Skocz do zawartości

Głośniki 5.1 do muzyki i gier


Recommended Posts

Witam!

 

Czytam wątek i chyba faktycznie, niektórzy mają ucho do niczego. Najlepiej posłuchać proponowanych modeli - na pewno ktoś znajomy ma, bo jeżeli słuchasz porad powyżej to nie kupisz tego co najlepsze. Ja początkowo miałem na słuchawki około 50 zł - i chciałem shp-2500 philipsa. Słuchałem na nich parę godzin (wyjazd) i byłem już na nie zdecydowany, póki nie zacząłem słuchać innych. Obecnie posiadam Sennheisery HD555 - przesiadłem się z HD202 które są świetne, i z ręką na sercu Ci je polecam. Może nie są najwygodniejsze, ale to jak potrafią grać to po prostu powoduje wstręt do philipsów do +/- 200 zł. To jest moje subiektywne zdanie, ale ktoś już napisał - słuchawki kupuje się raz na parę lat, więc tej stówy na Senn'ki nie żałuj. Wszystko inne (scullcandy, philipsy, sony, creative, korr) to shit.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hej zamówiłem te Modecomy HF40 za 180zł w saturionie. Wczoraj przyszły.

 

Jakość wykonania jest dobra ale nie idealna. Pod okleiną z przodu jest kilka małych grudek a ta srebrna obwódka wokół białego głośnika nie jest idealnie wyszlifowana. Ale to drobnostki :)

 

Kiedy odpaliłem je po raz pierwszy nie przekonały mnie jakoś specjalnie ale im dłużej ich słucham tym bardziej mi się podobają :D

Z początku wydawało mi się że bas jest słaby ale jednak to tylko złudzenie. Wystarczyło trochę pobawić się z ich ustawieniem. Nie schodzi aż tak nisko jak w JBL'ach ale za to nie dudni i jest czysty. Jak na razie znalazłem tylko 3 utwory gdzie brak suba wyraźnie czuć.

Tony wysokie są dobrze wyeksponowane, ale chyba w JBL'ach grają troszkę czyściej. Za to średnicy jest nawet IMO trochę za dużo.

 

Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony z zakupu, grają dużo fajniej od poprzednich. Teraz pozostaje mi tylko zakup jakiejś nieco lepszej karty muzycznej :)

 

PS 2 fotki:

http://screenshooter.net/5446351/hklabsx/skrin

http://screenshooter.net/data/uploads/mg/ne/rkiu.jpg

Link to post
Share on other sites

Slyszalem, ze podobno nie graja tak zle. Szkoda jednak, ze nie odpaliles tych trzech stow wiecej na Microlaby 7c lub 3c. Zawsze to kolumny o klase wyzej no, ale... Kto za bardzo oszczedza, ten wyda pozniej wiecej.

 

Sa chyba mniejsze niz sadzilem. Mysle, ze nieco lepszy efekt mialbys gdyby ten maly czarny glosnik - twitter, bylby na wysokosci uszu, jak siedzisz przed komputerem.

 

Lipa takze, ze nie maja maskownic. Beda Ci sie te glosniki kurzyly, a to wcale sie latwo nie czysci, a i szansa na uszkodzenie sie pojawia.

 

Hm... Pewnie i tak sluchasz mp3, wiec sprzet chyba ok... A efekt kiepskiego grania na poczatku spowodowany, ze glosniki i cale kolumienki musialy ulec wygrzaniu. To normalne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hm... Pewnie i tak sluchasz mp3, wiec sprzet chyba ok...

 

No właśnie praktycznie tylko mp3.

 

Mysle, ze nieco lepszy efekt mialbys gdyby ten maly czarny glosnik - twitter, bylby na wysokosci uszu, jak siedzisz przed komputerem.

 

Wiem dlatego stoją na takich podstawkach dzięki czemu tweetery skierowane są prosto na uszy ;)

 

Szkoda jednak, ze nie odpaliles tych trzech stow wiecej na Microlaby 7c lub 3c.

 

No niestety aż tyle kasy nie mam. Po za tym zakup lepszych głośników pociągnął by za sobą kupno jeszcze lepszej karty muzycznej itd. Za dużo wydatków jak dla mnie ;)
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witajcie ponownie. Jeśli nikt nie ma nic przeciwko to odgrzeje temat ponieważ wpadło trochę kasy i związku z tym chciałem zainwestować ją w lepszą kartę muzyczną.

Mój budżet to ok. 100zł. Wymagań nie mam dużych chciałbym po prostu aby karta zagrała odczuwalnie lepiej od integry ;)

Link to post
Share on other sites

Dobra wpadło trochę kasy i chciałbym niedługo zamówić tą dźwiękówkę :) Jednak fundusze pozwalają mi na zakup co najwyżej Xonar'a DS/A. No i podstawowe pytanie czy dobrze będzie współgrać z moimi Modecomami HF40 ?

 

PS rozumiem że poniżej 150zł nie znajdę nic ciekawego?

 

PS2 i jeszcze takie pytanko czym różnią się Xonary DG, DS/A oraz DS ? Jaka jest różnica w jakości dźwięku?

Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites

Już tak nie duś grosza

 

Tak z ciekawości tylko pytam bo widzę że takie coś jest ;)

 

Te Modecomy to dużo niskich mają ?

 

Zależy na czym się słucha :P Na integrze nie jest zbyt dobrze ale gdy podłączyłem je pod odtwarzacz CD Pionera i zapuściłem kilka płyt to było zdecydowanie lepiej. A porównywałem na identycznych utworach w jakości 320kbps. I teraz wiem jak ważna jest jakość dźwięku na wyjściu :)

 

A czym różni się DS od DS/A ? Ceny takie same, elektronika z tego co widzę też.

Link to post
Share on other sites

DS/A to to samo co DS. Choć ja nie wiem jak twoje głośniki są wrażliwe na zmianę źródła. Moze być tak że zmiana jest bardzo mało, albo odczuwalna, ciężko ocenić. Dobrze byłoby jakbyś jeszcze posiadł słuchawki

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli bez różnicy czy wezmę DS czy DS/A ?

 

Choć ja nie wiem jak twoje głośniki są wrażliwe na zmianę źródła

 

Tak jak wspomniałem - na porządnym odtwarzaczu CD te same utwory brzmiały zdecydowanie lepiej niż na komputerze. Dźwięk był bardziej przejrzysty i przede wszystkim bas był znacznie mocniejszy i głębszy. Więc pewną rezerwę jeszcze posiadają ;)

 

A słuchawki mogę pożyczyć od brata - jakieś stare Philipsy (sbc hd195) ale do dziś grają całkiem nieźle.

Gdzieś czytałem że karty dźwiękowe najlepiej kupowac przez Internet - jeśli nie poczuję różnicy w jakości dźwięku mogę je po prostu odesłać z powrotem do sklepu.

Link to post
Share on other sites

Dziwnie te modele w sklepach nazywają, ale dokładnie jest to samo. Jak zakupisz tego DS to opisz swoje niuanse dźwiękowe. Choc Igoriuss naprawdę nie wiem jak znaczna będzie różnica. Zawsze można zwrócić, to fakt.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...