Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze karty graficznej, 1660 vs 1660TI


Recommended Posts

Cześć, chce zrobić siostrzeńcom prezent na ukończenie szkoły i mam małą zagwostkę między trzema kartami kartami.
1. Gainward GTX1660TI Pegasus OC 6GB Mini za 1179zł

2. Gigabyte GTX1660 Gaming OC zz 1100zł

3. Gigabyte RX Vega 56 8GB za 1200pln.

 

Wiadomo, że karta gigabyte nie jest ucięta w żaden sposób ale ma inny chip, gainward z kolei to chip wyżej, karta ucięta wersja mini. Przyznam, że nigdy nie kupowałem wersji mini więc nie wiem jak to jest z wydajnością? Gainward będzie wydajniejszy mimo, że to mini?

Co do Vegi to sam nie wiem. W Benchmarkach niby wygrywa, warto poswiecic troche kultury pracy?

Co wy byście kupili?

Kartę chciałbym jutro zamówić więc liczę na szybką pomoc. :)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez death143
Link to post
Share on other sites

Właśnie miałem pisać że Vega najmocniejsza tylko że w tej wersji może być głośna. Z drugiej strony ten 1660 Ti z jednym wiatraczkiem też na pewno cichy nie będzie, a zwykła 1660 już sporo odstaje od reszty i można ją kupić o wiele taniej. Musi być jedna z tych 3 czy jesteś otwarty na propozycje?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak mówiłem, to karta nie dla mnie, ja siedze na 1080 ale aż tyle nie mam żeby dać na prezent :D

przeznaczenir GPU (rendering/gry/obróbka grafiki 2D lub 3D) Gry
- zasilacza i procesora, z którymi karta będzie współpracować i7 3770 Chieftec 650W
- posiadanego budżetu 1200
- jaką natywną rozdzielczość ma Twój monitor 1080p
- z jakich portów na śledziu karty korzystasz Display port
- czy ma być to sprzęt nowy czy używany Nowy

Pozwolilem sobie przekleic, jestem otwarty na propozycje.

Link to post
Share on other sites

No to w tym budżecie nic lepszego od Vegi i 1660 ti nie będzie. Problem w tym że Vega jest prądożerna dość mocno ale Chieftec 650W powinien dać radę. Za równe 1199 masz Gigabyte z normalnym chłodzeniem obydwu modeli:

https://proline.pl/gigabyte-geforce-gtx-1660-ti-oc-6gb-gddr6-192bit-pci-e-gv-n166toc-6gd-p1336656

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-vega-56-gaming-oc-8gb-hbm2-2048-bit-gv-rxvega56gaming-oc-8gd-1792604/

W sumie to chyba można brać 1660 Ti bo kultura pracy powinna być lepsza a i tak w wielu grach będzie je procesor ograniczał

Edytowane przez zbiku90
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Vega wiadomo najwydajniejsza - natomiast co do tego chiefteca to jeśli to jakiś model ze starszych serii, coś pokroju CFT-650-14CS to nie byłoby wręcz opcji na odpalenie tam Vegi bez kombinowania, bo mają linie +12V podzieloną po 18A. I to akurat nie wina Chiefteca tylko durnych norm od których na szczęście się odeszło.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Vega wiadomo najwydajniejsza - natomiast co do tego chiefteca to jeśli to jakiś model ze starszych serii, coś pokroju CFT-650-14CS to nie byłoby wręcz opcji na odpalenie tam Vegi bez kombinowania, bo mają linie +12V podzieloną po 18A. I to akurat nie wina Chiefteca tylko durnych norm od których na szczęście się odeszło.

Dokladnie ten model, rozumiem że Vega by tam nawet nie wystartowała? :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Dokladnie ten model, rozumiem że Vega by tam nawet nie wystartowała?
 

 

stanowczo odradzam, z tego co widzę to podobnie jak w modelu 600W, wtyczki PCI-E wychodzą z jednej linii +12V 18A. na 200W to Vega wyświetla owszem ale pulpit....

 

Trzeba by kombinować z pociągnięciem drugiej wtyczki z innej linii ...  a to nie jest dobre rozwiązanie.

Na podsumowanie trzeba dodać to PSU ma już swoje lata, chieftec to porządna firma ale mimo wszystko....

 

Reasumując szkoda bo Vega to mój faworyt z trzech podanych przez Ciebie GPU.


Ale do ogarnięcia Vegi niezbędny by był nowy PSU.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

stanowczo odradzam, z tego co widzę to podobnie jak w modelu 600W, wtyczki PCI-E wychodzą z jednej linii +12V 18A. na 200W to Vega wyświetla owszem ale pulpit....

 

Trzeba by kombinować z pociągnięciem drugiej wtyczki z innej linii ...  a to nie jest dobre rozwiązanie.

Na podsumowanie trzeba dodać to PSU ma już swoje lata, chieftec to porządna firma ale mimo wszystko....

 

Reasumując szkoda bo Vega to mój faworyt z trzech podanych przez Ciebie GPU.

 

Z tego co pamiętam to im tam nawet kabli brakuje bo potracili więc będę robił 2xmolex 8 pin jeśli 1660TI albo 4xmolex 2x8pin bo nie mam innego wyboru a nie lutowałem od czasów szkolnych więc tylko taka opcja podłączenia gpu mi zostaje tam. Mieli tam wsadzone moje 1080 przez 2 tygodnie w ten sposób i nic się nie działo ale Vega chyba jeszcze bardziej by te przejściówki katowała więc może 1660TI będzie bezpieczniejszą opcją? :)

 

Czymś takim

http://i66.tinypic.com/rsc2mf.jpg

Edytowane przez death143
Link to post
Share on other sites

No Panie widzę trochę kruchy lód przed nami... i nie mówię tego bo sobie coś ubzdurałem.

 

A niech będzie przyznam się publicznie - będzie kamień z serca. :rotfl:

 

Mówią że najlepiej uczyć się na czyichś  błędach, wiec ucz się na moich.

Swego czasu na podobnym chieftecku ucegliłem takimi manewrami 1070 AMP! od Zotac... zasilanie poszło z jednej linii +12V pulpit wystartował, ale podczas benchmarka wywaliło kartę...  po restarcie karta już miała problemy z przetwarzaniem obrazu, aby ostatecznie zaliczyć R.I.P. Widocznie zabezpieczenie przeciążeniowe nie za działało albo zwyczajnie tam go nie ma.

 

1660ti  ruszy na jednej linii bo nie ma aż takiego poboru, ale nie rób tego z molexa tylko z gniazd PCI-E oznaczonych na czerwono. jak nie ma wtyczek to znajdź schemat, odkurz  lutownicę i przypomnij sobie czasy szkolne.

 

263435dddae1c7bamed.jpg

 

masz tam linię +12V podzieloną na 4 sekcje po 18A każda, jeśli obciążasz jakąkolwiek powiedzmy 15A to musisz to traktować tak jakbyś obciążał całe PSU do 80% jego wydajności.

 

https://pclab.pl/art79983-19.html

 

Cała platfoma z Core i7-8700K @ 4,9 GHz

 

 

 

. Mieli tam wsadzone moje 1080 przez 2 tygodnie w ten sposób i nic się nie działo ale Vega chyba jeszcze bardziej by te przejściówki katowała

 

Vega na tych przejściówkach z tym PSU to nie będzie dobry prezent, chyba że ma być podłączona w sylwestra na chwile przed północą... 

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No Panie widzę trochę kruchy lód przed nami... i nie mówię tego bo sobie coś ubzdurałem.

 

A niech będzie przyznam się publicznie - będzie kamień z serca. :rotfl:

 

Mówią że najlepiej uczyć się na czyichś  błędach, wiec ucz się na moich.

Swego czasu na podobnym chieftecku ucegliłem takimi manewrami 1070 AMP! od Zotac... zasilanie poszło z jednej linii +12V pulpit wystartował, ale podczas benchmarka wywaliło kartę...  po restarcie karta już miała problemy z przetwarzaniem obrazu, aby ostatecznie zaliczyć R.I.P. Widocznie zabezpieczenie przeciążeniowe nie za działało albo zwyczajnie tam go nie ma.

 

1660ti  ruszy na jednej linii bo nie ma aż takiego poboru, ale nie rób tego z molexa tylko z gniazd PCI-E oznaczonych na czerwono. jak nie ma wtyczek to znajdź schemat, odkurz  lutownicę i przypomnij sobie czasy szkolne.

 

263435dddae1c7bamed.jpg

 

masz tam linię +12V podzieloną na 4 sekcje po 18A każda, jeśli obciążasz jakąkolwiek powiedzmy 15A to musisz to traktować tak jakbyś obciążał całe PSU do 80% jego wydajności.

 

https://pclab.pl/art79983-19.html

 

Cała platfoma z Core i7-8700K @ 4,9 GHz

 

 

 

 

Vega na tych przejściówkach z tym PSU to nie będzie dobry prezent, chyba że ma być podłączona w sylwestra na chwile przed północą...

Zamówiłem 1660TI, z tego co widzę sama karta w peak power ma 131W, średnio 124W. Czy podpięcie tego 2 molexami z dwóch wyjść zasilacza ( nie z tego samego wyjścia tylko 2 osobne kable molex wpięte na 2x6 pin do zasilacza)taką przejściówką to aż taki zły pomysł na dłużsżą mete?

Edytowane przez death143
Link to post
Share on other sites

Będzie to działać, być może Cię tutaj za bardzo zacząłem triggerować, dopilnuj tylko aby na tej linii nie było już nic więcej wpięte...

 

O ile dobrze rozumiem te linie lecą tak:

f9cb2e3904ecfdac.jpg{

Ok, patrzac po screenie to bede wpinal z linii 2 i 3.

Edit: 1660TI Kupiona i zamontowana. Dziękuje wszystkim za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Nie chcę za bardzo klepać nowego tematu... na ten sam temat.

 

Stoję przed wyborem 1160 vs. 1160 ti

priorytet:

dobra cena i gwarancja

ale najważniejsza kultura pracy...

Patrzę na różne msi armory, gejmingi, nawet na zło wcielone - gigabajta..

co tu brać?

Link to post
Share on other sites

Nie chcę za bardzo klepać nowego tematu... na ten sam temat.

 

Stoję przed wyborem 1160 vs. 1160 ti

priorytet:

dobra cena i gwarancja

ale najważniejsza kultura pracy...

Patrzę na różne msi armory, gejmingi, nawet na zło wcielone - gigabajta..

co tu brać?

No musisz sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie, które ja sobie zadałem. Ile chcesz wydać. Dokładać możesz zawsze i zawsze jest coś lepszego. Za 1200 możesz mieć premium 1660 z ledami i metalowym backplatem albo tańsze 1660TI bez ledów i plastikowym backplatem. Ta cena w proline i tak jest mega dobra bo gdzie indziej jej nie ma. Ja dzisiaj siedziałem u siostrzeńców to o dziwo cichutki ten gigabyte i max do 68 stopni udało mi się dobić na stockowych ustawieniach. Nie ma ledów ale to jednak TI :) A i tak mają zamkniętą bude.

Edytowane przez death143
Link to post
Share on other sites

parę generacji później nadal było to samo...
widzę, że wersja OC za 1200 zł ma metalowy backplate i chłodzone pamięci...

ale kurde no, znowu windforce... w idle pewnie dalej słychać powietrze albo co inne...

 

na domiar złego widziałem, że Armor potrafi dawać w palnik z tym chłodzeniem. Trzeba będzie się bawić programowe modyfikacje...

No i jak tu się bawić, skoro pamięci chłodzone są powietrzem... ? Tak źle i tak niedobrze ..

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...