Skocz do zawartości

RAM - problem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kluczboy,

Recommended Posts

Panowie,

 

ostatnio mam dużo zawieszeń systemu W10 z blue screenem "memory_management".

Pierwsze co mi przyszło do głowy to problem z Ramem. Zrobiłem test Passmarkiem86 i cos takiego mi wyszło...
y3yykxxizbz6.jpg

 

nkbh34d75zuv.jpg

Edytowane przez kluczboy
Link to post
Share on other sites

Przetestuj tym memtest86 kazda kosc z osobna w tym samym gniezdzie - wykluczysz w ten sposob uszkodzone gniazdo na plycie i dowiesz sie ktora kosc jest faktycznie uszkodzona.

Kupowales te kosci razem czy osobno ? - przy ewentualnym oddaniu na gwarancje i tak musisz odeslac caly komplet.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przetestuj tym memtest86 kazda kosc z osobna w tym samym gniezdzie - wykluczysz w ten sposob uszkodzone gniazdo na plycie i dowiesz sie ktora kosc jest faktycznie uszkodzona.

Kupowales te kosci razem czy osobno ? - przy ewentualnym oddaniu na gwarancje i tak musisz odeslac caly komplet.

Kupowałem razem więc zastanawiałem się właśnie co zrobić jak jedna kość jest uszkodzona.

 

https://www.x-kom.pl/p/226662-pamiec-ram-ddr4-kingston-32gb-2400mhz-fury-black-cl15-4x8192.html#Specyfikacja

 

Gwarancja w Xkomie to 3lata a ja ten Ram użytkuje już 4 lata wiec już po gwarancji sprzedawcy ale liczę że gdyby RAM był uszkodzony to Kingston uzna mi w ramach gwarancji wieczystej.

 

Z bólem zabieram się do testowania

Link to post
Share on other sites

Przetestowałem :)

3 kości są ok, bez błędów, test robiony na 4 powtórzeniach

1 kość jest uszkodzona bo błędów jest bardzo dużo tak jak na zamieszczonych wyżej screenach.

 

Zostaje zgłosić RMA i czekać na wymianę w ramach gwarancji wieczystej.

Pytanie ile czasu  to wszystko zajmie bo zostanę bez komputera roboczego a na laptopie to nie "robota".

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...