Skocz do zawartości

Wymiana GTX 970 na GTX 1660 TI lub RTX 2060


Recommended Posts

Witam
Jakiś czas temu zakładałem temat o nowym zestawie komputerowym. Doradzono mi zakup ryzen 5 3600, płytę b450, gtx 1660 TI, zasilacz be quiet! System Power 9 500W itd. Potem polecono mi, abym poczekał na nowe płyty b450 wersji MAX. Ale jak to w życiu pewnie bywa, ceny będą wysokie i nie ma szans na jednorazowy zakup wszystkiego (budżet max 3200zł). I wpadłem na pomysł zakupu na raty, mianowicie:
najpierw kupiłbym kartę graficzną i nowy zasilacz (budżet 2000zł) a za 1-2 miesięcy jak nazbieram więcej, to procek, płytę główną i ramy.

Co lepiej wybrać?
* karta graficzna - waham się miedzy gtx 1660 ti lub rtx 2060 (tu miałbym 2 darmowe gry Wolfenstein: Youngblood oraz Control z promocji) - i jaki model wybrać? kryteria cicha
* zasilacz:
Zasilacz Corsair VS550 550W (CP-9020171-EU) - 189 zł
Zasilacz be quiet! SYSTEM POWER 9 500W (BN246) - 212 zł
Zasilacz be quiet! SYSTEM POWER 9 600W (BN247) - 291 zł
* lub coś droższego:
Zasilacz be quiet! 600W PURE POWER 11CM 80+Gold - 351 zł
Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 550W - 383 zł

budżet 2000zł na kartę graficzną i zasilacz

Ale chyba najważniejsze pytanie to: czy mój obecny zestaw da radę z nową kartą graficzną?
- Karta graficzna - PCI-E ASUS GeForce GTX970 4096MB 256bit DirectCu II Strix OC
- Chłodzenie do procesora - SilentiumPC Fera 2 HE1224 (775/1155/1150/2011/754/939/AM3+)
- Procesor - Core i5 (1151) Intel i5-6500 3.20GHz 6MB BOX
- Monitor - LCD/LED 24" Eizo Foris FS2434-BK czarny
- Obudowa - ATX/BTX SilentiumPC Gladius M45W Pure Black
- Płyta główna - Socket 1151 MSI B150 GAMING M3 (B150 2xPCI-E DDR4)
- Pamięć DDR4 Kingston - 8GB 2133MHz Fury Black CL14 (2x4096)
- Zasilacz komputerowy - Thermaltake 530W SMART SE Modular BOX

p.s. A co myślicie o produktach OUTLET?

Znalazłem ofertę OUTLET Karta graficzna MSI GeForce RTX 2060 VENTUS za 1399

W przypadku takiego produktu otrzymałbym darmowe gry czy raczej już nie?

Link to post
Share on other sites

- Nie mam przekonania do tanich be quiet!. Jak już to brałbym taniego Silentium PC, albo faktycznie ten Seasonic 550W Gold. 

- grafika - GTX 1660 lub RTX 2060, moim zdaniem ten Gigabyte

- patrząc na ceny RAM, zastanawiałbym się, czy od razu nie kupić 2x8 GB (przez ostatni miesiąc cena skoczyła o 100 zł), te HyperX teraz za są spoko (cena aktualna 398 zł za 16 GB - piszę cenę, bo ona lubi się zmieniać z dnia na dzień), albo poluj na najlepszą okazję 

Link to post
Share on other sites

Ventus zbiera pozytywne recenzje jeżeli chodzi o temperatury karty. Zapytaj się czy dostajesz gry do tego egzemplarza i kupuj śmiało.

 

Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 550W - 383 z

Jeżeli stać cię na taki wydatek - bardzo dobry wybór, 10 lat gwarancji, posłuży z pewnością długo. Jeżeli zaś wolisz budżetowe opcji - albo wspomniany przez ciebie be Quiet albo Cooler Master MasterWatt 550W.

 

czy mój obecny zestaw da radę z nową kartą graficzną?

Bedzie musiał, nie ma innego wyboru.

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

Wiele osób się tutaj ze mną nie zgodzi ale moja opinia tego jest taka... jak RTX to min 2060S/2070 

Zakup 2060 dla samego ficzera pt. RT i wydatek rzędu prawie 1600zł - kiepski deal.

 

Ta karta w DXR na ultra nie domaga już dziś,

http://forum.benchmark.pl/topic/267628-temat-o-kartach-nvidia-rtx-turing-tu1xx/?p=2623099

http://forum.benchmark.pl/topic/267628-temat-o-kartach-nvidia-rtx-turing-tu1xx/?p=2623271

 

I nie to żebym się czepiał aż tak tego 6GB ram... ale po wyjściu następnej generacji będzie traktowana podobnie do 1060 3gb, a jej wartość rynkowa znacząco spadnie.

 

Wiec albo 1660 +OC / 1660ti albo 2060S2070 no chyba że chcesz poczekać jakieś 2-3 tyg na pierwsze premiery autorskich wersji RX 5700 

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

 

 

Tę kartę nie kupuje się dlatego, że ma RTX w nazwie,

chciałbym w to wierzyć. ;)

 

 

 

chyba, że ceny za 2600 6GB spadną powiedzmy jeszcze do poziomu 1350...

 

Puki co ceny widzę jeszcze wzrosły :roll: , 2060s dzielnie winduje cenę "najtańszego" modelu z serii. 

Link to post
Share on other sites

Najpierw dzięki za wszystkie odpowiedzi (a szczególnie tą najważniejszą, że będzie działać). Chociaż trochę mnie zakręciliście przy  wyborze karty.

Lepiej wybrać gtx 1660 ti i za jakiś czas wymienić na coś lepszego, np.

Gigabyte za 1199 zł

czy

MSI Armor za 1279 zł

 

Czy jednak dopłacić do rtx 2060

Wspomnianego Gigabye przez użytkownika hanson za 1519 zł

A może coś z outletu (tu ceny są do 1400zł), ale czy nie będzie z nimi problemów? Ktoś kiedyś kupował takie karty?

 

U zasilaczy zostały mi tylko 2 wybory:

Zasilacz Cooler Master MasterWatt 550W za 217 zł

lub

Seasonic 550W Gold za 383 zł ale za to 10 lat gwarancji i spokój na dłuższy czas z zasilaczem

 

Wiem, że sensowniej byłoby poczekać aż ceny spadną, ale wolałbym kupić już coś na początku sierpnia.

Link to post
Share on other sites

Brać teraz coś tańszego i od razu zakładać, że w jakiejś relatywnie niedalekiej przyszłości będziesz wymieniać to trochę bez sensu. Poczekaj i dozbieraj do mocniejszej karty lub tańszą bierz teraz świadom jej ograniczeń.

 

Ja powiem bierz 1660 Ti.

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Dobra, zdecydowane i zaklepane.

Wezmę tego msi armor gtx 1660 ti oraz zasilacz Cooler Master MasterWatt 550W. Za miesiąc, góra dwa kupię ramy, procesor i płytę (zgłoszę się na forum ponownie). A potem czas na nowy monitor.

 

Dzięki za odpowiedni i sugestie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...