Skocz do zawartości

AMD czy Intel - platforma na przyszłość


Recommended Posts

 

 

Musisz wszystkie suwaki mieć z prawej strony.
Tak, grafika jest dla mnie istotna, a wszystkie sutteringi, zacięcia (bo tym się objawia problem za słabego procesora) mnie denerwują. Konfigurację zmieniam natomiast co 4, 5 lat i staram się kupować to, co te 4, 5 lat mi posłuży. Co kto lubi, nieprawdaż? :) Edytowane przez mabrothrax
Wyłącz podpis z tapatalk proszę
Link to post
Share on other sites

Imo i5 zacznie wymiękać za rok/dwa tj będą tytuły gdzie nie będzie różnicy, ale duże triple A typu GTA/WD czy CP2077/Witcher z otwartym światem wsiądą na możliwie wszystkich rdzeniach i taki i7 9700k/3700x będzie już odjeżdżać.

 

 

Przy Twoim monitorze 75hz 1080p, czy nawet takim 1440p różnice cpu się zacierają. Na teraz to by i styknął 9400f, ale z 8c to możesz iść 3700x. Cały zestawik będzie tańszy o te 500zł względem takiego 9700k.

 

Zaraz zaraz, przecież i7 9700K kosztuje tyle samo co 3700X. Mało tego do Intela kupisz tańszą i lepszą płytę niż do Ryzena.  No chyba że ktoś mixuje Ryzena z B450 to gratulacje.
 
Wszyscy patrzą na te testy Ryzena ale nikt nie widzi że są parowane z droższą pamięcią ram i drogimi płytami głównymi.  Moim zdaniem Intel będzie wydajniejszy w grach i będzie dłużej trzymał cenę, zestaw Intela będzie miał stabilniejszą płytę główną, lepsze OC i bez żadnych problemów z napięciami czy ramem.
 
Ryzeny za rok będą leciały na Pepperze za przysłowiowych "kilka" stówek. Tyle warte będą ich rdzenie. Zobaczycie. 
 
kolejna sprawa
 
Bawi mnie to wszystko, ludzie napalają się na testy w benchmarkach i kupują Ryzena w podobnej cenie do Intela z dużą droższa płyta główną oraz pamięcią ram i twierdzą że to jest ekonomiczny wybór. Niektórzy nawet twierdzą że nie ma sensu kupować Intela skoro różnica w FPS nie jest taka duża, no to ja się teraz pytam, po co kupować Ryzena skoro różnica w testach syntetycznych też nie jest taka duża? Jeżeli będę grał głównie w gry, trochę streamował i od czasu do czasu zrobię jakiś mix w Adobe to Intel i tak będzie bardzo wydajny.
 
Ryzeny to nie są złe procesory, z punku widzenia klienta dobrze że się pokazały i że mamy godną konkurencje, natomiast są to procesory strasznie niedopracowane, wyżyłowane, na dzień dzisiejszy mogące stwarzać mnóstwo problemów. Deklaracje producenta o ich taktowaniu można sobie wsadzić. Ja rozumiem że był początkowy hype ale testowanie procesorów w grach tak, żeby stworzyć wąskie gardło na grafice i maksymalnie spłaszczyć wykresy, pokazuję jak wygląda obecnie rynek. Co serwis to inne definicje testów, inne warunki, a termometry pochowane do szafy i wszystko gra.
 
Cała przyszłość Ryzena to magia niczym wróżby Macieja. Z czym zostali po dwóch latach Ci którzy zakupili Ryzena 1700 który kosztował 1800zł?  Zostali z procesorem który warty nie jest nawet 500zł, który w grach przegrywa z 8400 czy nawet 9400f za 650 zł. Ten martwy Intel przeżyje jeszcze całe AM4 oferując ciągle wyższą wydajność.  Ci którzy kupili 9900K / 9700k/ 8700k rok-dwa lata temu nie wymienią je jeszcze przez co najmniej 2 lata a i tak będzie szybszy w grach niż każdy Ryzen. Taka różnica. A w zastosowaniach syntetycznych gdzie różnica w renderingu to kilka sekund, i7 to procesory długowieczne. Nie ma z nim tyle problemów co z Ryzenem. Kupujesz odpowiednie chłodzenie, klikasz jeden przycisk i masz stabilne 5GHz. Ryzen wypier_oli się na ryj przy niecałych 4GHz. I tutaj właśnie widzimy niedopracowanie 7nm, co mi to daje? Z punktu widzenia odbiorcy, kompletnie nic poza problemami ze stabilnością i wydajnością pojedynczych rdzeni i wtedy widać efekty w grach. Ale niektórzy stwierdzą że trzeba te procesory testować zegar w zegar, kuriozum.   Natomiast w przeciwieństwie do innych widzę wady tych procesorów. Widzę jak AMD manipuluje definicjami testowymi, oszukuje deklarując zupełnie inne właściwości procesora, do tego dochodzi mnóstwo innych problemów z płytami, wentylatorami, napięciami. To nie jest udany i dopracowany produkt. Jeżeli w zastosowaniach wielowątkowych, które są w stanie te wielo-wątki docisnąć, ryzen momentalnie mocno ścina zegary to znaczy że nie jest stabilny w swoich i przyjętych przez producenta nominalnych napięciach oraz taktowaniach. Jest zbyt mocno wyżyłowany. A jeszcze przed premiera wszyscy liczyli na te 4.7GHz, marzenie. Nie mam zamiaru spychać AMD na śmietnik PC ale również nie będę ich klepać po plecach jeżeli odwalają takie sztuczki i tworzą marketingowy bełkot. 
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

@serafin1, ładnie to podsumowałeś. Ludzie kombinują co zrobić, żeby zapłacić mało za sprzęt komputerowy. Ich kombinacje dochodzą do absurdów, że w praktyce płacą sporo więcej.

 

- najpierw kupię słabszy procesor, a po roku wymienię na mocniejszy - dzięki temu platforma przyszłościowa (rozwojowa, bo coś zmieniam),

- najpierw kupię słabszą kartę graficzną, po roku będę wymieniał na mocniejszą

 

A co by się stało, gdyby od razu kupić te mocniejsze podzespoły, które i tak zakłada się w przyszłości wymienić?

 

- Nieeee, to nie wchodzi w rachubę! Przecież wydam za dużo kasy. Lepiej kupić coś słabszego, sprzedać za jakiś czas ze stratą (używane), dopłacić i mieć coś innego. Dzięki temu wydam o wiele więcej pieniędzy i będę zadowolony.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ludzie się podjarali testami w cinebenchu :D Testy renderowania na procesorze grafiki 3d :D zawsze mnie to trochę śmieszy ponieważ 3d renderuje się głównie na GPU ( V-Ray, Redshift, Octane ) i to w silnikach najczęściej opartych na optixie czyli na kartach NV, gdzie wsparcie dla sprzętowego RT też zaczyna mieć znaczenie.

 

Stawianie i7/i9 na równi z ryzenem to taka bajka dla tych którzy by chcieli mieć tanio to samo, ale jak mówią handlarze w azji Same Same i nie należy im dawać wiary.

Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka, że Intel jest lepszy w grach, ale w rzeczywistości patrząc na monitor tej różnicy 10 fps'ów twoje oko nie zauważy. Tego RTX'a radził bym zamienić na RX 5700 XT. A ray tracing? Są na to mody, z resztą do Wieśka już ktoś to zrobił.

 

Ray tracing w wykonaniu NVIDII to tylko niepotrzebny bajer, przez który słono przepłacasz.

Testowałem tego moda. i wygląda i działa bardzo kiepsko I ma mało wspólnego z grami z oficjalnym Ray-Tracingem.. To po prostu zle wygląda. A takie Metro Exodus z włączonym RayTracingem to praktycznie inna gra.. Mam wrażenie że większość ludzi którzy narzekają na Ray-Tracing to osoby nie widzące na własne oczy jak działa i jak wygląda 

Link to post
Share on other sites

To ja odbije piłeczkę, @Serafin.

 

W tej chwili widzę w PL różnice w cenie między 9700k a 3700x w wysokości ok 250 pln. Dużo? Mało? Nie wiem, ale jest.

 

Kwestia płyty: zanim doszła do mnie paczka z C7h mój R7 był testowany okolo tygodnia na Asusie X370-a (ultra-budżetowa płyta, VRM w układzie 4+1 bez dublerów). I co? Ano nic, żadnych problemów. Fakt brak Agesy = ram only 2933 MHz cl14 ale poza tym wszystko elegancko. OC robić nie zamierzałem, ale wrzucenie LLC na high (poziom 3 z 5) oraz włączenie PBO (manual, scalar x10) poskutkowało zegarami all core ~ 4125 MHz z single core boost dobijajacym do deklarowanych 4.4GHz - to tyle w temacie "wypier*alania się na ryj" Ryzena przy niecałych 4GHz.

 

Czytam forum to ludzie z B450 (Gigabyte, Asrock) też nie mają żadnych problemów - update biosa i malarz lata. Testów w necie na B450 jest od groma - faktycznie, gratulacje dla AMD za dotrzymanie słowa z kompatybilnością podstawki. Kończąc w temacie Mobo: weź płytę pod 3700x za 550 pln (MSI B450 Tomahawk MAX, ASRock X470 Master Sli, Aorus B450 Pro, ASrock B450 Steel Legend) i porównaj jakie płyty Z390 masz w tej samej cenie... Pogratulować to możesz osobie, która na takim paździerzu klasy Z390 GAMING Plus puści 9700k @5Ghz ;)

 

Ale dobra, powiedzmy że bierzesz tę dobrą płytę Z390 za 550 pln i zostawiasz i7 @stock. Jaka będzie różnica w grach względem R7? 10% w skrajnych przypadkach? I chcesz mi wmówić, że te 7-12 fps niby dostrzeżesz...

 

Mówisz, że za rok nowy Ryzen będzie na Pepperze dodawany za kilka stówek? No to właściciel R7 1700 tylko przyklaśnie z radości, bo przesiadka wyniesie go tyle co nic (bo R7 poniżej 400 pln - używka - szybko nie zejdzie).

 

Po OC intel sporo odjeżdża AMD, @stock nie ma różnicy praktycznie (dostrzegalnej). Robienie OC na AMD faktycznie nie ma sensu, ale nawet bez OC wydajność jest wysoka. Tyle że do tego OC u Intela potrzebujesz sensownej płyty, dobrego AiO i za to wszystko musisz dopłacić (więcej lub mniej).

Link to post
Share on other sites

@serafin1, ładnie to podsumowałeś. Ludzie kombinują co zrobić, żeby zapłacić mało za sprzęt komputerowy. Ich kombinacje dochodzą do absurdów, że w praktyce płacą sporo więcej.

 

- najpierw kupię słabszy procesor, a po roku wymienię na mocniejszy - dzięki temu platforma przyszłościowa (rozwojowa, bo coś zmieniam),

- najpierw kupię słabszą kartę graficzną, po roku będę wymieniał na mocniejszą

 

A co by się stało, gdyby od razu kupić te mocniejsze podzespoły, które i tak zakłada się w przyszłości wymienić?

 

- Nieeee, to nie wchodzi w rachubę! Przecież wydam za dużo kasy. Lepiej kupić coś słabszego, sprzedać za jakiś czas ze stratą (używane), dopłacić i mieć coś innego. Dzięki temu wydam o wiele więcej pieniędzy i będę zadowolony.

 

Popieram, dlatego jednak biorę pod uwagę i7 i R7, a nie "5".

 

Problem z rynkiem PC jednak jest też taki, że podatek "od nowości" jest zwyczajnie zbyt duży, a ceny wiążą się z mityczną dostępnością. Nagle coś drożeje, potem tanieje. Przed chwilą RAM był tańszy o 20%.  Co teraz dzieje się z Ryzenem 3700X? Niedostępny, więc drogi. 

Gdy kupowałam GPU na początku roku, to też miałam wręcz wrażenie, że po prostu przepłacam w porównaniu z kartami, które kupowałam parę lat temu z podobnego (a może w sumie lepszego) segmentu. Inflacja może nastąpiła... :)

Link to post
Share on other sites

@serafin1, ładnie to podsumowałeś. Ludzie kombinują co zrobić, żeby zapłacić mało za sprzęt komputerowy. Ich kombinacje dochodzą do absurdów, że w praktyce płacą sporo więcej.

 

- najpierw kupię słabszy procesor, a po roku wymienię na mocniejszy - dzięki temu platforma przyszłościowa (rozwojowa, bo coś zmieniam),

- najpierw kupię słabszą kartę graficzną, po roku będę wymieniał na mocniejszą

 

A co by się stało, gdyby od razu kupić te mocniejsze podzespoły, które i tak zakłada się w przyszłości wymienić?

 

- Nieeee, to nie wchodzi w rachubę! Przecież wydam za dużo kasy. Lepiej kupić coś słabszego, sprzedać za jakiś czas ze stratą (używane), dopłacić i mieć coś innego. Dzięki temu wydam o wiele więcej pieniędzy i będę zadowolony.

 

 

Popieram, dlatego jednak biorę pod uwagę i7 i R7, a nie "5".

 

Popierasz wodego który nie do końca chyba zrozumiał o czym pisze serafin1 :rotfl:

czytaj od "cała przyszłość" ;)

-skończyła się era 4 jajek więc nowe i5 nie podzielą tego samego losu tak szybko.

 

 

A co by się stało, gdyby od razu kupić te mocniejsze podzespoły, które i tak zakłada się w przyszłości wymienić?

 

Zapytaj tych co kupili GTX 1070 / 1080 / Ti  jak szybko sprzedali karty i za ile :D To nazywasz brakiem oszczędzania na podzespołach i opłacalnością ? :P

Ja nie oszczędzałem na chłodzeniu które mam od 2010r i zasilaczu który służył 8 lat ale nie gpu czy cpu i szczególnie te ostatnie nie kupuje się jak tylko wyjdzie nowe.

Link to post
Share on other sites

Popierasz wodego który nie do końca chyba zrozumiał o czym pisze serafin1 :rotfl:

czytaj od "cała przyszłość" ;)

-skończyła się era 4 jajek więc nowe i5 nie podzielą tego samego losu tak szybko.

 

 

@serafin1 pisał o Intelu i AMD oraz żywotności czy raczej wystarczalności ewentualnej procesorów obu producentów. 

I to cenne uwagi, również jeśli chodzi o wady nowych Ryzenów.  

@Rebelmind też się zna na rzeczy i nawet dla takiego ignoranta komputerowego, jak ja, to ciekawa rozmowa obu "obozów". :)

 

A ja się zgadzam z @wodego dokładnie co do zakupu podzespołów. 

Faktem jest, że gdybym parę lat temu kupiła i7 4790k to mogłabym zapewne jeszcze spokojnie czekać rok na zmianę procesora, bo mimo lat, ten procesor spokojnie radzi sobie z wieloma grami. Wystarczy mu dać lepszą kartę graficzną. 

A tak mam spadki, stutteringi i tym podobne rzeczy. Z dzisiejszej więc perspektywy uważam, że branie słabszego procesora było zbędną oszczędnością. Bierzesz coś słabszego, częściej wymieniasz. 

Link to post
Share on other sites

Osoby, które te 8 lat temu kupiły i7-2600k na płycie P67 i 2x8GB Ramu to na dobrą sprawę teraz dopiero (czy tam przy premierze coffee lake) mają sens zrobić upgrade.

 

Osoby, które te 4 lata temu kupiły 980 Ti nadal całkiem komfortowo mogą pograć @ 1080p.

 

Myślę, że posiadacze Ryzen 7 oraz wszystkiego od 9700kf wzwyż mają na 5 lat spokój co najmniej.

Link to post
Share on other sites

Zapytaj tych co kupili GTX 1070 / 1080 / Ti jak szybko sprzedali karty i za ile

 

To już nikt nie używa tych kart? Wszyscy wyprzedali? Naprawdę niesamowite masz dane.

 

Bierzesz coś słabszego, częściej wymieniasz.

 

O... i to jest to.

 

 

Osoby, które te 8 lat temu kupiły i7-2600k na płycie P67 i 2x8GB Ramu to na dobrą sprawę teraz dopiero (czy tam przy premierze coffee lake) mają sens zrobić upgrade.

Nawet teraz nie muszą nic zmieniać. Świeży test:

Link to post
Share on other sites

Ja sie nie znam.

Ale albo kupię używany I7_9700 +najszybsze DDR4 jakie wlezą w płyte, albo poczekam na nową podstawkę.

+ten 1080ti co mam.

 

Dużo mnie nie wyjdzie bo i tak hajsy dobre dostanę za i7_4790K :)

 

Tylko jednego nie rozumiem...

Jakim cudem na I7_4790K będę miał tyle samo FPS co na I7_9700 z taką samą kartą grafiki.

(chodzi mi o 4k)

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites
Ale dobra, powiedzmy że bierzesz tę dobrą płytę Z390 za 550 pln i zostawiasz i7 @stock. Jaka będzie różnica w grach względem R7? 10% w skrajnych przypadkach? I chcesz mi wmówić, że te 7-12 fps niby dostrzeżesz... Mówisz, że za rok nowy Ryzen będzie na Pepperze dodawany za kilka stówek? No to właściciel R7 1700 tylko przyklaśnie z radości, bo przesiadka wyniesie go tyle co nic (bo R7 poniżej 400 pln - używka - szybko nie zejdzie). Po OC intel sporo odjeżdża AMD, @stock nie ma różnicy praktycznie (dostrzegalnej). Robienie OC na AMD faktycznie nie ma sensu, ale nawet bez OC wydajność jest wysoka. Tyle że do tego OC u Intela potrzebujesz sensownej płyty, dobrego AiO i za to wszystko musisz dopłacić (więcej lub mniej).

 

 

Po pierwsze, na monitorze 144Hz te 12FPS może być zbawienne w nowych grach i jak najbardziej da się to wyczuć oraz zauważyć. Po drugie, co mnie interesują stockowe zegary AMD? Czy to moja wina że cały ten 7nm proces technologiczny od AMD można o kant du_py rozbić? procki są wyżyłowane do granic możliwość i nie potrafią uzyskać nawet zdeklarowanych przez producenta wartości. Śmiać się, czy płakać? Po trzecie, nawet gdybym miał złożyć cokolwiek na platformie AMD, to nigdy w życiu nie postawił bym go na płycie za 500zł czy płytach typu B450. Przecież to nie jest ekonomia, oszczędzanie na nie wiadomo czym, to jest tylko pozorna oszczędność. Kupując coś takiego nie tylko pozbawiamy siebie możliwości w przyszłości upgrade'u (migracja na 4000X) ale i również pozbawiamy się innych zalet płyt, jak chociażby lepszy kodek audio, więcej wyjść/wejść, więcej portów, dobrego chłodzenia na vrm czy radiatora na nvme. Już nie wspomnę o tym, że taki 9700K potrafi odjechać od 3700X nie tylko o 12 fps ale i 20fpsów w górę . Jeżeli chcesz mi wmówić, że lepiej zaoszczędzić 200zł, albo nawet i 500zł na takim dystansie, to dziękuje bardzo za dyskusje. Tym tokiem rozumowania, można dojść do wniosku, że na co komu 3700X albo 9700K, równie dobrze można kupić Ryzena 2600, przecież to tylko 20 FPS mniej. Litości.

Edytowane przez serafin1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To już nikt nie używa tych kart? Wszyscy wyprzedali? Naprawdę niesamowite masz dane.

 

nie,dla przyjemności większość pozbywała się gtx1070/80 na rzecz RTX-a.Weź,przypomnij sobie jak było po boomie koparkowym.Nawiązuje do twojego nie oszczędzania na produktach które rzekomo mają na dłużej starczyć.

 

 

A ja się zgadzam z @wodego dokładnie co do zakupu podzespołów. Faktem jest, że gdybym parę lat temu kupiła i7 4790k to mogłabym zapewne jeszcze spokojnie czekać rok na zmianę procesora, bo mimo lat, ten procesor spokojnie radzi sobie z wieloma grami. Wystarczy mu dać lepszą kartę graficzną. A tak mam spadki, stutteringi i tym podobne rzeczy. Z dzisiejszej więc perspektywy uważam, że branie słabszego procesora było zbędną oszczędnością. Bierzesz coś słabszego, częściej wymieniasz.

 

Skoro masz o to do siebie żal,że źle zrobiłaś to masz okazję teraz to naprawić.Wymień płytę,ram,cpu nie oszczędzając na podzespołach,przy okazji a nóż wymienisz jeszcze grafikę bo okaże się najsłabszym ogniwem.

Nie bierzesz koleżanko jednej istotnej sprawy pod uwagę.Każdemu się fajnie pisze a mogłam/em dołożyć do lepszych części a miałaś na to wtedy pieniądze czy masz na tyle,żeby teraz sobie pozwolić ? nie każdy ma a z perspektywy czasu nawet ten rok czasu dłużej gdybyś siedziała na i7 nie wiele by to zmieniło.W twojej sytuacji przejście na nową platformę jest nie uniknione.

Link to post
Share on other sites

 

 

nie,dla przyjemności większość pozbywała się gtx1070/80 na rzecz RTX-a

Nie ma to jak wymyślić bzdurę, uwierzyć w nią i jeszcze ją promować robiąc z siebie...

 

Wchodzimy na statystyki Steam i co widzimy?

GTX 1070 - 4.45%

GTX 1080 - 2.66%

 

Pierwsze RTX-y poniżej innych modeli GTX 10x0:

RTX 2070 - 1.20%

RTX 2080 - 0.75%

 

Z jakich statystyk więc dowiedziałeś się, że większość pozbyła się 1070/80? Gdzie to zauważyłeś? Samodzielnie robiłeś badania na swojej ulicy?

 

Statystyki Steama z zeszłego miesiąca.

Link to post
Share on other sites

Aleś ty nie kumaty,weź ty te statystyki sobie wsadź wiesz gdzie.

Także nie odwracaj kota ogonem bo to jest odpowiedź na twoją durną teorię na temat :

 

 

A co by się stało, gdyby od razu kupić te mocniejsze podzespoły, które i tak zakłada się w przyszłości wymienić?

Ty sam chyba nie wiesz o czym piszesz.

 

-  skoro twoim zdaniem lepiej dokładać do droższych rzeczy bo starczy na dłużej ? to ja się pytam - jak długo takie osoby były w posiadaniu gtx1070 i 1080? a nie rozkminiaj ile osób siedzi jeszcze na tych kartach,na 8800GT może też ktoś siedzi,na gtx 285 czy gtx 480 to nie jest ważne.

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

 

 

Aleś ty nie kumaty,weź ty te statystyki sobie wsadź wiesz gdzie.

Ty wiesz lepiej bo opracowałeś własne prywatne statystyki w swojej głowie. Dzięki temu możesz obalać każde oficjalne statystyki znanych portali. Jesteś po prostu miszczem!

 

 

 

skoro twoim zdaniem lepiej dokładać do droższych rzeczy bo starczy na dłużej ? to ja się pytam - jak długo takie osoby były w posiadaniu gtx1070 i 1080?

Te osoby dalej posiadają te karty. Świadczą o tym choćby statystyki, ale nie te wymyślane w głowach przez internetowych krzykaczy.

 

Rozgłaszaj wszem i wobec, że statystyki Steam kłamią, bo już nikt nie używa 1070/80. Wszyscy przeszli na nową generację. Rozgłaszaj także, że czy to i3 czy i7 i tak trzeba wymienić procesor po takim samym czasie, bo wyjdzie nowa generacja i jak tu używać kompa?

 

@były69, no nieźle dajesz plamę. Widocznie tak lubisz.

Link to post
Share on other sites

Już tak bardzo chcesz się tym wykresem posługiwać to patrz na %-we zmiany,jak z walutą leci w dół :D a przecież miało starczyć na dłużej :P twoim zdaniem to jest długi okres Pascala?

https://pclab.pl/news81275.html

https://store.steampowered.com/hwsurvey/videocard/

To że część osób będzie nadal korzystać z tych kart to logiczne.Osoby które zakupiły RTX 2060/2070/2080 jeszcze szybciej przeszli na "Super" (nie wszyscy) i masz obraz tego,że nie warto jednak dokładać na najlepszego sprzętu który niebawem zmieniasz a w pierwszej kolejności należało wspomnieć,ze nie wszystkich stać.

Link to post
Share on other sites

 

 

Już tak bardzo chcesz się tym wykresem posługiwać to patrz na %-we zmiany,jak z walutą leci w dół :D a przecież miało starczyć na dłużej :P twoim zdaniem to jest długi okres Pascala?

Ty tak na poważnie? Jeśli tak, to współczuję toku rozumowania wynikającego z braku logicznego myślenia i nieumiejętności odczytywania danych statystycznych.

 

Karty 10x0 są już konstrukcjami sprzed 3 lat. I ty chciałbyś, żeby ich sprzedaż (ilość użytkowników) rosła?!?! Przecież jak ktoś chce kupić dziś kartę, to nie wybierze modelu, którego premiera miała miejsce 3 lata temu, tylko weźmie tegoroczny wypust. A więc logiczne jest, że udział w rynku starych kart będzie systematycznie spadać, a nowych będzie rosnąć! Odwrotna sytuacja jest niemożliwa. Nawet nie zauważyłeś bądź nie umiałeś zauważyć, że udział każdej karty 10x0 zaczął spadać po premierze nowych konstrukcji? A ty liczyłeś na to, że zacznie rosnąć?

 

 

 

Osoby które zakupiły RTX 2060/2070/2080 jeszcze szybciej przeszli na "Super" (nie wszyscy)

Dalej swoje bzdury powtarzasz? Widzę, że jesteś niereformowalny, to już nie chce mi się tłumaczyć jak dziecku, bo inteligentne dziecko już dawno by zrozumiało.

 

 

 

a w pierwszej kolejności należało wspomnieć,ze nie wszystkich stać.

Steam podaje światowe statystyki, a więc zawierają się tam także biedni użytkownicy z takich krajów jak DE, UK, USA, gdzie kupują do nowo składanych komputerów tylko podzespoły sprzed paru lat. W tym celu przylatują do PL, bo u nich w sklepach coraz więcej starszych modeli już znika.

 

@były69, może dasz sobie spokój czy też lubisz się pogrążać? No i podaj jeszcze źródło informacji, że użytkownicy RTX (bez S) masowo wymieniają na "S". Jeśli powiesz, że miałeś taki sen, wszyscy to zrozumiemy.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Po drugie, co mnie interesują stockowe zegary AMD? Czy to moja wina że cały ten 7nm proces technologiczny od AMD można o kant du_py rozbić? procki są wyżyłowane do granic możliwość i nie potrafią uzyskać nawet zdeklarowanych przez producenta wartości.

Marudzisz, że proc nie ogarnia zegarów nawet niższych niż stockowe - to Ci mówię, że ogarnia stock (i to nawet na Ultra biednej płycie). Poza tym, jak nie interesują Cię zegary stockowe? To na płycie za 500 PLN chcesz kręcić i7/i9?

 

Widzę w temacie B450 też sprawy nie ogarniasz, bo jedna płyta drugiej nie równa i można bez problemu dostać całkiem sensowne mobo na tym chipsecie. Mobo, które bez problemu ogarnie OC 8-rdzeniowca lub takiego 3900x bez kręcenia. Jest nawet wątek na forum podpięty w tym temacie.

 

Solidną sekcję VRM, slot m.2 z heatsinkiem czy inne bajery ma wiele płyt, zobacz taką MSI B450 Gaming Pro Carbon AC i powiedz co jej brakuje. Co więcej, płyty X570 wcale nie mają lepszych sekcji zasilania (nie licząc tych najdroższych) od B450/X470.

 

Platforma oparta na AM4 nie jest pozbawiona wad, ale ty je wyolbrzymiasz. A dzięki swojej konkurencyjnej cenie możesz w tym samym budżecie złożyć zestaw na super Intelu + gorszym GPU lub minimalnie słabszym AMD + lepszym GPU.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@serafin1, ładnie to podsumowałeś. Ludzie kombinują co zrobić, żeby zapłacić mało za sprzęt komputerowy. Ich kombinacje dochodzą do absurdów, że w praktyce płacą sporo więcej.

 

- najpierw kupię słabszy procesor, a po roku wymienię na mocniejszy - dzięki temu platforma przyszłościowa (rozwojowa, bo coś zmieniam),

- najpierw kupię słabszą kartę graficzną, po roku będę wymieniał na mocniejszą

 

A co by się stało, gdyby od razu kupić te mocniejsze podzespoły, które i tak zakłada się w przyszłości wymienić?

 

- Nieeee, to nie wchodzi w rachubę! Przecież wydam za dużo kasy. Lepiej kupić coś słabszego, sprzedać za jakiś czas ze stratą (używane), dopłacić i mieć coś innego. Dzięki temu wydam o wiele więcej pieniędzy i będę zadowolony.

Zacznij od początku.

 

szkoda z tobą dyskutować,masz rację,trzymaj się własnego toku rozumowania i praktyk.

http://polfan.pl/img/alansmiechlem.gif

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

 

 

szkoda z tobą dyskutować,masz rację

Wydajniejszy sprzęt starczy na dłużej - nie możesz tego zrozumieć? Aaa... zapomniałem, masz trudności z wyciąganiem wniosków, co wyżej pokazałeś.

 

Podaj wreszcie źródło piszące o masowej wymianie kart 10x0 na 20x0, a potem 20x0 na 20x0S ("większość pozbywała się gtx1070/80 na rzecz RTX-a"). Wątek śledzi sporo osób i też pewnie się zastanawiają czy to się ci przyśniło, czy zażyłeś coś i miałeś wizje?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...