Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze karty graficznej, 1660 vs 1660TI


Recommended Posts

Zacznijmy od tego ze seria 16xx nie jest jakaś prądożerna.

 

1660ti z TDP na poziomie 120W wyjątku to nie stanowi, o ile nie chcesz cisnąć z OC tej karty do granic możliwości (a jak pokazuje życie w przypadku tego modeli OC przynosi b.niewielkie korzyści) to nie potrzebujesz jakiegoś mega chłodzenia.

 

Autor tematu jak widać zakupił Gigusia i kultura pracy jest na akceptowalnym poziomie. 

Sparzyłeś się zgoda, ja też miałem w łapskach karty tego samego producenta które różniły się o zgoła kulturą pracy.

 

poza tym wydawanie >1200plnów  na 1660ti to rzeczywiście można się już 2060 zakręcić.


@up albo rx 5700, tylko poczekać trzeba trochę bo na razie blower only.

 

a tak trochę offtop - ktoś widzisz tutaj pewne zależności? 

 

3d3ca6a8fa93ca98med.png


Te karty różnią się czymkolwiek jeśli chodzi o bebechy? czy tylko napis MSI zrobił marketingową robotę?


@up#2 tutaj trochę materiału sponsorowanego na temat 1660ti msi i nawet tutaj widać jak niewielkie są to różnice.

 

6:40 temperatury

https://www.youtube.com/watch?time_continue=404&v=YXHuLLXa2H8

Link to post
Share on other sites

Ja jak mówiłem dzieciakom kupiłem tego gigabyte i do karty o takim tdp moim zdaniem więcej nie potrzeba, jest cicha bo tam nie ma się zbytnio co grzać jeśli jest zostawiona względnie na stocku i tak ją zostawiłem ale z innych powodów. Moim zdaniem dokładanie 200pln do karty w tym segmencie cenowym mija się z celem jeśli dokładamy tylko za ledy, może minimalnie kulture pracy.

Kiedy kupowałem 1080tkę faktycznie dołożyłem parę miedziaków do Aorusa względem podstawowych modeli ale im wyższy segment i tdp tym też moim skromnym zdaniem sens dołożenia jest większy.

 

Co do ciśnięcia po Gigabyte. U mnie siedzi Aorus a to też gigabyte, miałem wcześniej Strixa 980 i gaming X 780 i jeśli chodzi o w zasadzie wszystkie aspekty karty to albo jest na tym samym poziomie albo jest lepszy. Asrock 10 lat temu też był szrotem, wszystko się zmienia.

Link to post
Share on other sites

W jakiej cenie są rtx 2060?

 

Fan gigabajta, widzę ;p

 

Obecnie rozważam taniego Gigabyte (chociaż boję się Szumu i zgrzytów w idle) oraz armora (pamięci chłodzone powietrzem, może suszarka pod obciążeniem)

 

Rx5700 to świetna karta, chciałem ją kupić... Wyszło na to, że nie ma AIB. Przykro mi, ale muszę kupić NVidie.

Nie chcę czekać. Monitor już mam, dzisiaj GPU, za miesiąc ryzen

 

Chociaż mając na uwadze to, że NVidia za długo nie będzie wspierała tych kart... W przeciwieństwie do AMD...

Może jednak warto kupić bardziej opłacalną 1660? Wtedy nie będzie sytuacji, że zapłaciłem więcej, a wydajność jest dużo mniejsza niż u konkurencji (tak było z gtx 660 i 660ti vs. Hd7870)

 

Może żeby się nie denerwować po prostu kupię to co się opłaca i tyle?

Ah przypomniałem sobie jeden bardzo istotny fakt:

Serwis gigabyta nie istnieje

 

więc zostają karty od MSI

 

1660 armor

1660 gej x

1660 ti armor

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

 

 

Chociaż mając na uwadze to, że NVidia za długo nie będzie wspierała tych kart

No rzeczywiście, dzisiaj NVidia nie wspiera już kart 5xx, a przecież to nówki sztuki, ledwo 2010 rok produkcji. Co mają zrobić użytkownicy tych kart?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

zapytaj tych co kupili 560 ti i od kilku lat ta karta jest martwa w grach

Ta karta powinna być wspierana i w najnowszych grach uzyskiwać minimum 60fps. W USA już szykują pozew zbiorowy - zbierają podpisy.

 

zapytaj tych co kupili 660 / 660 ti i konkurencyjne karty je wyprzedzają

Udaj się do lekarza, na pewno przepisze leki na wzrost wydajności kart 6xx.

Edytowane przez wodego
Link to post
Share on other sites

 

 

Może żeby się nie denerwować po prostu kupię to co się opłaca i tyle?
 

 

z tego co piszesz to szukałbym jakieś "mogącej" wersji 1660 ~1k i robił oc. W przypadku autora tematu w grę wchodziły jeszcze inne tematy i jak sam słusznie stwierdził w OC się tam bawił nie będzie.

Link to post
Share on other sites

Z pozwem to była ironia. Nie można żądać od producenta, żeby pisał aktualizacje sterowników do sprzętu sprzed 8-śmiu lat, Pomimo to jak ktoś ma tą kartę, to ona nadal działa. Nie ma tak, że brak nowych sterowników, to obraz się wyłącza i to co kiedyś "chodziło" już nie działa.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie ma tak, że brak nowych sterowników, to obraz się wyłącza i to co kiedyś "chodziło" już nie działa.

 

Intel ze swoimi "poprawkami" już jest blisko tego typu praktykom... ponoć w grę wchodzą sprawy bezpieczeństwa użytkowników, a to nie są przelewki.  :rotfl:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
https://www.pepper.pl/promocje/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-2060-oc-175806 ta promka jest ostatnio w każdy weekend. Miedzy 1660 a 1660ti różnica jest w zależności od gry 7-10 fps ? Najtańsze 1660 to koszt rzędu 1000zl nawet te z 1 wentylatorem nie przekraczają 70 stopni w grach. Czy dopłata 250 zl do wersji Ti jest opłacalna dla ledwo 10% wydajności więcej ? Za ta różnicę można było kupic dobry zasilacz i nie bawić się w kombinacje z molexami. Różnica wydajności miedzy 1660ti, a rtx2060 to prawie 30%, różnica w cenie 120zl. Za 10% ceny zyskujemy 30% wydajności, czyli odwrotnie niż w przypadku 1660ti w stosunku do 1660.
Link to post
Share on other sites

 

 

Według kogo?
 

wg. UB to całe 17% (w uśrednieniu)...  fakt cena z tej promocji dobra, ale spokojnie będzie więcej jeszcze lepszych "promek" na tą kartę. 

Niestety mistyfikacja pryska i do konsumenta powoli dochodzi że napis RTX to za mało by komfortowo pograć z ficzerem pt. DRX na ultra nawet w 1080p w te kilka tytułów dostępnych na rynku.. nawet NV się z niej rakiem wycofuje 8-gigowym modelem S. Ciekawe dlaczego? Czyżby szykował się godny następca 1060-3?

Link to post
Share on other sites

Też się zastanawiam nad 1660Ti, jako, że kupiłem Ryzen 3600, to teraz przydała by się nowa grafa, mimo, że nie narzekam na tego RX 570.

Za ok 1200zł, bo 2060 to już bliżej 1500. A 1660 raczej tak średnio, jeśli przechodzę z RX 570.

 

Po tym jak miałem turbinkę gtx 780Ti, to teraz raczej nie widzi mi się kupowanie karty z 1 wentylatorem.

Link to post
Share on other sites

@up

jak patrzyłem na oferty 1660 ti, to nic ciekawego w ciekawej cenie nie było (po za armorem, ale jak mam płacić premium za brak chłodzenia pamięci to podziękowałem) Albo za drogie albo zbyt shitowate (dla mnie)

dlatego wybrałem króla opłacalności - 1660

-karta z serwisem (sprawdzałem parokrotnie przy gts450 i 870 c45)

-konkurencyjna cena

-nie za wspaniała ale i nie tragiczna

 

Na twoim miejscu posiedziałbym na 570 i dozbierał do 2060 / 2060 super

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...