Skocz do zawartości

Głośniki 5.1 do muzyki i gier


Recommended Posts

Witajcie.

Planuję zmienić moje nieco wysłużone głośniki JBL Creature II i zakupić jakiś zestaw 5.1

Szukam używek do 200zł tak aby dużo nie dołożyć do tej zamiany ;)

 

Zastanawiam się nad 3ema modelami Logitech: X-540 / Z-640 / Z-506 i nie wiem na który z nich się zdecydować. Cena wszystkich jest zbliżona ale recenzje i opinie w sieci nie są zbieżne.

 

W Z-640 podoba mi się zamkniety subwoofer z membraną bierną.

X-540 ma dużo pozytywnych opinni, przewodowy pilot i dość mocny 13cm subwoofer ale miałem okazję słyszeć X-230 i charakterystyka dźwięku średnio przypadła mi do gustu.

Z-506 ma najładniejszy wygląd i to najnowsza konstrukcja ale martwi mnie malultki głośnik niskotonowy (chyba 10cm) no i tylko po jednym głośniku w satelitkach (bo tweterów raczej nie mają)

Link to post
Share on other sites

Hmm zgadzam się z drachenfeles-em; 5.1 nie robi szału jeśli chodzi o muzykę. Najlepiej sprawdziłyby się 2.0, ewentualnie 2.1.

Moje propozycje:

2.0

http://www.skapiec.pl/site/cat/50/comp/1084422

2.1

http://www.skapiec.pl/site/cat/50/comp/1281819

Microlab jak zapewne wiesz to doświadczony producent, znany z wysokiej jakości swoich produktów, może coś z jego asortymentu przypadnie CI do gustu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale lubie też grać

 

nie ty jeden, miałem zestaw 5.1 teraz mam stereo i uważam, że mam teraz lepiej zarówno jeśli chodzi o muzykę, jak i o gry/filmy, a jeśli bardzo zależy ci na dobrym pozycjonowaniu dźwięku np w fps'ach to trzeba się szarpnąć np na sennheisery PC360

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Microlab jak zapewne wiesz to doświadczony producent, znany z wysokiej jakości swoich produktów

 

No właśnie sporo się o nim naczytałem, głównie o modelach solo 6c i 7c ale po znacznie ponad mój budżet :(

 

Dzięki waszym propozycjom przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku że głównie słucham muzyki (praktycznie cały czas:P) i chyba zdecyduję się na zestaw 2.0. A do gier najwyżej kupię jakieś słuchawki jeśli okaże się że na tych głośnikach kiepsko będzie się grać.

 

Przy okazji możecie doradzić jakieś niedrogie słuchawki do gier właśnie? Nie muszą być jakieś wypasione i ze świetnym pozycjonowaniem kosztujące 500zł :P Wystarczą jakieś normalne żeby w miare można było by pograć (głównie w multi). Do tych 80-100zł da się znależć coś?

 

 

Poczytałem o Modecom MC-HF40 i te głośniki mnie zaciekawiły, wygląda na to że grają lepiej od np Microlab'ów B73.

No i przyznam że chciałbym spróbować takiego zestawu 2.0 ale słucham głównie trance, house i progresive-house czy taki zestaw 2.0 nada się do tego typu muzyki?

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Dobrze grają Logitech'y x-530 więc x-540 znacząco nie będzie się różnić poza cena - większą o prawie 100zł - oraz troszkę odświeżonym wyglądem. Myślę że L x-530 w zupełności Ci wystarczą i nie będziesz narzekać. W 200 zł spokojnie znajdziesz jakieś używki aczkolwiek lepiej dołożyć 39 zł i kupić nowe.

 

pozdrawiam, Grongow

Link to post
Share on other sites

Pozycjonowanie to aspekt karty muzycznej, gry, a później dopiero słuchawek, bynajmniej do grania omijaj szerokim łukiem wszelkich 4games. Nie dość że wykonie pozostawia wiele do życzenia, tak z dźwiękiem nie jest lepiej .

Jeżeli szukasz niedrogich i w miarę dobrych:

SENNHEISER HD201

 

Do muzyki 2.1 , czy 2.0 Zestawy 5.1 sobie podaruj ze względu na kiepskie brzmienie nawet w grach , w tym przedziale cenowym, zwłaszcza z integrą .

Edytowane przez adivxv5
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, wiele mi wyjaśniliście :)

 

GameCom'y będą lepsze od HD201

 

No tak ale są też 2x droższe.

 

Czyli mówicie że te HD201 są w miare? Bo cenowo jak najbardziej mi pasują a na super dźwięku mi nie zależy ;)

 

@novee dzięki za link!

 

Czyli podsumowując, duet Modecom MC-HF40 + Sennheiser HD201 będzie lepszym zakupem niż Logitechy 5.1 ?

 

I tak przy okazji, czy przy takich głośnikach i słuchawkach warto zainwestować w lepszą kartę muzyczną?? Czy do ok. 50zł da sie kupić coś, co zagra odczuwalnie lepiej od integry? W tych kwestiach jestem kompletnie zielony :ups:

Link to post
Share on other sites

Spider masz rację co do słuchawek GameCom'y będą lepsze od HD201 i jeżeli miałbym wybierać miedzy tymi dwoma to wybór padłby na 367.

 

 

pozdrawiam, Grongow.

 

Proszę cię nie udzielaj się w tematach o których nie masz kompletnie zielnego pojęcia. Wiele słuchawek przesłuchałem i radzę omijać tego typu produkty, już nie ze względu na słabą jakość dźwięku, ale i również nie najlepsze wykonanie

 

Dlatego lepsze są Senki HDxxx, a nie słuchawki asygnowane do gier . Wiele jest takich firm ,które nie mają pojęcia jak się robi dobre przetworniki, choć są wyjątki. np KOSS UR 40 .

 

Jaką masz integrę ? kupno karty za 50zł w sumie nic nie da

Edytowane przez adivxv5
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No mam ten układ i powiedziałbym, że jest znośny nie narzekam na niego. Mam porównanie do X-FI ,Xonar DX, D2. Na pierdziawkach X-530 nawet ładnie brzmi jak na interge jednak na słuchawkach Creative Aurvana Live już wychodzi te marne zintegrowane granie :)

 

Ciężko ocenić czy dla ciebie kupno układu da coś do HD 201 , każdy ma inny słuch te jednak proste, choć dobre słuchawki przy których dobra karta nie pokarze swoich możliwości.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na pewno poprawa będzie, dla niektórych bardzo mała dla innych bardziej odczuwalna.

Dobre używki do muzyki :

Audigy 2, ew. SE ok, od 80-100

Xonar DS 100

Xonar DX 150

 

Te dwie ostatnie zdecydowanie najlepiej grają

Edytowane przez adivxv5
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz gdzie postawić 2 dość duże głośniki (na biurku raczej odpada) to bierz hf40 z komputronika (199 zł, 5 dych mniej niż na alledrogo!), natomiast jeżeli fc-530 podobają Ci się, to zastanów się nad fc-530u - z tunerem i wejściem usb/sd :D Ja właśnie nie wiem które brać, bo żadnych nie słuchałem, x-540 jedynie - średnio mi się podobały i mam nadzieję że microlaby są lepsze ;)

 

Pozdrawiam!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Jeżeli ja miałbym wybierać miedzy tymi głośnikami 2.0, a 2.1 wybrałbym drugą opcje czyli FC530. W tej cenie lepiej się sprawdzą bo jeżeli chodzi o 2.0 to tylko z dobrym wzmacniaczem.

 

 

pozdrawiam, Grongow.

Link to post
Share on other sites

x-540 jedynie - średnio mi się podobały i mam nadzieję że microlaby są lepsze

 

Ja słyszałem x230 i też mi się nie spodobały - a x540 to praktycznie to samo ;)

 

Mi się podobają te Modecomy HF40 ale trochę się boję że będzie za mało basu... Dudnienia i pękajacych szyb nie wymagam ale chciałbym aby bass nie był słabszy niż na obecnych JBL'ach Creature II. Choć teoretycznie rzecz biorąc powinno być ok bo w JBL'ach siedzi 10cm woofer w plastikowej obudowie a w Modecomach mam 13cm głośniki w drewnie. Jak myślicie?

Link to post
Share on other sites

Popytałem znajomego audiofila i doradził mi te modecomy hf40.

Po za tym na innym forum pewien koleś miał okazję porównać hf40 do microlabów fc530. W jego opinni lepsze okazały się Modecomy. Pomimo braku suba bass okazał się być wcale nie gorszy od Microlabów. Link jakby ktoś chciał

 

Tak więc chyba zdecydowałem że wezmę Modecomy 2.0 Teraz pozostaje kwestia jaką kartę dźwiękową kupić. Mógłby ktoś podać przykładowe linki jakiś wartych polecenia? Poczytałem różne FAQ ale nadal mam mgliste pojęcie na ten temat :(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...