jej bitów".

Wie ktoś jak to zrobić? Dla kogoś kto ogarnia ten język jest to pewnie banalne zadanie. xd

Ja osobiście myślałem żeby zrobić to w taki sposób, żeby sprawdzić ile bitów ma liczba ,,a", a potem przesunąć o taką ilość. Dobrze to kminie, czy jest jakieś prostsze rozwiązanie?

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc :)

• 0

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7409 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 09 sierpień 2019 - 13:29

Może to Ci pomoże: https://www.quora.co...sembly-language

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 Andrew

Andrew
  • Automatyk

• 2553 postów
  • 3DMark 06:http://valid.x86.fr/33we6n

Napisano 23 sierpień 2019 - 22:22

Zmienić kolejność jej bitów

Moim zdaniem wystarczy przesuwać bity do momentu aż podmienisz wszystkie. Skoro to liczba typu całkowitego to ilość bitów jaką zajmuje jest znana. Tyle razy robisz przesunięcie i bajlando.

• 0

i7 4790K @4.8GHz // Aorus Geforce GTX 1080 11Gbps // MSI Z97 Mpower // 4x4gb Kingston Predator 2400mhz @ 2800mhz // SuperFlower 1000w Golden King Platinium // Crucial MX550 256gb // Seagate Barracuda 1TB // Corsair Obsidian 750D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych