Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mieszkam praktycznie w centrum Gdańska ale niestety nie mam dostępu do światłowodów, a kable miedziane są tak stare, że nie ma sensu bawić się w nie. O cenach i wydajności internetu radiowego nie wspomnę... 

Wiec jedyną opcją jest internet mobilny. Od roku miałem router Huwawei b315 i wystarczał, tydzień temu zmieniłem operatora z plusa na orange i okazało się ze mój router jest totalną klapą ponieważ zaniża prędkość do maks 20mbps a w komórce przez router usb miałem 5 razy lepsze wyniki. Zmiana pasm w lte watch nic nie dala wiec router dzisiaj sprzedałem i jutro chce kupić nowy i tu mam właśnie zagwozdkę bo nie wiem który. Wyczytałem że dobre są Huwawei b525(po 315 mam wątpliwości) oraz TP-LINK TL-MR6400 maksymalnie chcę wydać 350zł musi mieć wejście na sim.

Mam nadzieje ze ktoś mi coś podpowie bo jestem zielony w tym temacie i nie mam pojęcia co kupić, żeby ta

​prędkość była wysoka jak w komórce.

Link to post
Share on other sites

Weź B525. Ja mam bodajże z sieci Plus i z kartą sim Play. Transfer do 80 Mbps. W TP-Linka bym się nie pchał. Być może musisz jeszcze kupić antenę kierunkową i skierować ją na jednego BTSa. Tak router może skakać po przekaźnikach i rwać. Poza tym na antenie dookolnej router zbiera wszystkie zakłócenia z okolicy.

Link to post
Share on other sites

Dopnę się do tematu, przerabiałem B592, b592s-12, b592s-22, b592u-12 E5816 z LTE + ale na kartach plus oraz orange i t-mobile najwięcej wykręciłem gdzieś w małym mieście 65/20 Mbit

W Warszawie natomiast wykręcam 25-30/15 Mbit przy czym ta sama karta w note 8 wykręcała wynik 50-70/40.

 

Niby LTE advance a tu taka lipa w tych modemo-routerach. Może nie zgadza się częstotliwość pasma z nadajników względem modemów. Wszystkie kupowane były na allegro... a ja już nie pamiętam czy sprawdzałem częstotliwosć 

Link to post
Share on other sites

Ja na wsi mam 70-80 Mbps. Byłem w tym roku w Wawie w Centrum Kopernika. Koło dworca centralnego miałem parę mbps..... Tyle że u mnie pod BTS-a podpina się może ze 20 userów, 15 handlowców z yanosikiem przejeżdżających raz dziennie  i 40 zająców i bażantów. W warszawie, to na jeden sektor pewnie jest ze 200 klientów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja na wsi mam 70-80 Mbps. Byłem w tym roku w Wawie w Centrum Kopernika. Koło dworca centralnego miałem parę mbps..... Tyle że u mnie pod BTS-a podpina się może ze 20 userów, 15 handlowców z yanosikiem przejeżdżających raz dziennie  i 40 zająców i bażantów. W warszawie, to na jeden sektor pewnie jest ze 200 klientów.

 

W Wawie w okolicach Dworca Centralnego to fakt że jest kiepsko z prędkością netu. Dużo ludzi i większość wpatrzona w komórki :-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...