Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Krótki kabel sieciowy

ethernet złączka przedłużacz

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Trailer09

Trailer09
  • Nowicjusz

• 23 postów

Napisano 29 lipiec 2019 - 10:44

Cześć,
moje pytanie nie jest skomplikowane, ale nie znalazłem odpowiedzi ani w internecie ani tutaj w wyszukiwarce.
Ciągnę internet po remoncie kablem ethernet kat. 6. Aktualnie instalacja wygląda mniej więcej tak:
kabel antenowy>modem dostawcy>15m kat.6>switch>15m kat. 6>?
na switchu będzie rozgałęzienie na router i komputery stacjonarne i tutaj pojawia się mój problem.
Postanowiłem kabel położyć estetycznie w listwach podłogowych, niestety nietypowy kształt pokoju sprawił, że kabel 15m mi nie starczył. Za własne lenistwo i nie pomierzenie dokładnie odległości muszę teraz płacić... 
Pytanie brzmi, czy lepiej będzie dokupić przedłużacz ok. 10m kat.6 male/female, czy złączkę  female/female i połączyć za krótki kabel z nowym?
Zaznaczę, że jakkolwiek to brzmi, jestem graczem, i zależy mi na jak najmniejszej utracie prędkości(czy to steam czy origin, czy inne dziadostwo, gry potrafią trochę ważyć...) oraz pakietów. Jak ktoś jest w temacie to wie, że w "szybkich" grach online <1% straty pakietów potrafi zrobić spustoszenie...
Pod ręką mam Mediamarkt, Mediaexpert, EURO RTV AGD, lokalny sklep elektryczno-elektroniczny, dodatkowo wchodzi w  grę oczywiście zamówienie potrzebnych rzeczy z neta.
Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc!

• 0

#2 prohans

prohans
  • Zapaleniec

• 1116 postów

Napisano 30 lipiec 2019 - 14:42

Jeśli masz tam 1Gbit to czy to będzie Cat6 czy Cat5e to nie będzie miało znaczenia gdyż te kable wystarczają.

Natomiast jeśli chodzi o przedłużenie kabla to ja bym zastosował FE-FE kosztują około 30zł za Cat6 tylko nie bierz jakiegoś super chińczyka. Wtedy możesz dołożyć sobie kabel o długości takiej jak ty chcesz wystarczy zakuć końcówki.

• 0

HP OMEN 15 (2017) i7 7700HQ, 16GB DDR4, GTX 1060 MaxQ 6GB, PX-256M6G+, Micron-1100 512GB;

HP Microserver Gen 8, G1610T, 8GB DDR3, Iridium Pro 240GB, 4x ST1000DM010 RAID5;

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ethernet, złączka, przedłużacz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych