Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,
moje pytanie nie jest skomplikowane, ale nie znalazłem odpowiedzi ani w internecie ani tutaj w wyszukiwarce.
Ciągnę internet po remoncie kablem ethernet kat. 6. Aktualnie instalacja wygląda mniej więcej tak:
kabel antenowy>modem dostawcy>15m kat.6>switch>15m kat. 6>?
na switchu będzie rozgałęzienie na router i komputery stacjonarne i tutaj pojawia się mój problem.
Postanowiłem kabel położyć estetycznie w listwach podłogowych, niestety nietypowy kształt pokoju sprawił, że kabel 15m mi nie starczył. Za własne lenistwo i nie pomierzenie dokładnie odległości muszę teraz płacić... 
Pytanie brzmi, czy lepiej będzie dokupić przedłużacz ok. 10m kat.6 male/female, czy złączkę  female/female i połączyć za krótki kabel z nowym?
Zaznaczę, że jakkolwiek to brzmi, jestem graczem, i zależy mi na jak najmniejszej utracie prędkości(czy to steam czy origin, czy inne dziadostwo, gry potrafią trochę ważyć...) oraz pakietów. Jak ktoś jest w temacie to wie, że w "szybkich" grach online <1% straty pakietów potrafi zrobić spustoszenie...
Pod ręką mam Mediamarkt, Mediaexpert, EURO RTV AGD, lokalny sklep elektryczno-elektroniczny, dodatkowo wchodzi w  grę oczywiście zamówienie potrzebnych rzeczy z neta.
Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz tam 1Gbit to czy to będzie Cat6 czy Cat5e to nie będzie miało znaczenia gdyż te kable wystarczają.

 

Natomiast jeśli chodzi o przedłużenie kabla to ja bym zastosował FE-FE kosztują około 30zł za Cat6 tylko nie bierz jakiegoś super chińczyka. Wtedy możesz dołożyć sobie kabel o długości takiej jak ty chcesz wystarczy zakuć końcówki.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Kabel albo działa, albo nie działa. Nie ma takiej sytuacji, że na jednym kablu działa wolniej a na innym szybciej. No chyba, że na 10Gbps. Najlepiej kup porządną skrętkę Cat 6/ 6A, dobierz odpowiednie RJ-tki (są do drutu, linki, uniwersalne, do Cat5e, do Cat6) i połóż bez złączek. Jest mniejsze prawdopodobieństwo, że coś nie będzie stykać. Chociaż, jak kupisz te chińskie żeńskie złączki za 2,50 za sztukę, to też będzie działać tak samo jakbyś miał kabel bez złączek.

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

1. Wymień kabel - tak jest zgodnie ze sztuką

2. Jeśli to nie jest możliwe to wtedy należy zastosowac odpowiednie łączniki, tego typu: https://www.startlan.pl/lacznik-utp-cat-5e-stlcbox-5e-u - poszukaj czy są takie dla kat 6/6A

 

Nie zgodzę się, że kabel działa lub nie działa. To że dane przechodzą nie pokazuje ile jest strat pakietów i retransmisji na warstwie ethernet. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...