Skocz do zawartości

Nowy laptop i problem z wifi


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Jigsaw,

Recommended Posts

Witam, kupiłem niedawno w dobrej cenie nowy laptop HP Omen 17 z i7 8750h i Gtx 1070 full nie żadne okrojone Q-coś. I od samego początku są mega problemy ze stabilnością wifi. 


Kartę wifi jaką posiadam to Intel wireless AC 9560 160mhz.


 


Gdy oglądam jakiś film na necie to potrafi przyciąć na kilka sekund i głos zatrzeszczy i działa dalej. Tak jest nawet jak oglądam film z dysku. Problem się naprawia po wyłączeniu wifi.


 


Najgorzej jest jak gram online. Ostatnio w World of tanks. Gra staje się niegrywalna ponieważ co kilkanaście sekund ping skacze do 999 i gra zamarza na dobrych kilkanaście sekund. Co ciekawe bywa, że w jeden dzień gry nie ma ani jednego takiego problemu, a na drugi są non stop.


 


Czytałem już o tym na zagranicznych forach. Polecali reset biosu itp ale u mnie to nic nie daje.


Sterowniki wszystkie najnowsze. Od tej karty wifi już próbowałem kilka wersji i nic.


 


Kody błędów to głownie 5005 i 5007 z podglądu zdarzeń o treści;


Intel® Wireless-AC 9560 160MHz: wykryto błąd wewnętrzny; operacja nie powiodła się.


5007 - TX/CMD timeout (TfdQueue hanged)


 


Proszę o pomoc bo już normalnie nie mogę. I nie interesuje mnie odsyłanie go na serwisy jak na razie.


Link to post
Share on other sites

Wiem że to może banalne ale próbowałeś odinstalować sterownik i zainstalować na czysto najnowszy?

https://downloadcenter.intel.com/download/28876/Windows-10-Wi-Fi-Drivers-for-Intel-Wireless-Adapters?product=99446

EDIT: Sorry nie doczytałem. Gdzieś widziałem że pomogło wyłączenie laptopa i wyjęcie baterii na parę minut, możesz spróbować

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

O sterownikach pisałem wyżej. Zawsze mam najnowsze aktualizacje. To trochę taka mania. Wszystko muszę mieć aktualne i zero bałaganu na dysku :rotfl: Moja bateria jest wbudowana dlatego korzystałem z resetu trzymając guzik windows+B i wyłącznik. Nic to nie dało... Nawet dostałem wiadomość, że reset biosu się nie powiódł.

Link to post
Share on other sites

 

 

kupiłem niedawno w dobrej cenie nowy laptop

 

 

od samego początku są mega problemy ze stabilnością wifi

 

 

dostałem wiadomość, że reset biosu się nie powiódł

No to wszystko się zaczyna składać do kupy :D Jeśli nie masz żadnych plomb na tylnej klapce to ją odkręć i odepnij baterię oraz jeśli jest na wierzchu to bateryjkę od biosu również. W innym wypadku chyba tylko wysyłka na gwarancję pozostaje niestety

Link to post
Share on other sites

Hm spoko pomysł. Tylko głupie pytanie gdzie niby mogły by być te plomby żeby ich nie uszkodzić przez nie wiedzę? xD

 

Hp nie polecało wyjmować baterii tylko zrobić reset tym sposobem który opisałem. Na żadnej śrubce pod spodem nie widzę jakichś plomb czy coś. 

Edytowane przez Jigsaw
Link to post
Share on other sites

 

 

gdzie niby mogły by być te plomby

Wystarczy że jest jedna śrubka zaklejona naklejką i już nie otworzysz żeby nie było widać. Ale faktycznie na wierzchu to raczej naklejają tylko serwisy jak dają gwarancję na naprawę. Fabrycznie plomby są "głębiej" i klapkę można bez problemu zdjąć żeby np. wymienić dysk czy dołożyć ramu.

Link to post
Share on other sites

Pobierałem ręcznie ze strony intela, potem nawet przez ich program do aktualizacji sterowników oraz przez HP support assistant. I ostatnio Driver boosterem najnowszym. Niestety nic to nie dało.

 

Nie chcę za bardzo go otwierać ponieważ nie chce problemów z ewentualną reklamacją. A kupiłem go tu gdzie mieszkam czyli w Norwegii więc nie wiem jakie tutaj mają zasady co do reklamacji.

 

crashjpg_qswphpn.jpg

Edytowane przez Jigsaw
Link to post
Share on other sites

Wczoraj mnie wkurzył wystarczająco i rozkręciłem go. Nie było żadnych plomb jedynie śrubki były powleczone klejem do gwintu. Przepatrzyłem wszystko i nie znalazłem bateryjki biosu jedynie wbudowana bateria została odłączona na kilka minut. Przy ponownym podłączeniu wyskoczyło okienko, że cmos zostanie zresetowany. Takie samo jak wykonując ten reset kombinacją klawiszy windows+V oraz power. Nic to nie dało... 

Czy możliwe jest aby ten laptop nie posiadał baterii w płycie głównej tylko samą główną?

Oraz czy kilka minut to nie za krótko na odłączenie baterii?

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy możliwe jest aby ten laptop nie posiadał baterii w płycie głównej tylko samą główną?

Nie

 

Te kart sieciowe są po prostu wadliwe, jest pełno tematów w sieci na ten temat. Jak masz wolne ok 50zł to proponuje kupić kartę wifi na usb i porównać

Link to post
Share on other sites

Nie ma takiej potrzeby. Transfer na WIFI na tej karcie wbudowanej intela jest dobry. Gdy przeglądam neta czy coś ściągam nie ma żadnych złych objawów. Po za bardzo rzadkim rozłączeniem się na chwile. Horror jest gdy gram online w World of Tanks. Wtedy resetuje sterownik i neta nawet co kilkanaście sekund.

Po podłączeniu tej zewnętrznej karty na usb to zasięg mam taki sam po 2/3 kreski ale transferu prawie zero...

 

Będę musiał wysłać na serwis bo nawet czytałem, że może być płyta główna do wymiany oprócz karty WLAN :/

Link to post
Share on other sites

Jakieś wredne ustawienie w QOS dostawcy internetu/routera? 


lub sam dostawca? Jak jest po kablu, bo to by przynajmniej dostawcę internetu wyeliminowało. 
Jesteś pewien, że nie ma żadnego innego urządzenia, co się po 5GHz łączy? Jedno wystarczy... 


mierzyłeś moc sygnału na grafie? patrzyłeś ile masz -dBm, jak i czy nie ma innych sieci 5GHz na tych kanałach? 


Ja tam raz liczyłem sieci 2.4GHz w zasięgu, to mi wyszło ponad 60  :o i się dziw że zakłócenia. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Masz dostęp do karty WiFi, więc nie ma problemu, by ją wymienić i to niekoniecznie na ten sam model

Nie jestem pewny ale w laptopach chyba nie można wstawić sobie dowolnej sieciówki. Przeważnie konkretny model laptopa ma konkretny model karty (albo kilka) i wsadzenie innej może skutkować jej nie wykryciem. Ale przydałby się ktoś z większym rozeznaniem w temacie żeby rozwiać wątpliwości. Jeśli tak się da to nie jest taki głupi pomysł

Link to post
Share on other sites

Jakieś wredne ustawienie w QOS dostawcy internetu/routera? 

lub sam dostawca? Jak jest po kablu, bo to by przynajmniej dostawcę internetu wyeliminowało. 

Jesteś pewien, że nie ma żadnego innego urządzenia, co się po 5GHz łączy? Jedno wystarczy... 

mierzyłeś moc sygnału na grafie? patrzyłeś ile masz -dBm, jak i czy nie ma innych sieci 5GHz na tych kanałach? 

Ja tam raz liczyłem sieci 2.4GHz w zasięgu, to mi wyszło ponad 60  :o i się dziw że zakłócenia. 

Hm aż tak się nie znam na sieciach więc to co piszesz to czarna magia dla mnie :o  Mam podłączony internet światłowodowy jakieś 400Mb. Router to jakiś badziew bez anteny nawet ale o wystarczającym zasięgu. Koło niego jest wpięty Netgear AC1200 EX6130-100PES wzmacniacz sygnału dla reszty domowników. Router ma dwie sieci 2,4 i 5 ghz i wzmacniacz ma dwie takie same. Jednak jakoś w ogóle nie widać aby zasięg sięgał dalej. Ze wszystkimi tymi sieciami idzie się połączyć blisko routera jednak u mnie działa tylko 2,4GHz ponieważ te działąją na dalszą odległość lecz kosztem słabszego transferu tylko kilka Mb/s.

Pewnie przez zakłócenia tych sieci nie działa mi zewnętrzna karta WIFI Netgear A6100.

 

Żadnych innych sieci nie ma w okolicy.

 

Jednak wątpię aby to miało coś do mojej karty w laptopie. Patrząc w podgląd zdarzeń mam setki problemów i wszystkie dotyczą karty Intel 9560...

Edytowane przez Jigsaw
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...