Skocz do zawartości

Nowy monitor 144Hz - max 120Hz w ustaweniach przy DP


Recommended Posts

Hej,
Kupilem monitor Samsung CJG5. 
Podłączyłem go nowym kablem Display Port do karty graficznej (GTX 1070). 

I zonk:
W ustawieniach wszystko wyszarzone

https://i.imgur.com/Eag14Wq.jpg

 

W systemie monitor wyświetla się jako 59Hz. Przy próbie zmiany na wyżej - mam maksimum 120Hz, przy czym obraz wygląda jakoś tak... dziwnie. 

Podobnie panel Nvidia (próbowałem wybrać manualnie wymusić 144Hz, ale nie działa)

Przy podpięciu kabla HDMI pod właściwy port - wszystko gra jak trzeba!
Problem w tym, że ja nie chcę używać HDMI, bo do tego jedynego podpiętego portu jest wpięty telewizor...

Przewód DP który mam, na opakowaniu niby wspiera DP 1.2... 

Ściągnąłem i zainstalowałem sterowniki ze strony Samsunga i albo zrobiłem coś nie tak, albo nie poskutkowało. Pomysły?

Link to post
Share on other sites

Skoro na HDMI działa to podmienić kabel DP - może coś jest nie tak. 
Nie wiem jeszcze co rozumiesz poprzez manualne ustawienie 144 Hz, ale u mnie był podobny problem z tym, że przy monitorze 240 Hz. Wejdź w panel sterowania nvidii > Zmiana rozdzielczości > Dostosuj > Utwórz rozdzielczość dostosowaną i tam sobie ustaw w trybie wyświetlania natywną rozdzielczość oraz częstotliwość odświeżania na 143 Hz (Tak -143 nie 144)
 

Link to post
Share on other sites

Faktycznie problemem był sam kabel. Ani systemowo w Windowsie, ani w panelu Nvidii nie dało rady ustawić 144Hz. 
Nowy hdmi, nowy dp - wszystko bangla jak trzeba. 

Generalnie na początku odrzuciłem opcję tego kabla, bo był nowy prosto z pudełka. Ale jednak, fabrycznie uszkodzony. Mam nadzieję, że następna osoba która będzie miała takie objawy jak ja, będzie miała trochę mniej paniki :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...