Skocz do zawartości

[MAX 10.000] Laptop do VR/Unity 3D/Grafiki 3D/VJ


Recommended Posts

Cześć wszystkim, proszę was o pomoc w wyborze laptopa. Będę bardzo wdzięczna za wszelkie porady  :)
 
1) Kwota przeznaczona na zakup: max 10000 zł
 
2) Laptop nowy/używany: nowy
 
3) Rozmiar matrycy: 15,6” lub 17,3”. Min to 1920, mat, IPS.  
 
4) Główne zastosowanie:
Zajmuje się tworzeniem treści VR i AR w Unity 3D. Oprócz tego jestem VJem (tworzę animacje 3d w Cinema 4D, a później miksuję ją na żywo do muzy w Resolumie). Robię również mapping, także podłączanie kilku projektorów na raz nie jest mi obce. Podsumowując potrzebuje mocny komputer do VR, grafiki 3D, renderów oraz miksowania video w czasie rzeczywistym.
 
Programy jakich używam (często jednocześnie):
- Unity 3D
- Resolume Arena 6
- Cinema 4D / Blender
- Substance Painter
- TouchDesigner
- Premiere Pro
- After Effects
- Photoshop
- Illustator
 
5) Miejsce użytkowania: Wszędzie! Często przemieszczam się z laptopem i mam go ze sobą praktycznie cały czas. 
 
6) Wymagania specjalne: mocna obudowa.
 
7) Osobiste preferencje: dysk SSD / SSD + HDD, tak by system i aplikacje były na SSD. HDD na dane/multimedia. Nie zależy mi na nagrywarce DVD.
 
8) System operacyjny: ppcjonalnie, zestaw może zawierać klucz do WIN10, ale nie musi. Jest mi to obojętne. 
Link to post
Share on other sites

Siema, przy takich wymaganiach i takim dobrym budżecie to polecam brać coś z desktopem. 

Aktualnie najlepsze ceny z tego co przejrzałem na taki zestaw daje Dream Machines https://www.morele.net/laptop-dream-machines-rx2070-15pl18-5916031/ W tej cenie raczej niż lepszego nie złapiesz, a masz tam pełen zestaw idealny do VR.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...