Skocz do zawartości

Ocena zestawu, 3900x RTX 2070 super SLI


Recommended Posts

Chciałbym prosić o ocenę zestawu który złożyłem.

Komputer kupuje z zamiarem wykorzystywania go do Deep Learningu, co wymaga jak największej ilości pamieęci VRAM i dlatego właśnie zdecydowałem się na SLI kart 2070 super zamiast RTX 2080 TI. Nie jestem pewny czy wszystkie wybrane przeze mnie części są kompatybilne i liczę że znajde odpowiedz na to pytanie tutaj. Czy powinienem wymienić jakieś elementy na inne? (potrzebuje 2 dysków SSD aby fizycznie odzielić od siebie Windowsa i Linuxa). Wiem, że w zestawie nie ma mostka NVLink ale to dlatego, że drugą kartę zamierzam dokupić za kilka miesięcy

 

https://www.x-kom.pl/lista/x81r8cbw1

Edytowane przez Aquater11
Link to post
Share on other sites

Elegancki konfig, jedno ALE. Jeżeli już wiesz, że za jakiś czas na bank wleci druga 2070S pod SLI to biorąc taką kartę jak ten Gigabyte zrobisz sobie w budzie piekło - blisko siebie karty będą się nawzajem dogrzewać. Opcje są dwie: Referent / blower, który wywala ciepłe powietrze za pudło lub woda.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Weź jednego RTX 2080Ti, wydajność będzie około 30% (testowałem właśnie 2x RTX 2070 SUPER) mniejsza od 2x RTX 2070 tam gdzie mGPU w DX12 skalować się będzie solidnie. Bo w DX11 ograniczeniem mocnym są tutaj linie PCI-E w R9 3900X. Przy Ray Tracingu 2x RTX 2070 SUPER ledwo wyprzedzają 1x RTX 2080Ti o około 15%, przy czym frametime jest gorszy.

 

Po za tym, vram się nie sumuje nawet na 2x RTX 2080Ti, jedynie na 2x TITAN RTX w górę i to tylko w specyficznych zastosowaniach.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

 

SX8200 Pro zamień na Corsair MP510 / PNYCS3030 / Patriot VPN 100 każdy na lepszym kontrolerze.

Evo 970 Plus 500GB kompletnie nieopłacalny, 200zł do przodu dając to co wyżej w porównywalnej pojemności.

Pure Base 600 to ciepłą obudowa, nie nadaje się pod SLI, z takimi gratami będzie piekarnik. Enthoo Pro M TG lub nawet Fractal Meshify S2 / Enthoo Luxe TG.

W cenie RM1000X masz lepszego Seasonic Prime Ultra Gold 1000W.

 

Co do MOBO to dobrze przejrzałbym testy bo to droga płyta i przepłacać za sekcję gdzie w Gigabyte masz to samo lub nawet lepszą nie ma sensu.

 

Poza tym jakie będzie chłodzenie na CPU? - co najmniej D15.

 

Dałbym sobie spokój z dwoma 2070S, RTX 2080TI wyjdzie i tak taniej, do tego będzie ciszej/chłodniej i zaoszczędzisz sporo na PSU/CASE.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...